PDA

View Full Version : نحوه اجرا کردن یک فایل درون پروژه؟

combo_ci
شنبه 10 آذر 1386, 11:55 صبح
سلام
من یه فایل txt رو به پروژه اضافه کردم (روی پروژه کلیک راست کردم و add existing item رو انتخاب کردم).....
میخواستم ببینم کسی میدونه این فایل رو چطوری میتونم اجرا کنم ...با توجه به اینکه این فایل در واقع درون exe برنامه قرار داره و روی یه کامپیوتر دیگه به صورت فیزیکی وجود نداره
ممنون

PC2st
شنبه 10 آذر 1386, 19:57 عصر
وقتی یه فایل txt به پروژه اضافه بشه، بصورت نوع string قابل دسترسی است.
چرا محتویاتش رو درون یک TextBox (که به فرم اضافه شده) به نمایش نمیگذاری؟
بهرحال برای اجرا شدن (یا باز شدن فایل txt در Notepad)، میشه string ناشی از فایل txt رو در یک فایل جدید روی hard disk ذخیره کرد (از طریق متد File.WriteAllText) و بعد توسط Notepad اون رو باز کرد (از طریق متد Process.Start)

combo_ci
شنبه 10 آذر 1386, 20:01 عصر
اینم جوابش

using (Stream strm = Assembly.GetExecutingAssembly().GetManifestResourc eStream("ProjectName.FileName"))
{
using (StreamReader strreader = new StreamReader(strm, Encoding.UTF8))
{
string content = strreader.ReadToEnd();
}
}

PC2st
دوشنبه 12 آذر 1386, 20:49 عصر
فکر کردم میخوای در Notepad اجراش کنید... (چون گفته بودید "نحوه اجرای یک فایل").
برای بدست آوردن رشته متنی فایل txt، میشه از فضای نام Properties استفاده کرد:

string content = Properties.Resources.FileName;

rohullah
سه شنبه 13 آذر 1386, 10:20 صبح
چه جوریاست که من به هیچ کدوم از حالتهایی که شما گفتین دسترسی ندارم.باید پروتوتایپ خاصی اضافه بشه؟؟؟

hassan razavi
سه شنبه 13 آذر 1386, 10:31 صبح
روح الله جان به کدام دسترسی ندارید؟ شما فایلتون رو به Resource اضافه کنید و به راحتی توسط کد زیر بهش دسترسی پیدا کنید.

PicBox1.Image=(image)Properties.Resources.YourImag eFileName;
TextBox1.Text=Properties.Resources.YourtxtFileName .ToString();

rohullah
سه شنبه 13 آذر 1386, 10:58 صبح
فرض کنید من فایل a.txt رو از طریق existing item اضافه کردم. حالا اگر بخوام بهش دسترسی دلشته باشم چیکار باید بکنم چون الان نه چیزی به عنوان Assembly رو میشناسه که از کد اول استفاده کنم و نه بعد از properties.resources اسم فایل رو قبول میکنه.

hassan razavi
سه شنبه 13 آذر 1386, 11:18 صبح
برید داخل Resources.resx بعدش Ctrl+5 بزنید حالا فایلتون رو بکشید و بندازید داخل صفحه Resources.resx.
حالا از طریق کدی که براتون فرستام میتونید دسترسی داشته باشید