PDA

View Full Version : لیست کردن شاخه های یک سی دی

behzad_dr
دوشنبه 05 آذر 1386, 20:21 عصر
دوستان عزیز سلام ؟
چطور می شه لیست شاخه ها ، یا لیست برنامه های یک سی دی رو پس از قراردادن سی دی در درایو داخل فایل یا هر چیز دیگه ای ذخیره کرد ؟

Mahmood_M
دوشنبه 05 آذر 1386, 20:58 عصر
این سئوال خیلی کلیه ...
یک جوابش هم میتونه این باشه که باید تعداد فایلها یا پوشه ها یا ... رو بدست بیارید و بعد ( مثلا ) توی یک حلقه ، تا انتهای CD برید و نام فایلها به همراه آدرسشون یا ... رو بدست آورده و بعد در یک فایل متنی ذخیره کنید ...
راههای خیلی زیادی هم برای موارد بالا وجود داره ...

مشکل دقیقا کجاست ؟ توی بدست آوردن آدرسها یا ذخیره در فایل متنی ؟ یا ... ؟!

نکته دیگه این که منظور از برنامه ها چیه ؟ ، برنامه ها هم به عنوان چند تا فایل شناخته میشن ، معیار خاصی نیست که بشه فهمید فلان فایل برای فلان برنامه هست و یا مثلا تعداد برنامه ها رو بدست آورد ... ، شاید یکی از راههای ( غیر منطقی ) اینه که تعداد فایلهای با پسوند " exe " ( یا فایلهای نصب ) رو بشمرید و لیست کنید ...

موفق باشید ...

behzad_dr
دوشنبه 05 آذر 1386, 21:55 عصر
این سئوال خیلی کلیه ...
یک جوابش هم میتونه این باشه که باید تعداد فایلها یا پوشه ها یا ... رو بدست بیارید و بعد ( مثلا ) توی یک حلقه ، تا انتهای CD برید و نام فایلها به همراه آدرسشون یا ... رو بدست آورده و بعد در یک فایل متنی ذخیره کنید ...
راههای خیلی زیادی هم برای موارد بالا وجود داره ...

مشکل دقیقا کجاست ؟ توی بدست آوردن آدرسها یا ذخیره در فایل متنی ؟ یا ... ؟!

نکته دیگه این که منظور از برنامه ها چیه ؟ ، برنامه ها هم به عنوان چند تا فایل شناخته میشن ، معیار خاصی نیست که بشه فهمید فلان فایل برای فلان برنامه هست و یا مثلا تعداد برنامه ها رو بدست آورد ... ، شاید یکی از راههای ( غیر منطقی ) اینه که تعداد فایلهای با پسوند " exe " ( یا فایلهای نصب ) رو بشمرید و لیست کنید ...

موفق باشید ...

دوست گرامی سوال من خیلی واضح بود من لیست دایرکتوری و ساب دایرکتوری های یک سی دی رو میخوام!

vcldeveloper
سه شنبه 06 آذر 1386, 02:36 صبح
دوست گرامی سوال من خیلی واضح بود من لیست دایرکتوری و ساب دایرکتوری های یک سی دی رو میخوام!
چرا وقتی هنوز جواب نگرفتید، تاپیک را تایید کردید؟!!

مشکل با پیدا کردن درایو CD هست، یا لیست کردن فایل ها و پوشه ها؟
کلمه FindFirst را برای پیدا کردن فایل ها و پوشه های موجود در یک مسیر خاص، در همین بخش جستجو کنید. براش در Help دلفی هم مثال زده شده.

gbg
سه شنبه 06 آذر 1386, 02:36 صبح
سلام
ساده ترین راه اینه که یه ShellTreeView بزاری رو فرم و به کمک پروپرتی Items اسم فولدر هات رو بدست بیاری البته این راه حل به استلاح (کلنگی) هستش چون با کمک توابع دسترسی به فایل و به کمک حلقه می تونی این کار رو انجام بدی

Mahmood_M
سه شنبه 06 آذر 1386, 17:28 عصر
ولی سئوال در پست اول یه جورایی فرق میکرد ، به هر حال ...
شاید این مقاله (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=70587) بتونه کمکتون کنه ...

موفق باشید ...