PDA

View Full Version : چک کردن بازبودن برنامه(ران بودن)

salam20
سه شنبه 06 آذر 1386, 15:26 عصر
شاید سوال من کمی اماتوری باشد ولی از شما تقاضا دارم به من بگید چطوری میتونم ران بودن برنامه را چک کنم تا دوباره برنامه بازنشه(برنامه 2بارباهم بازنباشه )اگه امکان دارد کد را بگذارید(من بلد نیستم)ممنونم

اوبالیت به بو
سه شنبه 06 آذر 1386, 15:47 عصر
اگه یکم جستجو می کردی پیدا میشد.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=9191&highlight=%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87+%D8 %A8%D8%A7%D8%B2
اینم لینک

__siavash__
سه شنبه 06 آذر 1386, 16:11 عصر
شاید سوال من کمی اماتوری باشد ولی از شما تقاضا دارم به من بگید چطوری میتونم ران بودن برنامه را چک کنم تا دوباره برنامه بازنشه(برنامه 2بارباهم بازنباشه )اگه امکان دارد کد را بگذارید(من بلد نیستم)ممنونم
به صورت خیلی ساده

app.PrevInstance

bobrus
سه شنبه 06 آذر 1386, 19:02 عصر
منم بلد نبودم ولی فکر کنم بجای اونهمه کدی که توی فایل ضمیمه نوشتی میشه به سادگی کد زیر هم مشکل و حل کرد

‍Private Sub Form_Load
If App.PrevInstance Then
"برنامه قبلا اجرا شده است" MsgBox
End
End If
end sub

__siavash__
سه شنبه 06 آذر 1386, 22:21 عصر
منم بلد نبودم ولی فکر کنم بجای اونهمه کدی که توی فایل ضمیمه نوشتی میشه به سادگی کد زیر هم مشکل و حل کرد

‍Private Sub Form_Load
If App.PrevInstance Then
"برنامه قبلا اجرا شده است" MsgBox
End
End If

end sub

این کد مشکلی که داره اینه که اگه اسم فایل اجرایی برنامه عوض بشه یا از مسیر دیگه ای برنامه اجرا بشه دوباره اجرا میشه !!!

vbhamed
پنج شنبه 08 آذر 1386, 03:31 صبح
سلام
اینم برنامه شما
نه با تغییر اسم و نه با تغییر حتی پوشه دوباره اجرا نمیشه

فقط یادتون باشه تو خود محیط وی بی هم یک بار میشه اجراش کرد پس باید بعد از اینکه خواستید برنامه رو کامپایل کنید این قسمت رو فعال کنید

یک ثابت به نام InstanceCode داره که به دلخواه خودتونه فقط برای برنامه های مختلف اون رو تغییر بدین