PDA

View Full Version : چگونگی استفاده از مقدار session در validator

Exception
سه شنبه 13 آذر 1386, 09:17 صبح
من نیاز به مقایسه کردن(validate) مقدار ورودی با مقدار یک session دارم، اما ظاهرا مقدار ValueToCompare در CompareValidator نمیتونه session باشه!
آیا میتوان این کار را انجام داد؟
اگر جواب منفی است چه کار مشابهی در client side میتوان انجام داد؟

shahab_ksh
سه شنبه 13 آذر 1386, 10:41 صبح
از RegularExpressionValidator1 استفاده کنید خاصیت ExpressionValidator رو یه جمله میباشد که میشه از طریق برنامه نویسی تغییرش داد این جمله رو طوری بسازید که عمل مقایسه رو شبیه سازی کنید اینطوری از Session هم میتونید استفاده کنید

Exception
سه شنبه 13 آذر 1386, 10:59 صبح
مقدار ValueToCompare را هم میتوان ازطریق برنامه نویسی تغییر داد!پس هروقت session ام تغییر کرد مقدار ValueToCompare رو هم در code behind تغییر میدم.

shahab_ksh
سه شنبه 13 آذر 1386, 11:05 صبح
مگه مشکل شما این نبود که ValueToCompare فقط برای مقایسه دو کنترل مورد استفاده قرار میگیره؟ اگه قرار باشه شما ValueToCompare رو از طریق Session بهش بدین که فقط اون رشته میتونه یه کنترل درون اون صفحه باشه

Exception
سه شنبه 13 آذر 1386, 12:07 عصر
مگه مشکل شما این نبود که ValueToCompare فقط برای مقایسه دو کنترل مورد استفاده قرار میگیره؟ اگه قرار باشه شما ValueToCompare رو از طریق Session بهش بدین که فقط اون رشته میتونه یه کنترل درون اون صفحه باشه

در CompareValidator در فیلد controlToCompare هست که یک کنترل در همین webForm رو برای مقایسه با کنترل دیگری که میخواهیم validate کنیم انتخاب میکنیم.
اما در فیلد valueToCompare یک مقدار برای مقایسه با مقدار کنترلی که میخواهیم validate کنیم set میشه و محدود به این webForm هم نیست.
از راهنماییتون ممنون.
مشکل من حل شد.