PDA

View Full Version : چند پیشنهاد جهت بهینه ساختن فعالیتهای انجمن

sinpin
چهارشنبه 14 آذر 1386, 09:48 صبح
سلام به دوستان و مدیران عزیز :لبخندساده:

امروز وقتی به سایت CodeProject (http://www.codeproject.com) مراجعه کردم متوجه یکسری تغییرات مثبت در اون (خصوصا در بخش جستجو) شدم و فکر کردم که شاید بهتر باشه اگه اینجا هم بعضی از این تغییرات لحاظ بشه.
در هر صورت میدونم که این انجمن از vBulletin استفاده میکنه و شاید پیشنهادات من زیاد توجیه نداشته باشه اما در هر صورت فکر کردم که بعنوان کاربر سایت نظر خودم رو اعلام کنم:

1- با زدن دکمه جستجو در هر تالار کلمات کلیدی - بدون مراجعه به جستجوی پیشرفته - تنها در همون تالار - و نه در همه تالارها - مورد جستجو قرار بگیرند.
2- نحوه مشرتک شدن یا bookmark کردن صفحات میتونه فرآیند خیلی ساده تری داشته باشه (فقط یک کلیک)، مانند عمل مشابه در CodeProject (http://www.codeproject.com/)
3- گاهی ممکن است لازم شود تشکر از یک پست حاوی توضیحاتی نیز باشد. پس شاید خوب باشه اگه گاهی - در صورت لزوم - یک جمله هم از کاربر بپذیره.
4- نظرتون در مورد ایجاد دکمه "انتقاد" - صرفنظر از دکمه "آگاه کردن مدیریت از مخالفت" - چیه ؟ (همراه با دلیل انتقاد در یک جمله)
5- نوشتن پستهایی که باید چندین نقل قول داشته باشند یه مقدار مشکل است و فکر میکنم که ادیتور سایت میتونه خیلی بهتر از این باشه.
6- پستهایی که به نوعی کلمه تشکر در اونها ذکر شده تبدیل به روش جدید تشکر کردن شوند.
7- بطریقی غیر از محدودیت زمانی (شاید از طریق مقایسه محتویات یک پست با پست قبلی منتشر شده) از انتشار پستهای تکراری جلوگیری شود. (حتما برخورد داشتید که گاهی یک پست بزنید و بعد متوجه بشید که n بار تکرار شده و یا اینکه "23 ثانیه (!) دیگر مجددا تلاش نمایید")
8- هر پست یا تاپیک یک دکمه تحت عنوان "مرتبط" یا "مشابه" داشته باشه که ایجاد کننده تاپیک و یا مدیران تالار بتوانند آن را به پستها و یا تاپیکهای دیگر مرتبط کرده و یک ساختار سلسله مراتبی از موضوعات مشابه ایجاد کنند. و احتمالا در انتهای هر تاپیک لینکهای مشابه ظاهر شوند.
9- امکان رفتن به هر تالاری از تالار فعلی بصورت مستقیم ممکن باشد. یعنی یک ساختار درختی یا منو در سمت راست هر صفحه وجود داشته باشه که بتونه عمل هدایت رو ساده تر کنه.
10- افزایشSession Timeout سایت
11- انتشار آخرین پستهای ارسالی بصورت RSS و به تفکیک برای هر تالار
12- امکان جستجو در لیست کاربران
13- وجود دکمه "تایید" یا "راه حل برگزیده" یا ... برای مدیران هر تالار و یا ایجاد کننده تاپیک جهت نشاندار و تایید کردن برخی از پستهای مفید ایجاد شده در یک تاپیک
14- بهتر کردن نحوه نمایش کدها بصورتی که کلمات کلیدی هر زبان (که برای هر تالار جداگانه تعریف شده اند) را با فورمت و رنگ پیشفرض محیط برنامه نویسی همان زبان نشان دهد.

با تشکر

oxygenws
چهارشنبه 14 آذر 1386, 12:04 عصر
ممنون.

۳. خوب طرف می تونه پست بزنه. به نظرم پیچیدگی زیاد سایت هم زیاد خوب نیست :)
۴. دکمهء Add Infraction هست دیگه!
۷. فکر کنم این امکان رو وی بی داشته باشه، نمی دونم چطوری فعال میشه :)
۸. این امکان به دلیل فشار زیاد به سرور و کاربرد خیلی کم، غیر فعال شده.
۹. پایین صفحات داریم که!
۱۰. به ۳۰ دقیق افزایش داده شد.
۱۱. داریم که، تو نوار آدرس توی فایرفاکس میاد :)
۱۴ این بحث قبلا هم بود. یادم نیست آخرش چی شد!!!

sinpin
دوشنبه 19 آذر 1386, 08:29 صبح
ممنونم بابت توضیحات و رفع مشکل session timeout

امکان جستجو در لیست کاربرانلااقل در مورد آیتم 12 آیا راه حلی هست؟ (یعنی الان بطریقی این امکان وجود داره؟)

oxygenws
دوشنبه 19 آذر 1386, 11:07 صبح
http://barnamenevis.org/forum/memberlist.php?do=search