PDA

View Full Version : چگونه عکس به اندازه picturebox شود

فردان فردان
پنج شنبه 15 آذر 1386, 10:27 صبح
من یه برنامه می خوام که وقتی عکس رو تو یه picture box قرار می دی اون عکس رو به اندازه picture box در بیاره یعنی براش مهم نباشه که picture box چه اندازه ای است اندازه عکس رو به اندازه picture box در بیاره
یعنی مثل image کار کند.
با تشکر فراوان

Exception
پنج شنبه 15 آذر 1386, 10:45 صبح
تنظیمات زیر رو انجام بده:
pictureBox->properties->sizeMode: StretchImage
با تنظیم این گزینه عکس انتخابی به اندازه pictureBox ات میشه.

perfeshnal
پنج شنبه 15 آذر 1386, 14:54 عصر
از جناب Exception برای جواب دادن به این سوال ممنونم
ولی دوست عزیز فردان فردان لطفا قبل از زدن تاپیک جدید در سایت جستجو کنید. این سوالی که شما پرسیدید قبلا در سایت جواب داده شده است.

فردان فردان
شنبه 17 آذر 1386, 13:31 عصر
با عرض معذرت: ضمن مثل این که در تشکر عجله کردم. در ویژوال بیسیک 6 چیزی به نام sizemode در خصوصیات pictureBox پیدا نکردم.

فردان فردان
شنبه 17 آذر 1386, 13:32 عصر
با عرض معذرت: ضمن تشکر از جواب ارسالی به عرض برسانم در ویژوال بیسیک 6 چیزی به نام sizemode در خصوصیات pictureBox پیدا نکردم.

Danial_Yousefi
شنبه 17 آذر 1386, 14:04 عصر
لطفا در مورد چیزی که ازش اطلاع ندارید تاپیک نسازید ممنون

داداش شما می تونی این کارو کنی عکس رو یه جا مثلا تو یه picturebox دیگه لود کنی بعد
picture2.paintpicture picture1.picture,0,0,picture2.scalewidth,picture2. scaleheight

perfeshnal
شنبه 17 آذر 1386, 14:30 عصر
اصلا احتیاج به کد نویسی نداره شما این تاپیک رو مطالعه کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=82382&highlight=pictureBox

ali_habibi1384
یک شنبه 18 آذر 1386, 01:58 صبح
چرا شما از image استفاده نمیکنی؟ و از خصوصیت streach استفاده نمیکنی؟ فرق picture و image در همین streach شدن اونه و picture نمیتونه عکس رو تغییر سایز داد .
در زبان برنامه نویسی ما picture رو برای گرافیک (ایجاد تصویر) و image رو برای پردازش تصویر (کار با تصویر ایجاد شده) که یک نمونه اونهم همین streach کردن هستش استفاده می کنیم.

Ehsan60
دوشنبه 02 خرداد 1401, 00:11 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتید.
من مبتدی هستم و فقط گاه گاهی برای خودم تمرین می کنم.
کد دوست عزیز را من به این شکل پیاده کردم مشکل کاملا حل شد و نیازی به چند پیکچرز باکس نیست :

picture1.paintpicture Image1.picture,0,0,picture1.scalewidth,picture1.sc aleheight