PDA

View Full Version : مشکل در رابطه با Access DataBase و Package and Deployment Wizard

anssarri
پنج شنبه 08 آذر 1386, 21:54 عصر
سلام به همه دوستان عزیز.

سه سوال داشتم که ممنون میشوم پاسخ دهید.

برنامه ای در ویژوال بیسیک ایجاد کرده ام که از اکسس هفت جهت دیتابیس و کنترل دیتا جهت ارتباط با بانک استفاده می کند.زمانی که با ویزارد ویژوال بیسیک برای برنامه ست آپ میسازم برنامه به طور صحیح نصب و اجرا میشود اما سه مشکل وجود دارد :

1-برنامه از همان دیتابیس موجود بر روی هارد استفاده میکند و خودش آن را در ست آپ بر روی هارد کپی نمیکند بنابراین اگر برنامه بر روی کامپیوتر دیگری نصب و اجرا شود دیتابیس ندارد و خطا ایجاد میشود.

2-طبعا چنانچه بعد از نصب مسیر دیتابیس توسط کاربر عوض شود(مثلا بر روی کامپیوتر خودم که تا به حال اجرا میشده) باز خطا میدهد چون دیتابیس را پیدا نمیکند .یعنی فقط آن مسیری را میشناسد که من قبلا خودم در آنجا دیتابیس را بوجود آورده ام.من میخواهم دیتابیس با توجه به مسیر نصب که کاربر وارد میکند در آن مسیر بوجود آید.

3-چگونه کاری کنم که دیتابیس از دید کاربر پنهان باشد ؟

با تشکر فراوان .

mf_engineer
پنج شنبه 08 آذر 1386, 23:54 عصر
موقعی که شما از بانک استفاده می کنی باید روی سیستم مورد نظر هم بانک اکسس نصب شده باشد و اینکه بهتراست که از برنامه هایی مثل install shield , setup factory واینجور چیزها برای ستاپ درست کردن استفاده کنین چون خیلی کامل تر هستند.
1- این معلو مه که اگه بخواین اون برنامه ستاپ شده رو روی سیستم خودتون نصب کنید براتون نصب می شه و از همون بانک موجود استفاده می کنه بهتره که روی سیستم های دیگه امتحان کنید واینکه موقع ستاپ درست کردن بانک تون رو هم به لیست فایل هاتون اضافه کنید.
2- خب چون شما ویزاردی به بانک وصل می شین، پس برنامه فقط مسیر اولیه که شما موقع ارتباط دادن بهش دادین رو میشناسه برای این کار باید برای وصل شدن کد نویسی کنید که اگه جستجو کنید حتما کدهای مناسب و مورد نیاز رو پیدا میکنید.
3-شما می تونین که رو بانکتون پسورد بذارین و یا از روش های امنیتی استفاده کنین .

mammadsayfee
جمعه 09 آذر 1386, 02:33 صبح
من یه برنامه با ado نوشتم که یه چیزایی از دیتابیس می خوند ومی نوشت وقتی که کد رو تو وی بی اجرا می کردی درست بود ولی وقتی exe میشد دیگه سیو نمکرد دیتابیس هم اکسس 2003 بود

kambizsanjari
سه شنبه 27 آذر 1386, 10:07 صبح
دوست عزیز برای اینکه ادرس دهی بانک مستقل از درایو و محل نصب باشه لازمه که از دستور App.path برای ادرس دهی استفاده کنی

vb341
سه شنبه 27 آذر 1386, 13:26 عصر
شما اگر از دیتا بیس اکسس استفاده میکنی در هر صورت میشه اونو پیدا کرد . برای شناختن فایل دیتا بیس هم اگر مسیر رو دستی تعریف میکنید و در کنار فایل exe نباشه . باید عینا همون مسیر رو رو کامپیوتر مقصد ایجاد کنید