PDA

View Full Version : فیلد های فارسی در access

marmar
جمعه 16 آذر 1386, 16:37 عصر
سلام
من یه بانک دارم که خیلی معمولی و بدون هیچ تنظیماتی نام فیلد هاش رو فارسی نوشتم و نیز داخل فیلد هاش هم رکورد های فارسی ذخیره کردم
از این بانک می خوام به عنوان گزارش گیری ازش استفاده کنم تو کامپیوتر من فیلد هاش رو خوب نشون می ده
می خوام بدونم اگه این بانک رو کپی کنم ببرم تو یه کامپیوتر دیگه که ازش print بگیرم فونتاش بهم نمی ریزه؟ و اونجا هم قابل خواندن است؟
ممنونم از توجهتون

Mostafa Tabeshkar
جمعه 16 آذر 1386, 18:15 عصر
با سلام
در صورتی که فونت هایی که در گزارش ازشون استفاده کردی رو کامپیوتر مورد نظرت وجود داشته باشن هیچ مشکلی پیش نمی یاد و می تونی گزارشات رو پرینت بگیری

مهدی قربانی
جمعه 16 آذر 1386, 20:26 عصر
سلام
شرط بهم نریختن فونتها اینه که فونتهای استفاده شده در دستگاههای مقصد موجود باشه اما توصیه می کنم از فارسی برای نامگذاری فیلدها استفاده نکنید چون احتمال عکس العمل های پیش بینی نشده در بعضی مواقع هست و ممکنه که به مشکل برخورد کنید شما نام فیلدها رو به انگلیسی بنویسید و Caption هر کدم رو فارسی بدید .

marmar
جمعه 16 آذر 1386, 22:45 عصر
مرسی از توجهتون
یه سوال دیگه
کجا تو access می تونم تنظیم کنم که می خوام از چه فونتی استفاده کنم برای نوشتن

مهدی قربانی
شنبه 17 آذر 1386, 08:25 صبح
شما برای تعیین فونت Default میتونید از منوی Tools گزینه Option برگه Datasheet از کامبو Default Font فونت مورد نظر رو انتخاب کنید در ضمن زمانی که فرمها و گزارشات رو طراحی می کنید می تونید فونت هر یک از اشیاء اعم از TextBox ها ، Combo ها و یا Label‌ های موجود رو به صورت دستی تعیین کنید .
موفق باشید .

saeed razaee
شنبه 17 آذر 1386, 09:53 صبح
با سلام
من شخصا از فونت tahoma استفاده می کنم و روی هر کامپیوتر دیگر که می برم مشکلی ندارد شما هم می توانید از این فونت استفاده کنید.موفق باشید

marmar
شنبه 17 آذر 1386, 21:24 عصر
مرسی از همکاری همتون