PDA

View Full Version : کار با SubReport

beautytoday
سه شنبه 06 آذر 1386, 09:55 صبح
سلام به همگی.
خواهشا این یک سوال من را دیگه جواب بدین.میشه لطفا روش کار با SubReportرا بطور خلاصه واسم بگین .(یا یک مرجع به من معرفی کنید.)اخه تا حالا کار نکردم .تازه می خوام شروع کنم.البته جستجو هم کردم ولی بیشتر مطالب برای رفع اشکال بود و برای کسایی بود که با SubReport آشنایی دارن ولی من اصلا هیچ آشنایی ندارم و نمی دونم چطور می شه ایجادش کرد و به گزارش اصلی Link کرد.
راهنماییم کنید ممنون میشم.
مرسی.:لبخندساده:

sm
سه شنبه 06 آذر 1386, 10:41 صبح
دوست عزیز اینقدر نیاز به کار بردن عبارات ملتمسانه!!! نیست... مطمئن باشین هرکدوم از دوستان که بتونن و وقت داشته باشن راهنمایی میکنن، ضمن اینکه طبق قوانین سایت بکاربردن اینگونه عبارات ممنوعه و میتونه باعث حذف شدنتون بشه.
در مورد استفاده از Subreport هم توصیه می کنم این مقاله رو بخونین:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64328

شما شروع به ساخت بکنین اگه مشکلی بوجود اومد سوال کنین.
کافیه شما توی گزارش اصلی تون از منوی Insert گزینه Subreport رو انتخاب کنین که دو حالت دارین :
1- از گزارشهای قبلی استفاده کنین
2- گزارش جدید ایجاد کنین و اضافه شه به گزارش اصلیتون
در هر حالت یکی رو انتخاب می کنین و مهم نوع لینک بین این دو گزارش هست که ساده هم هست.

موفق باشید

beautytoday
سه شنبه 06 آذر 1386, 10:45 صبح
ممنون.کار می کنم اگر مشکلی داشتم می پرسم.

beautytoday
سه شنبه 06 آذر 1386, 11:20 صبح
من یک Subreportساختم و عد از ایجاد روش راست کلیک کردم و وارد قسمتChange subreport linksشدم .بعداز اون از لیست فیلد های نمایش داده شده ،فیلد مشترک بین SubR.وMainR.را از فیلد های Main Report انتخاب کردم.در قسمت پایین همین پنجره،در قسمت ُsubreport parameter field to use، پارامتری که برای Subreportتعریف کردم( که همون فیلد مشترک است) را انتخاب کردم.حالا وقتی برنامه را اجرا می کنم در قسمت Subreportبه طور خودکار فقط اطلاعات مربوط به آخرین رکورد از قسمت Main را نمایش میده .باید چه کار کنم که خودم به طور دلخواه بتونم رکورد مورد نظر را انتخاب کنم؟(خودمم نفهمیدم چه جوری توضیح دادم.اگر واضح نیست بگید تا دوباره بگم!!!!!!!)

sm
سه شنبه 06 آذر 1386, 11:39 صبح
احتمال زیاد Subreport رو توی Detail قرار ندادین.
اون رو هم باید توی Detail Section گزارش بزارین تا تکرار بشه.

موفق باشید