PDA

View Full Version : تکرار یک تابع با فاصله زمانی مشخص

realman
پنج شنبه 15 آذر 1386, 11:22 صبح
سلام
چطور می تونم یک تابع رو در بازه های زمانی مشخص ،مثلا هر 30 ثانیه یکبار اجرا کنم؟

tabib_m
پنج شنبه 15 آذر 1386, 16:46 عصر
سلام
تابع رو توی یک حلقه بنداز و بعد از اون از تابع sleep (http://ir.php.net/manual/en/function.sleep.php) استفاده کن...

برای چی میخوای یه همچین کاری بکنی؟؟؟
اینو بدون که مادامی که کار این حلقه تموم نشده (اون هم با فاصله های سی ثانیه ای!) ادامه ی کد اجرا نمیشه!!! (این مسئله خیلی چیزا رو مشخص میکنه. حواست باشه) :)
در کل منظورم اینه که انتظار کاری مثل کار جاواسکریپت ازش نداشته باش!!

موفق باشید.

peyman1987
پنج شنبه 15 آذر 1386, 22:49 عصر
درسته اینجوری صفحه شما هیچوقت لود نمیشه و همیشه همون سمت سرور میمونه.
بهتره با جاوااسکریپت به هدفت برسی.

ramram
یک شنبه 18 آذر 1386, 04:15 صبح
پاسخ شما crone job

realman
یک شنبه 18 آذر 1386, 11:37 صبح
پاسخ شما crone job

این crone job همون زمانبندی برای اجرای برنامه ها روی سروه؟برای تنظیم اون باید به سرور دسترسی داشت؟

realman
یک شنبه 18 آذر 1386, 11:40 صبح
برای چی میخوای یه همچین کاری بکنی؟؟؟

می خوام هر 30 ثانیه یکبار تغییرات یک سایت رو بررسی کنم.در صورتی که حالت خاصی اتفاق افتاد یک تابع رو اجرا کنم.

tabib_m
یک شنبه 18 آذر 1386, 14:45 عصر
می خوام هر 30 ثانیه یکبار تغییرات یک سایت رو بررسی کنم.در صورتی که حالت خاصی اتفاق افتاد یک تابع رو اجرا کنم.
برای این کار باید هر 30 ثانیه یک بار، صفحه رو رفرش کنی و توی اون صفحه هر کاری میخوای بکنی.
یعنی در هر صورت، کار تکرار، کار جاواسکریپت هست. (یا اگر نمیخوای تمام صفحه رفرش بشه، میتونی از ایجکس هم استفاده کنی)

musiox
یک شنبه 18 آذر 1386, 17:34 عصر
(یا اگر نمیخوای تمام صفحه رفرش بشه، میتونی از ایجکس هم استفاده کنی)
برای اینکار حداقل یک کاربر باید در حال مشاهده صفحه مورد نظر باشه . مشکلات دیگه ای هم بوجود میاره که یکیش ایجاد ترافیک روی سروره . حالا مدیریت تقاضا های ارسال شده به سرور بماند . شاید منظورش همین باشه:
این crone job همون زمانبندی برای اجرای برنامه ها روی سروه؟.من در موردش اطلاعات ندرام ولی اینقدر می دونم که روی سرور لینوکس این قابلیت وجود داره .