PDA

View Full Version : تبدیل SDK یه برنامه از Delphi به VB

demon_da
پنج شنبه 08 آذر 1386, 02:43 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم،
من قصد دارم که برای برنامه ربات ساز یاهو رویا یک پلاگین با زبان VB بنویسم. مشکل اینجاست که برنامه نویس رویا (آقای مشاطان) SDK رو فقط به زبون Delphi نوشته که من اصلا" نتونستم اون رو تو VB به کار ببرم.
حالا خواهشی که از شما اساتید دارم اینه که این رو برای من ترجمه کنید به VB! البته فقط بخش فراخوانی و مقدار دهی و ورودی و خروجیش رو که چند خط بیشتر نیست. یا حداقل یه جوری واسه من تحلیلش کنید که بتونم با مبانی Basic بکار ببرمش.
فایل های SDK در Delphi و راهنمای برنامه رو ضمیمه کردم.
از همه شما دوستان شدیدا" متشکرم!

منتظر کمک های بی دریغتونم.

Inprise
پنج شنبه 08 آذر 1386, 11:47 صبح
پلاگینهای این برنامه باید Win32 DLL باشن . تا جائیکه من میدونم وی بی نمیتونه بصورت عادی چنین دی ال الی تولید کنه اما با کمی هک ممکنه شدنی باشه (http://www.windowsdevcenter.com/pub/a/windows/2005/04/26/create_dll.html?page=last) که به نظر میاد دردسر داره

demon_da
پنج شنبه 08 آذر 1386, 13:00 عصر
روش جالبیه! حالا اگه بخوایم با همین روش شما این DLL رو راه بندازم شما یکم می تونی اگه واست زحمتی راهنماییم کنید؟ الان شما که دلفیت خوبه و این آموزش رو هم خوندی یه سر نخ واسه شروع بهم می دی؟

خیلی خیلی ممنونم.

Inprise
پنج شنبه 08 آذر 1386, 13:19 عصر
متاسفانه نه . کار وقت گیری هست و من وقت برای کار رایگان مفصل ندارم . شاید بقیه کمکت کنن یا ممکنه بتونی از خود برنامه نویس این محصول کمک بگیری ، یا شاید راه حل ساده تر این باشه که کد رو با دلفی بنویسی ، یا بدهی که کسی برات بنویسه . دو سه تا فریم ورک خوب مبتنی بر COM هم هستند که کار مشابهی میکنن و برای استفاده مستقیم اونها در VB مشکلی نداری ، چرا از اونها استفاده نمیکنی ؟ مثلا BrickIMSoft محصول خوبی داره . حتی حتی حتی اگر مجبور بشی بخریش که قیمتش ارزونه خیلی معقول تر از چسبوندن کدهای وی بی به دلفی است

demon_da
پنج شنبه 08 آذر 1386, 14:15 عصر
حق با توئه! یکم چسبوندن VB به delphi ضایعست!
آره شاید بهتر باشه خودم یه نیمچه روبات بنویسم!
در مورد این BrickIMSoft سعی کردم که باهاش کار کنم ولی تو آرشیو دانلود شده از سایتش هیچ کد سمپلی وجود نداره واسه VB6 ! می تونی جایی واسه دریافت سمپل هاش معرفی کنید؟
راستی واسه قضیه Dll های VB یه پروژه جالب به نام ThunderDLL که زیر مجموعه پروژه ThunderVB هست وجود داره که بصورت کامپوننت واسه کامپایلر VB6 هست!
بازم ممنون خیلی کمک کردی، اساتید دیگه اگه چیزی دارن یا میدونن که می تونه کمک کنه ممنون می شم!

موفق باشید.

mobilebaz
پنج شنبه 08 آذر 1386, 17:13 عصر
سلام دوست عزیز

برنامه ی اوپن سورس زیر رو یه نگاهی بنداز جالبه.
البته برنامه به زبان ویژوال بیسیک هستش ولی امکاناتش قابل قبوله.
(امکان اسکریپت نویسی هم داره !)
http://www.Planet-Source-Code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=69039&lngWId=1

demon_da
پنج شنبه 08 آذر 1386, 17:50 عصر
ممنونم mobilebaz جان، حتما" بررسیش می کنم. ممنون از همه دوستان.
اگه کسی از اساتید هم سمپل کدی از BrickIMSoft واسه VB6 (درکل غیر از Net.) داره ممنن میشم مارو بینصیب نذاره!

ممنون.