PDA

View Full Version : تحلیل برنامه داروخانه

javan2754
چهارشنبه 07 آذر 1386, 15:57 عصر
سلام.
من یه پروژه برنامه دارو خانه برای دانشگاه می نویسم.درباره تحلیل برنامه داروخانه دچار مشکل شدم و یه کم اطلاعات می خوام. مثلا انبار داری و صندوق برنامه چطوری باید باشه. ثبت نسخه چی می خواد و کلا توی یه برنامه داروخانه چیا مهمه. چه نوع گزارش گیری و چه نوع جستجویی می خواد. از کسایی که این برنامه رو نوشتن درخواست کمک دارم.
SYNDROME
چهارشنبه 07 آذر 1386, 18:40 عصر
سلام.
من یه پروژه برنامه دارو خانه برای دانشگاه می نویسم.درباره تحلیل برنامه داروخانه دچار مشکل شدم و یه کم اطلاعات می خوام. مثلا انبار داری و صندوق برنامه چطوری باید باشه. ثبت نسخه چی می خواد و کلا توی یه برنامه داروخانه چیا مهمه. چه نوع گزارش گیری و چه نوع جستجویی می خواد. از کسایی که این برنامه رو نوشتن درخواست کمک دارم.
دوست عزیز سوالی که شما پرسیدید اینقدر جامع هست که به همین راحتی ها کسی نمی تواند جواب دهد مگر قبلاً چنین برنامه ای نوشته باشد.
بهتر است سوالات خود را به صورت جزء به جزء مطرح کنید تا بیشتر بتوانیم کمکتان کنیم.
موفق باشید

javan2754
پنج شنبه 08 آذر 1386, 10:21 صبح
من توی قسمت ثبت نسخه می خوام یه قسمت برای نشون دادن تعداد هر دارو در انبار رو بزارم. آیا این کار درشته یا باید طور دیگه ای باشه. اگه تموم شد یه پیغام بده یا اگه از یه حدی کمتر شد پیغام بده که درخواست بده. آیا باید نوع دارو هم توی انبار و انتخاب دارو لحاظ بشه یا نمی خواد. مثلا یه دارو هم قطره داره هم قرص.
توی قسمت صندوق چیکار باید کنم. آیا یه گرید برای دریافت های از بیمار بزارم و کارش تمومه یا کار دیگه ای هم لازمه؟ اصلا با این قسمت کار نکردم. اگه کسی با صندوق یه فروشگاه یا داروخانه کار کرده کمک کنه؟

SYNDROME
پنج شنبه 08 آذر 1386, 13:34 عصر
اول بهتر است کمی در رابطه با انبار بحث کنیم.
شما برای یک کالا باید حداقل موجودی ، حداکثر موجودی و نقطه سفارش در نظر بگیرید.
حالا باید در هر لحظه گزارش از موجودی شما بدهد.
همچنین باید تاریخ انقضاء هر کالا را نیز مشخص کنید تا در موارد لازم یک هشدار بدهد.
حالا اگر نقطه مبهمی وجود دارد بگویید تا در حد توان جوابگو باشم
موفق باشید

javan2754
پنج شنبه 08 آذر 1386, 20:11 عصر
شما برای یک کالا باید حداقل موجودی ، حداکثر موجودی و نقطه سفارش در نظر بگیرید.
باید این حداقل موجودی ، حداکثر موجودی و نقطه سفارش رو کجا تعریف کنم؟ کد نویسی
گزارش فروش انبار چطوری باید باشه؟ باید کلیه رکوردهای مشتری ها رو با هم جمع کنم؟ (ببخشید زیاد سوال می کنم)

همچنین باید تاریخ انقضاء هر کالا را نیز مشخص کنید تا در موارد لازم یک هشدار بدهد.
من تاریخ رو به صورت تکست درست کردم که با چند تا کمبوباکس
مثلا combo + / + combo + / combo که کمبوها سال و ماه و روز است. حالا چطور می تونم کالاهای فروخته شده یه ماه رو دربیارم.

SYNDROME
پنج شنبه 08 آذر 1386, 22:47 عصر
باید این حداقل موجودی ، حداکثر موجودی و نقطه سفارش رو کجا تعریف کنم؟

در زمان تعریف کالا باید این خاصیتها نیز در نظر گرفته شود.مانند(کد کالا ، نام کالا و . . .)
حالا در زمان گزارش گیری از موجودی هر کالا باید موجودی با حداقل موجودی کالا چک شود و به موقع برای سفارش کالا به کاربران سیستم پیغام دهید.

من تاریخ رو به صورت تکست درست کردم که با چند تا کمبوباکس
مثلا combo + / + combo + / combo که کمبوها سال و ماه و روز است. حالا چطور می تونم کالاهای فروخته شده یه ماه رو دربیارم.
دوست عزیز شما یک Box برای تاریخ انقضاء هر کالا که وارد می شود در نظر می گیرید و ورود آن اجباری نیست.خالا مثلا 10 تا آمپول وارد شده و تاریخ انقضاء آن 10/10/86 می باشد و شما فقط به کاربران می گویید که چنین کالا دارید و آن هم هنرمندی خود کاربر است که کالا را خارج کنید و شما هیچ نقشی در خروج ندارید و فقط پیغامهای مناسب را می دهید.
موفق باشید