PDA

View Full Version : فیلتر در EhLib

پرواز
پنج شنبه 08 آذر 1386, 02:16 صبح
باسلام،

من تو یه برنامه از گرید EhLib استفاده کردم. تو دموهای EhLib دیدم اومده مثل صفحات اکسل فیلترگذاری کرده. خواستم منم انجامش بدم ولی هر کاری کردم نشد! واقعاً عجیب بود که همه شرایط رو مثل اون دمو کردو ولی بازم جواب نداد!

عکسهایی که پایین گذاشتم گواه بر این مدعاست!
البته تا یه جاهایی پیش رفتما. تونستم لیست مربوط به هر فیلدی رو پر کنم، ولی نتونستم کاری کنم که با انتخاب یه گزینه فیلترینگ انجام بشه.
اگه دوستان بگن مشکل کارکجاست ممنون میشم.

پرواز
پنج شنبه 08 آذر 1386, 22:59 عصر
از دوستان کسی با EhLib کار نکرده؟

Kaveh-K
دوشنبه 27 آبان 1387, 17:54 عصر
منم این مشکل رو دارم! اگه تونستی حل کنی منم راهنمایی کنی ممنون میشم, ایمیل من k_kavandi@yahoo.com هستش، منم اگه حلش کردم بهتون میگم... مرسی... موفق باشی...

vcldeveloper
دوشنبه 27 آبان 1387, 18:02 عصر
اگر هنوز در اول راه استفاده از EhLib هستید، توصیه می کنم سراغ Grid دیگه ایی برید. شخصا به EhLib علاقه زیادی دارم، و در اکثر پروژه های خودم از آن استفاده کردم، و امکانات آن را بهتر از بسیاری از Gridهای موجود می دانم، ولی وقتی میخواید به دلفی 2009 مهاجرت کنید (در واقع باید این کار را بکنید)، با مشکل مواجه میشید. سایت EhLib حدود یک سال و نیم هست که آپدیت نشده، و مشخص نیست که آیا نسخه ایی برای دلفی 2009 ارائه میکنه یا نه! در همچین شرایطی، سرمایه گزاری روی آن کار درستی نیست.
الان تعداد زیادی از پروژه های من بخاطر استفاده از EhLib به دلفی 2009 منتقل نمیشند. یا باید منتظر باشم که فرجی حاصل بشه و سازنده EhLib برای آن نسخه جدیدی ارائه کنه، یا باید خودم دستی تمام کدهای آن را چک کنم، و سعی کنم که مشکلات آنها در دلفی 2009 را برطرف کنم، که کاری سخت، زمان بر، و با ریسک بالا محسوب میشه.
پس اگر هنور بطور جدی با آن درگیر نشدید، بهتر هست که روی گریدهای دیگه ایی که آینده روشن تری دارند، سرمایه گزاری کنید.

Kaveh-K
دوشنبه 27 آبان 1387, 18:54 عصر
ممنون آقای کشاورز از راهنماییتون ولی من قصد ندارم به دلفی 2009 برم و حالا با همین موضوع فیلتر مشکل دارم دقیقا به همون شکلی که جناب پرواز فرمودند، یک لطف بزرگی در حق ما بکن و یک مثال با adoquery برامون بذار تا کلی دعات کنیم، ممنون میشم اگه کمکم کنی ، من کلی dbgrideh دارم که sort اشون کار میکنه و توی کلی از فرمهام استفادشون کردم و قصد ندارم عوضشون کنم، فقط فیلترشون بیچارم کرده، اگه لطف کنی اینجا یا به میل k_kavandi@yahoo.com بفرستی کلی منت گذاشتی... بازم ممنونم، موفق باشی...

vcldeveloper
دوشنبه 27 آبان 1387, 23:45 عصر
متاسفانه هیچ وقت از امکان فیلترش استفاده نکردم.

Kaveh-K
سه شنبه 28 آبان 1387, 04:54 صبح
اوکی , ممنون، اگه احیانا یه موقع چیزی در این مورد پیدا کردی حتما مارو هم بینصیب نگذار، اگه کسی رو هم میشناسی که ممکنه این مسئله رو بتونه حل کنه حتما بهم معرفیش کن، بازم از لطفت ممنون، موفق باشی...