PDA

View Full Version : صفر کردن فیلد autonumber در access

saman_itc
سه شنبه 06 آذر 1386, 04:22 صبح
سلام
من بانکم با access می خوام بدونم دستوری هست که بتونم با اون رکورد ها رو کامل پاک کنم چون الان مجبورم جدول دوباره بسازم.اگه فقط همه رکورد ها رو پاک کنم محتیویاتش پاک میشه ولی رکورها نه چون فیلد autonumber پاک نمیشه
و چه طور میتونم از sql استفاده کنم به جای access من اصلان در این مورد اطلاع ندارم اگه میشه یه توضیح بدین
پیشا پیش تشکر میکنم

parsiannet
سه شنبه 06 آذر 1386, 08:09 صبح
اگر میخواهید فقط این فیلد را صفر کنید یک فیلد دیگر با نام دیگر باهمین مشخصات ایجاد کنید سپس این فیلد را در حالت اجرا کلیک کنید کل رکوردهای فیلد انتخاب می شوند سپس پاک کنید.اگر پاک نمی شود شاید ارتباط داده باشید ابتدا ارتباط را قطع کنید سپس اینکار را بکنید .

saman_itc
سه شنبه 06 آذر 1386, 17:34 عصر
میخوام کل فیلد ها رو صفر کنم
و میخوام رکورد autonumber هم صفر شه؟؟؟

saeed_rezaei
چهارشنبه 07 آذر 1386, 00:26 صبح
سلام
من بانکم با access می خوام بدونم دستوری هست که بتونم با اون رکورد ها رو کامل پاک کنم چون الان مجبورم جدول دوباره بسازم.اگه فقط همه رکورد ها رو پاک کنم محتیویاتش پاک میشه ولی رکورها نه چون فیلد autonumber پاک نمیشه
و چه طور میتونم از sql استفاده کنم به جای access من اصلان در این مورد اطلاع ندارم اگه میشه یه توضیح بدین
پیشا پیش تشکر میکنم

همانطوری که یک رکورد جداگونه رو حذف می کنید می تونید کل رکوردها رو حذف کنید. میشه بپرسم چطوری تک رکوردها رو حذف می کنید؟
برای کار با اس کیو ال، کافیه نرم افزارش رو روی سیستمون نصب کنید.
اگه ویندوزتون دوهزاره، از ورژن sql 2000 enterprise استفاده کنیدو از اگه ویندوزتون xp هست علاوه بر اون باید نرم افزار sql desktop engian رو هم نصب کنید.
سپس می تونید با استفاده از enterprise maneger جداول جدید ایجاد کنید. لازم به ذکره که بر خلاف اکسس، اس کیو ال کلیه جداول رو به صورت متمرکز مدیریت می کنه پس شما با استفاده از نرم افزار بالا به راحتی می تونید جدالتون رو حذف، ایجاد و ویرایش کنید. البته اس کیو ال قابلیتهای بسیار بالاتری در رابطه با مدیریت براتون فراهم می کنه. که دراینجا بیش ازاین بررسیش نمی کنیم.
بعدش توی برنامه تون، باید یه تغییراتی توی کدهاتون بدید. کلاسهایی که شما برای کار با اکسس استفاده می کنید با oledb شروع می شن، مثل oledbconnection و همچنین کلاسهای اکسس در فضای نام system.data.oledb تعریف می شن در حالی که جداول اس کیو کاملا مشابه هستند با این تفاوت که با sql شروع می شن، مثل sqlconnection و در فضای نام system.data.sqlclient قرار دارند.
جزئیات زیادی توی قسمت برنامه نویسی وجود نداره. بهتره شروع کنید به کار، خودتون با جزئیات آشنا می شید.