PDA

View Full Version : یک مشکل درباره OLEDB

mehdihamedali
پنج شنبه 08 آذر 1386, 22:34 عصر
سلام دوستان
OLEDB از DELETE پشتیبانی نمی کنه
تازه اگر من بخام دستوراتی مثل تعداد رکورد ها و ... استفاده کنم که تو ADODB موجود هست باید کجا رو بگردم

ADODBRS.RecordCount

maryam_vb
جمعه 09 آذر 1386, 14:00 عصر
سلام
آیا منظورتون اینه که با چه دستوری میشه مثلا تعداد رکوردهای یه جدول خاص رو بدست آورد؟

mehdihamedali
جمعه 09 آذر 1386, 20:05 عصر
ببین دوست عزیز
من تو چند تا تاپیک پایین تر توضویح دادم
من قبلاً با اضافه شونده ADODB کار می کردم یعنی تو وی بی 6 تا به بانک SQL دسترسی پیدا کنم ولی ا وقتی دات نت اومده و من هم دارم باهاش کار میکنم خیلی دستو بسته شده مثلاً تو Oledb برای نوشتن یک بازیابی اطلاعات خیلی دستورات مختلف بنویسی تا بتونه اجرا کنه ولی تو ADODB چون یک رکوردسته به راحتی با دستور Open اجرا میشه تمام وضعیت های مختلف یک تراکنش رو پشتیبانی می کنه مثل اضافه کردن، حذف کردن (که این یکی انگار تو Oledb کار نمی کنه) به روز رسانی و ...
همچنین یک سری عمیلات خاص با توجه به رکوردست بودن ADODB در دسترس کاربر برنامه نویس وجود داره که میتونه راحت تر حرف های منه طراح رو پیاده سازی کنه مثل تعداد ردیف ها، ردیف جاری و ابتدای ردیف ها، انتهای ردیف ها و ... در یک مجموعه تراکنش مثل یک یا چند بازیابی اطلاعات تو در تو
نمی دونم آیا منظورمو رسوندم یا نه
البته من تو MSDN خیلی گشتم ولی نه نمونه پیدا کردم نه اطلاعاتی که بتونه منو به هدفم نزدیک کنه
اگه اطلاعات خاصی دارید ممنون میشم کمکم کنید

mehdihamedali
یک شنبه 11 آذر 1386, 07:15 صبح
من فقط یه چیز می خوام اون اینه که بتون با OLEDB مثل ADODB کار کنم کسی چیزی نمی دونه

mehdihamedali
یک شنبه 11 آذر 1386, 21:51 عصر
دوستان مشکل حل شد ممنون