PDA

View Full Version : c#.net 2005 و sql server 2000

shirin_h
چهارشنبه 14 آذر 1386, 14:56 عصر
با سلام
من برنامه در #c نوشته ام که پایگاه داده اش sql server 2000 است
هنگام تحویل نرم افزارم آن را با چه نرم افزاری تبدیل به یک برنامه exe کنم که در سیستم های دیگر نیاز به نصب visual studio.ne 2005 و sql server 2000 نباشد و از امنیت کد برخوردار باشد؟ :متفکر:
ممنون از اینکه کمکم می کنید.

hassan razavi
چهارشنبه 14 آذر 1386, 15:03 عصر
برای نصب شما نیاز به نصب VS ندارید.
یک Setup Project به برنامتون اضافه کنید تا هم dot Net Framwork و هم فایلهای ور نیاز رو براتون نصب کنه و برای SQL Server هم فقط نسخه Client رو نصب کنید کافیه. ولی به شرطی که دیتابیستون رو با کد Attach کنید.
سوالتون خیلی کلیه و احتمالا خیلی به مشکل برخواهید خورد. سوالاتون رو توی همین پست مطرح کنید.

Sociant7
چهارشنبه 14 آذر 1386, 15:27 عصر
ببخشید میشه یکم بیشتر (از یکم) درباره setup project و attach کردن توضیح بدین؟
منم مثل دوستمون همین مشکل رو دارم البته در مورد فریم ورک ، چون اکسس واسه کارم جواب میداد.
ولی واسه بعدها که بخوام از اس کیو ال استفاده کنم به همین مشکل بر میخورم!
اگه لینک آموزشش رو سراغ دارین ممنون میشم در اختیارمون قرار بدین

hassan razavi
چهارشنبه 14 آذر 1386, 15:40 عصر
توی اکثر کتابهای موجود آموزش #C ، درباره ساخت پروژه های Setup توضیح داد شده و آموزش از ابتدای اون از این طریق خیلی سخته. بهتره شما شروع کنید و سوالات و مشکلاتتون رو مطرح کنید.
ولی برای Attach کردن :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=81284&highlight=attach

شما باید با برنامه نصبتون ، فایلهای دیتابیستون رو در مسیر مشخصی مثلا در یک شاخه Data در کنار فایل اجرایی قرار بدیهید. بعدش توسط Stote Procedure های لینک فوق ، دیتابیس رو Attach کنید.
ولی اول باید بدونید که دیتابیستون قبلا Attach شده یا خیر. یک روش در لینک بالا هست ولی راه دیگرش اینه که در دیتابیس master جدولی بنام sysdatabases هست که نام تمام BataBase های Attach شده رو داره. میتونید با یک Query یا Streprocedure بفهمید که Attach شده یا خیر

shirin_h
پنج شنبه 15 آذر 1386, 13:13 عصر
ممنون از راهنماییتون
من هنوز کمی برنامم کار داره 2 یا 3 روز بعد مسیری که گفتین دنبال می کنم و اشکالام رو ازتون می پرسم.
من برای این کار نیاز به خرید و نصب نرم افزار خاصی دارم؟

hassan razavi
پنج شنبه 15 آذر 1386, 13:24 عصر
خیر. همش با خود Visual Studio انجام میشه

mhnahmadi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:15 عصر
تورو خدا یکی کمک کنه:
من الان سه روزه دارم تو اینترنت و تو این سایت سرچ می‌کنم چیزی پیدا نمی‌کنم در مورد حل این مشکل
تورو خدا اگه کسی می‌تونه کمک کنه:
من نمی‌تونم با یوزر sa به sql لاگین کنم. دائما خطا می ده
وقتی هم با ویندوز آتنتیکیشن وارد میشم اجازه هیچ کاری بهم داده نمیشه.

خطای 17750 داده میشه خطا در لود xpstar90.dll
چه کنم؟

hassan razavi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:29 عصر
دوست عزیز فایل ضمیمه رو بگیرید و سعی کنید به SQLمتصل بشید. اگه Test Connection مثبت بود ، فایل رو با Notepad باز کنید و Connection String تون رو از توی فایل کپی کنید و استفاده کنید.
اگر که از Test Connection جواب منفی گرفتید ، احتمال داره مشکل در نصب کردن SQL Server باشه.

mhnahmadi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:40 عصر
جواب تست کانکشن فیلد هست. نه در حالت windows autentication جواب میده و نه در حالت sa.
در ضمن من از اس‌کیو ال اکسپرس 2005 استفاده میکنم و میخوام یه سری استور پروسیجر بنویسم تو اسکیوال...

hassan razavi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:45 عصر
اگه از Windows Authentication استفاده میکنید ، چک کنید که اون User که الان Log in هستید ، عضو Administratrs باشه.
اگه از SQL Server Authentication استفاده میکنید ممکنه که Pass مربوط به sa رو فراموش کرده باشید.

mhnahmadi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 14:14 عصر
یوزر ویندوزم ادمین هست
با فرض اینکه پسورد sa رو فراموش کرده باشم چطوری میشه ریکاور کرد؟

hassan razavi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 14:17 عصر
این سوال رو توی بخش SQL مطرح کنی زودتر به جواب می رسی. ولی اگه من بودم سریع Uninstall میکردم و دوباره نصب میکردم.(مخصوصا که 2005 Express هم هست)

mhnahmadi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 14:20 عصر
با رینستال هم درست نشده. توی بخش sql مطرح می‌کنم ببینم چی میشه....
بهر حال مرسی از راهنمایی‌هات.