PDA

View Full Version : بهترین راه انتقال اطلاعات به شکل offline

ali_nanoplus
یک شنبه 11 آذر 1386, 12:53 عصر
با سلام
من برنامه ای نوشتم که دارای بانک SQL Server هست و اطلاعات از دیگر اماکن به شکل offline به این کامپیوتر مرکزی انتقال داده می شوند و بالعکس (تمام کامپیوتر های مرکزی داری SQL هستند همراه با برنامه و از دفتر مرکزی چندین کیلومتر فاصله دارند و حجم اطلاعات بالا می باشد)
بدین شکل که ابتدا اطلاعات را از روی بانک سلک کرده درون یک فایل متنی ریخته (به یک ترتیب خاص) سپس فایل بر روی کول دیسک قرار داده شده و این فایل به دفتر مر کزی منتقل می شود سپس این اطلاعات از روی فایل متنی خوانده شده به ترتیب دورن بانک و جدول های مورد نظر درج می شوند.
سوال من این است آیا می توان بخشی از بانک یا یک جدول را backup گرفته سپس بر روی کول دیسک قرار دد و این قسمت را منتقل کرده و در کامپیوتر مرکزی restore کرد؟؟؟
و آیا غیر این روش فایل متنی روش بهتری برای انتقال offline اطلاعات هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لازم به ذکر است هیچگونه وسیله انتقال مثل خط تلفن ، دکل و غیره برای برقراری ارتباط نیست.
و هر کدام از دفاتر روزانه حدود 2000 رکورد 20 فیلدی که اکثراً متنی هستند را منتقل می کنند:متفکر:

razavi_university
یک شنبه 11 آذر 1386, 13:19 عصر
شما در sql از هر DataBase ویا حتی هر جدولی (از All tasks گزینه Export Data) خروجی گرفته و آن را به بانک اطلاعاتی دیگری (از All tasks گزینه Import Data) منتقل کنید

اَرژنگ
یک شنبه 11 آذر 1386, 13:44 عصر
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms998450.aspx

smt_414
جمعه 23 فروردین 1387, 13:36 عصر
سلام
برای انتقال اطلاعات به شیوه تاپیک اول کسی از دوستان می تونه کمی راهنمایی کنه
و اینکه اگر اطلاعات به صورت فارسی باشن به مشکلی بر نخوره
با تشکر

gdevnb
جمعه 23 فروردین 1387, 14:54 عصر
اگه منظورتون پستیه که جناب razavi_university (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=10478) فرمودند, مطلب خیلی واضحه(از اینترپرایز منیجر استفاده کن)

به نظر من دیتای هر سیستم رو بخون و داخل یه سری دیتاست بریز .
از تمامی دیتاست ها خروجی Xml بگیر
در سیستم مرکزی Xml ها رو داخل یه سری دیتاست لود کن
بعد از ولیدیت کردن همه دیتاست ها رو مرج کن و داخل بانک مرکزی بریز.

ds.WriteXml("x1.xml");
ds.ReadXml("x1.xml");
ds.Merge(ds2);
به نظر من برای انتقال اطلاعات این روش خوبی هستش
دوستان در مورد روشهای دیگه لطفاً بحث کنند
اگه این روش معایبی داره ذکر کنند و در مورد روشی که خودشون باهاش کار می کنند توضیح بدند
با تشکر.

smt_414
جمعه 23 فروردین 1387, 18:46 عصر
سلام
در کار با xml
دو سوال وجود داره
یکی اینکه در برنامه این امکان قرار داده شده که کاربر بر روی تعداد رکوردها و فیلدها می تونه مانور بده و این امکان وجود داره که تعداد فیلدهایی که از اونا قرار کپی برداری شه کمتر از تعداد اصلی باشه

مورد بعد آیا این امکان وجود داره
که از مبدا تا مقصد امکان رویت اطلاعات رو از کاربر گرفت

gdevnb
شنبه 24 فروردین 1387, 00:19 صبح
یکی اینکه در برنامه این امکان قرار داده شده که کاربر بر روی تعداد رکوردها و فیلدها می تونه مانور بده و این امکان وجود داره که تعداد فیلدهایی که از اونا قرار کپی برداری شه کمتر از تعداد اصلی باشه
آیا این امکان در کار با دیتاست متصور نیست؟ که البته هست. پس همون رو میشه به Xml خروجی فرستاد.

مورد بعد آیا این امکان وجود داره
که از مبدا تا مقصد امکان رویت اطلاعات رو از کاربر گرفت
فایل رو Encrypt می کنیم. که برنامش هم تا دلتون بخواد زیاده.

به نظر من مشکل Export به Xml تو حجمهای داده بالا, دردسر ساز میشه.

smt_414
یک شنبه 25 فروردین 1387, 20:10 عصر
سلام
در مورد کار با xml و باقی اعمال مطالب مفید و کارامدی پیدا کردم و مسئله رو تا اینجا حل کرد

فایل رو Encrypt می کنیم. که برنامش هم تا دلتون بخواد زیاده.
ولی برنامه ای رو پیدا نکردم
دوستان در رابطه با Encrypt می تونن راهنمایی کنن؟
با تشکر

gdevnb
دوشنبه 26 فروردین 1387, 02:14 صبح
تو خود msdn برنامه ای وجود داره که فایل رو به عنوان ورودی میگیره و با طیف زیادی از الگوریتمهای رمزنگاری متقارن و نامتقارن نظیر RSA رمزنگاریش میکنه.در مورد Cryptography جستجو کن.
در ضمن تو همین سایت در این مورد زیاد بحث شده(بخش امنیت نرم افزار)
یه پیشنهاد دیگه هم دارم شما می تونی به جای رمزنگاری از کمپرس کردن فایل و گذاشتن پسورد روی اون استفاده کنی.تو دات نت الگوریتمهایی برای این کار وجود داره.در ضمن فکر کنم بشه از طریق CommandPrompt یه همچین کاری رو با Winrar کرد که دیگه میشه گفت امنیتش خیلی بالا میره و زحمت شما هم کمتر میشه.
موفق باشید.