PDA

View Full Version : win32 dll

mehrzad007
جمعه 16 آذر 1386, 14:08 عصر
دی ال ال های وین 32 رو چه طوری بایدتوی asp.net استفاده کنیم ؟ البته منظور وارد کردنشون نیست . موقعی که می خوایم سایت روی سرور قرار بگیره باید توی چه پوشه ای کپی بشند؟ و اون پوشه باید چه پرمیشن هایی داشته باشه؟

حامد مصافی
جمعه 16 آذر 1386, 15:56 عصر
اگر هاست ویندوزی باشه نیازی نیست چیزی رو کپی کنید.

mehrzad007
جمعه 16 آذر 1386, 17:39 عصر
نه قربان منظور من از وین 32 دی ال ال یه دی ال ال ه که با دات نت نوشته نشده . حالا میخوام این رو تو سایتم استفاده کنم .

Behrouz_Rad
جمعه 16 آذر 1386, 22:30 عصر
هر DLL ای که نمیشه برادر!
بستگی به نوع DLL و کاربردش داره...
البته سعی کن زیاد طرف COM نری چون COM ها Unmanaged هستند و دردسرهای خاص خودشون رو دارند مگر اینکه با ++managed C نوشته شده باشه...

برای استفاده از COM به دو شکل می تونی عمل کنی:
1) یا به شکل ساده Add Reference کن (در این حالت فایلی با نام Interop.DllName.dll هم در پوشه ی bin واست ایجاد میشه که اگر با ILDASM بازش کنی به قدرت خدا پی می بری!)
2) از ابزار tlbimp که همراه با VS.NET وجود داره استفاده کنی.

مجوز Write که از ملزومات پوشه ی bin هست کافیه.

موفق باشید.

mehrzad007
شنبه 17 آذر 1386, 09:25 صبح
آقای راد نگاه کنید این دی ال ال با دلفی نوشته شده . من با dllimport واردش کردم و ازش استفاده کردم . و داره کار می کنه . البته توی لوکال و توی ویژوال استودیو . خوب دی ال ال رو من کپی زدم توی پوشه system32 . که توی هاست اجازه ندارم . ثانی اگه داشته باشم باید مجوز استفاده از این پوشه رو بدم. درسته؟ که نمیشه .
باید چکار کرد؟

Behrouz_Rad
شنبه 17 آذر 1386, 09:56 صبح
وقتی از dllimport استفاده می کنی، برنامه، پوشه ی system32 رو برای پیدا کردن فایل مربوطه جستجو می کنه.
دقیقا مثل زمانی که در Run چیزی تایپ می کنی...
شما باید فایل رو در پوشه ی bin کپی کنی. انشاا... اگر هاست اجازه ی اجرای Unmanaged Code رو به شما بده مشکلی واست پیش نمیاد.

موفق باشید.