PDA

View Full Version : فرمی که ویندوز را قفل کند؟

ice007
چهارشنبه 07 آذر 1386, 11:07 صبح
چطور می توانم یک فرم بسازم که وقتی لود شد امکان هر عملی از قبیل بستن این فرم و یا باز کردن دیگر برنامه ها ، عمل endtask و... غیره را از کاربر بگیرد و فقط وقتی رمز درخواستی را درست وارد کرد این فرم بسته شود و ویندوز قابل استفاده شود همانند وقتی که رو screensaver پسورد می گذاریم و برای از کار افتادن screensaver حتما باید کلمه عبور را وارد کنیم.

amirsajjadi
چهارشنبه 07 آذر 1386, 11:25 صبح
با سلام
برای ساختن این جور فرم ها به این صورت میتونی عمل کنی
1)باید فرمت روی تمام پنجره ها باشه به این صورت :

me.TopMost=True
2)باید کاری کنی که کاربر نتونه پنجره رو ببنده به این صورت :

PrivateSub Form_FormClosing(ByVal sender AsObject, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) HandlesMe.FormClosing
e.Cancel = True
EndSub

3)باید پروسس های Explorer و Tskmgr رو هر چند میلی ثانیه ببندی به این صورت :

Dim a As Process() = Process.GetProcessesByName("explorer")
Dim b As Process() = Process.GetProcessesByName("taskmgr")
If a.Length > 0 Then a(0).Kill()
If b.Length > 0 Then b(0).Kill()

4)باید فرمت تمام صفحه باشه به این صورت :

me.WindowState=FormWindowState.Maximized

5)وقتی کاربر پسورد رو درست وارد کرد تمام عملیات بالا متوقف بشه و پروسه ها استارت بشن به این صورت:

Process.Start("explorer.exe")

6)از همه مهمتر باید اسم برنامتو به Services.exe تغییر بدی تا دیگه به هیچ وجه کاربر نتونه اونو end کنه

در صورتی که میخوای این برنامه رو ScreenSaver کنی میتونی پسوند فایل exe تو به scr تغییر بدی و سپس فایلتو به عنوان screensaver ویندوز قرار بدی

ice007
چهارشنبه 07 آذر 1386, 12:18 عصر
با تشکر البته هنوز امتحانش نکردم ولی ظاهرا باید درست کار کنه
فقط این قضیه rename به service.exe چیه؟ منظورتون اینه که پرو‍ژه را از نوع سرویس بسازم؟
یا فقط اسمشو به service تغییر بدم که در اینصورت فکر نمی کنم اینکه اسم برنامه چیه تو کارکردش تاثیری داشته باشه میشه بیشتر توضیح بدید؟

amirsajjadi
چهارشنبه 07 آذر 1386, 13:35 عصر
نه فقط نام پروژتون (فایل اجرایتون) رو به services تغییر بدید

UpgradeVB6Code
پنج شنبه 08 آذر 1386, 15:15 عصر
سلام
چه جوری نمای ScreenSaver رو توی اون مانیتور کوچیک نشون بدیم !

amirsajjadi
پنج شنبه 08 آذر 1386, 23:51 عصر
با سلام
این پروژه نحوه ساخت screensaver رو با دات نت نشون میده البته ناگفته نمونه که این پروژه رو از توی SmartKit های خود دات نت 2005 در آوردم
ضمنا وقتی پروژه رو اجرا میکنید خطا میده ؛ اون محل های خطا دو تا تصویر به عنوان پشت زمینه میخواد که چون نمی شد Upload کنم اونا رو حذف کردم
من که تو کف این دات نت 2005 :کف:
واقعا خیلی جالبه

Sub Zero
دوشنبه 12 آذر 1386, 21:43 عصر
چطور می توانم یک فرم بسازم که وقتی لود شد امکان هر عملی از قبیل بستن این فرم و یا باز کردن دیگر برنامه ها ، عمل endtask و... غیره را از کاربر بگیرد و فقط وقتی رمز درخواستی را درست وارد کرد این فرم بسته شود و ویندوز قابل استفاده شود همانند وقتی که رو screensaver پسورد می گذاریم و برای از کار افتادن screensaver حتما باید کلمه عبور را وارد کنیم.
چیزی که شما بهش احتیاج دارید به Kiosk Mode معروفه . با یه دستکاری کوچیک توی رجیستری ویندوز میشه یه همچین برنامه ای رو درست کرد و هیچ احتیاجی به این همه کد نداره . این لینک نمونه برنامه (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=9095&d=1181647083) ای که نوشتم