PDA

View Full Version : حذف ستون در دیتاگرید

MREZA_ASL
جمعه 09 آذر 1386, 22:00 عصر
با عرض سلام و تشکر از همه دوستان
برنامه دارم که تعدادی فیلد داره که مجموع اونا (مجموع بعضی از ستونها) صفر می شود
و تعدادی دیگر غیر صفر,,,, دیتا کنترل من ADODC و دیتابیس من ACCESS هستش ,,, چی کار کنم که فقط ستونهایی در دیتا گرید من نمایش داده شوند که مقدار یا مجموع غیر صفر دارند( جستجو کردم ولی به چیز مناسب که کمک کنه نرسیدم)

یه تعداد از ستونها که مجموع صفر دارند حذف شوند و تعدادی که مجموع غیر صفر دارند در دیتا گرید نمایش داده شوند

MREZA_ASL
دوشنبه 12 آذر 1386, 16:58 عصر
از دوستان کسی نیست که راهنمایی کنه یا برنامه ایی برای نمونه بده...ممنون میشم

ali_habibi1384
دوشنبه 12 آذر 1386, 19:21 عصر
سلام دوست عزیز. این مشکلی که شما داری نیازی به حذف داده ها نداری میتونی فیلتر کنی:

adodc1.recordset.filter=(" field = 0")

MREZA_ASL
جمعه 16 آذر 1386, 00:19 صبح
با سلام خدمت ali_habibi
از لطف شما ممنون ام
از این دستور استفاده کرده بودم ولی جواب نداد مشکلش اینکه ( تا اونجا که یادم می آید) با فیلتر شدن یک فیلد شماره ستون یا ایندکس اون ستون به ستون بعدی تعلق می گیره..برای همین ستونهای مورد نظر کاملا یا به اشتباه حذف می گردد یا اینکه حذف نمی شود...البته تا جایی که یادم می یاد....البته راهش پیدا کردم
به هر حال لطف کردید....با تشکر

ali_habibi1384
شنبه 17 آذر 1386, 08:32 صبح
در قسمت properties adodc جایی که می خوای نام جدول رو انتخاب کنی توسط دستورات sql نام فیلدهات رو می تونی انتخاب کنی.

MREZA_ASL
چهارشنبه 21 آذر 1386, 21:12 عصر
سلام خسته نباشید
ممنونم به خاطر لطفتون
در تنظیم ستون در property یک دیتا گرید ، یک ستون یا کاملاً حذف می شه یا کاملا دیده و ما قادر به کنترل اون تو شرایط مختلف نیستم

بگذریم یه سوال؟؟؟

بعضی وقتها که یک template باز می کنم Error پیدا نکردن یک فایل با پسوند log می ده باید چه کار کرد که برنامه اجرا بشه....

با تشکر فراوان و آرزوی بهترینها برای شما دوستان

vbhamed
چهارشنبه 21 آذر 1386, 22:27 عصر
سلام
برای اینکه مشکل انتقال شماره ستون پیش نیاد شما به جای حذف یک ستون فقط کافیه عرض اون رو در گراید برابر صفر قرار بدید

MREZA_ASL
پنج شنبه 22 آذر 1386, 20:14 عصر
با عرض سلام خدمت دوست عزیز

حق با شماست راه خوبی ، به ذهن من نرسیده بود

برای Error Log می تونید کمک یا راهنمایی کنید

با تشکر از لطف شما

vahidm
شنبه 18 اسفند 1386, 01:52 صبح
دوست عزیز شما می توانید با راست کلیک بر روی datagrid و انتخاب گزینه edit یکی از ستون ها را انتخاب و با راست کلیک مجدد delete را انتخاب کنید