PDA

View Full Version : استفاده از dll ها در #C

hadian
سه شنبه 26 خرداد 1383, 19:40 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من کار با سی شارپ را تازه شروع کرده ام و تابحال تمام کدهایم را با فرترن مینوشتم چون کار محاسباتی دارم و اغلب سابروتینهای آماده برای کار من به زبان فرترن است. برای ایجاد ویژوال میخواهم از سی شارپ استفاده کنم و مغزه محاسباتی را بصورت dll در آن استفاده کنم ولی روش وارد کردن dll به برنامه در سی شارپ را بلد نیستم. در کتابهای فارسی و انگلیسی هم که داشتم چیزی پیدا نکردم. فهمیدن help خود برنامه هم آسان نیست.
اگر ممکن است مرجعی معرفی کنید که این موضوع را توضیح داده باشد. یا اگه توضیحات زیادی نداره لطفا نمونه دستور آن را بدین.
با تشکر فراوان

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 26 خرداد 1383, 21:07 عصر
دوست عزیز تو همین بخش رو بگرد اقای عریضی درمورد توابع api توضیح کاملی فرمودن که میتونی ازاون استفاده کنی.
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=7163
به این ادرس مراجعه کن مشکلت حل میشه

sajadjamalian
چهارشنبه 24 تیر 1388, 11:04 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
اگه ممکنه استفاده از dll رو در c# توضیح بدید، ممنون میشم.

baba_mohsen
سه شنبه 06 مرداد 1388, 13:05 عصر
با سلام
لينك بالا خطا داره

Unknownlive
سه شنبه 06 مرداد 1388, 15:55 عصر
خوب شما در پنجره Solution بر روی پروژه کلیک راست کنید Add Refrence را بزنید و Browse کنید و Dll خودتون را اضافه کنید سپس در پروژه باید یک نمونه سازی از DLL کنید و فضای نام ان را در بالا Using کنید نمونه سازی بسیار ساده است مثل کلاس که اول نام ان را میارید بعد نام نمونه

malloc
جمعه 07 مرداد 1390, 03:03 صبح
آقا شما فکر کن من نفهمم جان من کامل توضیح بدید چطور DLL و به C# اضافه کنم

malloc
جمعه 07 مرداد 1390, 03:09 صبح
من یه DLL تاریخ شمسی دارم اول AddRef... میکنم بعد Using PersianCalander; و مینویسم بعد که میرم Chose Item و برنم تو Com component دکمه Brows و میزنم و فایل Dll و انتخاب میکنم اما Error میده

malloc
جمعه 07 مرداد 1390, 03:11 صبح
C:\Users\Lion\Desktop\1.png

malloc
جمعه 07 مرداد 1390, 03:18 صبح
خطایی که میده هم اینه که فایل Dll منو با پسوند Tlb میشناسه و لود نمیکنه

malloc
جمعه 07 مرداد 1390, 03:19 صبح
Mostafa.esmaily2012@gmail.com

ایمیلمه هرکی بلده کمک کنه