PDA

View Full Version : مشکل در بانکهای اطلاعاتی اکسس

unix_svr4
شنبه 17 آذر 1386, 10:33 صبح
سلام
می خواهم برنامه ای در دلفی 7 بنویسم که از بانک اطلاعاتی اکسس به عنوان پایگاه داده ها استفاده کنه. من از طریق ADOConnection به پایگاه داده ها وصل می شوم. ولی بعد از آن نمی دانم باید چکار کنم. می خواهم چند تا Edit را به چند تا Field در پایگاه داده ها ربط بدم و بتونم رکوردی از اطلاعات موجود در این Edit ها را در فیلد های مربوطه بنوسیم و یا از آن بخوانم.
لطفا بگویید که چگونه این کار را انجام دهم.
ضمناً اگر منبعی هم برای این کار سراغ دارید معرفی کنید.

متشکرم.

arshia_
شنبه 17 آذر 1386, 10:42 صبح
سلام
من لینک رو درست ارسال کردم
اما چون شما دوبار این سوال رو پست کرده بودید برای سوال اول جواب نوشتم و برای قسمت دوم لینک پاسخ رو ارسال کردم
احتمالا پست تکراری شما حذف شده است
بهترین راه خواندن یک کتاب برای این کار است
ولی اگر تسلط نسبی داردی بهتر است از adotable,datasource استفاده کنید و datasource را روی adotable تنظیم کنید و حالا از dbgrid,dbnavigator,dbedit,.... استفاده کنید و اونها رو به datasource متصل کرده و فیلد مورد نظر را به اونها نسبت دهید

unix_svr4
شنبه 17 آذر 1386, 19:26 عصر
دوست عزیز arshia_
با تشکر از راهنمایی که کردین و لینک خرابی که دادین.
آیا لینک و منبع دیگری سراغ ندارید؟ فارسی یا لاتین فرقی نمی کند.

متشکرم.

ghabil
شنبه 17 آذر 1386, 23:05 عصر
کلا سوالات شما همانطور که خودتون هم گفتین لازمش مطالعه پایه ای و یاد گرفتن خیلی از مسائل هست.
به من یک پیام خصوصی بدین تا لینک یک کتاب آموزشی دلفی رو برای دانلود بهتون بدم. (انگلیسی هست)

Bahmany
یک شنبه 18 آذر 1386, 09:38 صبح
کلا سوالات شما همانطور که خودتون هم گفتین لازمش مطالعه پایه ای و یاد گرفتن خیلی از مسائل هست.
به من یک پیام خصوصی بدین تا لینک یک کتاب آموزشی دلفی رو برای دانلود بهتون بدم. (انگلیسی هست)درسته

به unix_svr4 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=37277) پیشنهاد می شود که کتاب آموزش مقدماتی دلفی 7 رو مطالعه و سپس بعد از فهمیدن و کار کردن تمامی مباحث قدم به Mastering Delphi 7 بگذارند.

SYNDROME
یک شنبه 18 آذر 1386, 19:37 عصر
البته می توانید با جستجو در سایت به مطالبی خوبی برسید چون کل سوالات شما در سایت گفته شده است.
فکر کنم از خواندن کتاب هم بهتر باشد چون دوستان مثالهای خوبی زده اند.
موفق باشید