PDA

View Full Version : ذخیره داده های برنامه در قالب DLL یا CDF؟!!

Sociant7
شنبه 17 آذر 1386, 11:27 صبح
یه نرم افزار قرآنی اومده دستم که چندتا پوشه دیتا داره ولی تو همشون جز فایل DLL و CDFچیزه دیگه ای نیست. کسی از دوستان چیزی در این مورد میدونه؟
اسم نرم افزارش هم الرحمن هست

Sociant7
دوشنبه 19 آذر 1386, 21:38 عصر
مرسی از اینهمه لطف و نظر
--
یه قسمتی از مشکلم حل شد
با کلی ور رفتن فهمیدم اگه یه پروژه جدید از نوع کلاس و کلیک راست کردن روی نام پروژه و انتخاب Existing item از Add و بعد از اون انتخاب فایل مورد نظرم میتونم این فایل رو به dll اضافه کنم و در همین قالب ذخیره کنم، ولی چیزی که هنوز نفهمیدم اینه که چجوری میتونم از تو یه برنامه دیگه بهش دسترسی پیدا کنم؟!

benighted.boy
دوشنبه 19 آذر 1386, 21:56 عصر
با سلام .
تا اونجایی که من از خرفهای شما و نمونه یرنامه هایی که از این قبیل دیدم این فایلهای DLL همانند بانک اطلاعاتی نرم افزار عمل میکنند .شما با Add Refrence , فایلهای DLL رو به پروژه اضافه میکنین و در مرحله بعدی کلاسهای داخلی فایل رو فراخونی میکنین و ازشون استفاده میکنین .فقط باید با نحوه نوشتن و پر شدن اینطور DLL ها آشنایی داشته باشین .

Sociant7
سه شنبه 20 آذر 1386, 09:38 صبح
آقا شما همون einollahia تو مجید آنلاین نیستی؟

فایل رو به dll اضافه کردم ولی نمیدونم چجوری باید بهش دسترسی پیدا کنم
تو پروژه اصلی add refrence هم کردم
اما نمیدونم که مثلا اگه یه فایل متنی رو تو اون اضافه کرده باشم چجوری میتونم ازش تو پروژه اصلی استفاده کنم

benighted.boy
سه شنبه 20 آذر 1386, 14:58 عصر
نه عزیز .من همه جا به همین اسمم .
واسه اینکه تو پروژه استفاده کنی باید در قسمت using هم add کنی
واسه اینکه به کلاسهاش دسترسی داشته باشی میتونی از object browser استفاده کنی که با دابل کلیک روی نام dll در قیمت refrences میتونی ببینی .

Sociant7
سه شنبه 20 آذر 1386, 22:28 عصر
از using استفاده کردم ولی داخل dll کلاسی تعریف نکردم فقط فایله ! باشه ممنون از object browser استفاده میکنم ببینم چی میشه

__H2__
چهارشنبه 21 آذر 1386, 10:27 صبح
سلام
این قبیل برنامه ها خیلی مواقع کارهای غیر حرفه ای انجام میدهند!
یعنی پسوند فایلها را برای گمراهی کاربران تغییر میدهد، به بیان دیگر احتمال این را هم بدهید که شاید اصلاً dll نباشند، شاید bmp و mdb و txt و... باشند که تغییر پسوند داده شده اند!!!!!! من که در نرم افزارهای ایرانی این را خیلی دیدم....

پیشنهاد میکنم اول فایلهای برنامه های ایرانی را با ویرایشگرهای باینری باز کنید و از type فایل مطمئن شوید و....
اگر خواستید یک تک dll اش را آپلود کنید تا جواب واضح تری بدهم.