PDA

View Full Version : کنترل دسترسی به پایگاه داده sqlserver 2000 در c#

shirin_h
سه شنبه 06 آذر 1386, 10:54 صبح
من برنامه ای در 2005 c# نوشته ام که پایگاه داده اش sqlserver 2000 است. می خواهم برنامه ام با استفاده از windows autentication دسترسی به پایگاه داده را کنترل کند
طوری که برخی کاربران فقط جدول های پایگاه داده ام را مثلآ ببینند و ...........
چطوری می تونم این موضوع را اعمال کنم؟ :افسرده:
ممنون از کمکتون.
اگه ممکنه زودتر کمکم کنید چون باید به زودی تحویل بدم .
مرسی. :لبخندساده:

MohammadSoft
سه شنبه 06 آذر 1386, 19:28 عصر
سلام
1 -شما می خواید چیزی شبیه QueryAnalyzer بنویسید ؟
2- برنامه شما کاربرانی جدا از کاربران SQLServer داره ؟ به عبارت دیگه یعنی UserManagment جدا دارید تو برنامه تون ؟
کلا یه مقدار بیشتر توضیح بدید ...

shirin_h
سه شنبه 06 آذر 1386, 21:59 عصر
من دقیقآمفهوم QueryAnalyzer و UserManagment رو نمی دونم.
کاربرای من از طریق windows form به پایگاه دادم دسترسی دارند
من می خوام تو برنامم برخی کنترل هام برای بعضی ها disable باشه یا اینکه هنگام کلیک مثلآbutton insert به اون پیغامی مبنی بر عدم اعتبار بده و این اعتبار بر اساس windows autentication باشه چون مدیرم اینطور خواسته تا امنیت بالاتر باشه و pw از کد برنامه لو نره.
ممنونم که کمکم میکنین.
من متاسفانه نفهمیدم این تاپیک ارسال شده دوباره send کردم.

MohammadSoft
سه شنبه 06 آذر 1386, 23:49 عصر
ببینید شما باید یک سیستم مدیریت کاربران تو برنامه تون داشته باشید ، که ادمین برنامه شما بتونه کاربرای مختلف با سطح دسترسی ها و مجوزهای مختلف تعریف و ایجاد کنه و بر اساس اونا شما تو برنامه تون اعمال کنید این مجوزها و سطح دسترسی ها رو ، مثلا کاربری توی یک فرم فقط بتونه اطلاعات رو ببینه و نتونه تغییر بده .
این کار رو شما باید خودتون پیاده کنید و مثلا یه جدول کاربر داشته باشید و از این مسائل ...
یکی از راههای پیاده سازی مدیریت کاربران هم استفاده از امکانات SQL SERVER تو این زمینه است (Login & User & Permissions) ...

shirin_h
پنج شنبه 08 آذر 1386, 00:29 صبح
من ازhelp ,vs.net مطالبی راجع به user management خوندم , ولی نتونستم team explorer را پیدا کنم. برنامم windows application هستش.
این user managment و team explorer فقط تو برنامه های تحت وب وجود داره؟
من چطور می تونم برنامم رو تحت وب کنم؟
اصلآ میشه تبدیل کرد؟
مرسی از راهنماییتون.

shirin_h
پنج شنبه 08 آذر 1386, 01:05 صبح
من در ضمن از Login & User & Permissions sql هم استفاده کردم ولی سطح دسترسی از vs را کنترل نمی کنه .

shirin_h
جمعه 09 آذر 1386, 16:25 عصر
یکی نیست کمکم کنه؟
من منتظرم

MohammadSoft
جمعه 09 آذر 1386, 21:45 عصر
سلام
واضح و روشن سوالتون رو با توجه به پتسخ های قبلی بپرسید !

babak23
شنبه 10 آذر 1386, 07:57 صبح
ببینید شما باید یک سیستم مدیریت کاربران تو برنامه تون داشته باشید ، که ادمین برنامه شما بتونه کاربرای مختلف با سطح دسترسی ها و مجوزهای مختلف تعریف و ایجاد کنه و بر اساس اونا شما تو برنامه تون اعمال کنید این مجوزها و سطح دسترسی ها رو ، مثلا کاربری توی یک فرم فقط بتونه اطلاعات رو ببینه و نتونه تغییر بده .
این کار رو شما باید خودتون پیاده کنید و مثلا یه جدول کاربر داشته باشید و از این مسائل ...
یکی از راههای پیاده سازی مدیریت کاربران هم استفاده از امکانات SQL SERVER تو این زمینه است (Login & User & Permissions) ...
در مورد این سوال مطلب بالا را پی گیری کنید مطمئنا به جایی میرسید.
شما باید در داخل برنامه به کاربرانی که به برنامه ی شما دسترسی دارند حق دسترسی بدید.به عنوان مثال شما فقط میخواهد که قسمت اداری یک سازمان و مدیریت بتونن در برنامه از قابلیت گزارش گیری استفاده کنند . خوب برای این کار شما از قبل باید این محدودیت ها را اعمال کرده باشید و بر اساس این محدویت ها به افراد غیر مجاز اجازه دسترسی ندهید.

shirin_h
شنبه 10 آذر 1386, 16:35 عصر
ممنونم از اینکه کمکم می کنین.
1-من می خواستم بدونم کد نویسی کنترل سطح دسترسی را باید خودم انجام بدم؟
اگر خودم انجام بدم می تونم سطح دسترسی رو بر اساس windows autentication تعریف کنم؟
2-اگه بخوام سطح دسترسی بر اساس windows autentication تعریف بشه باید چی کار کنم ؟
3-آیا در مورد برنامه های تحت ویندوز هم user managment وجود داره؟
اگه آره پس چرا من نمی تونم team explorer رو پیدا کنم؟

دانیال کریمی
شنبه 10 آذر 1386, 19:07 عصر
من یه منبع فارسی خوب درباره asp.net 2 می خواستم ممنون میشوم اگه کسی کمکم کنه

MohammadSoft
شنبه 10 آذر 1386, 23:22 عصر
سلام
1 - بله .
2 - ببنید کد نویسی برای سطح دسترسی ربطی به شیوه اتصال شما به SQL نداره که Windows Authentication باشه یا SQL Server Authentication .
2 - Windows Authentication سطح دسترسی نیست .
3 - User Managment یعنی مدیریت کاربران و هیچ ربطی به نوع برنامه شما که ویندوزی یا وبی باشه نداره !!! هر جا که شما تو برنامه تون کاربر دارید باید آنها را مدیریت کنید پس طبعا User Managment خواهید داشت .
4 - این یک ابزاره!!!!!!!!!!!!