PDA

View Full Version : عدم login پس از ورود اطلاعات با استفاده از FormsAuthentication

anahita_s
شنبه 17 آذر 1386, 18:46 عصر
با سلام

من در برنامم از FormsAuthentication استفاده کردم و در یک virtual directory دو برنامه دارم که هر دو کاملا مشابه هم هستند و کد web.config انها و کد صفحه login این دو برنامه مانند هم است، یکی از برنامه ها به طور کامل اجرا می شود و عملیات login را انجام می دهد. اما برنامه دوم پس از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود و با صحیح بودن آنها پس از زدن کلید login به صفحه مورد نظر redirect نمی شود و به همان صفحه login بر می گردد.

کد فایل web.config

<?xml version="1.0"?>
<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>
<compilation debug="true"/>
<authentication mode="Forms">
<forms name="AuthCookie" path="/" defaultUrl="UI/Hotel/MainPage.aspx" loginUrl="UI/HotelLogin.aspx" protection="All" timeout="30">
<credentials passwordFormat="Clear">
</credentials>
</forms>
</authentication>
</system.web>
<location path="UI/Hotel">
<system.web>
<authorization>
<allow roles="Admin,Manager,User"/>
<deny users="*"/>
</authorization>
</system.web>
</location>
</configuration>

با تشکر

m.hamidreza
شنبه 17 آذر 1386, 19:37 عصر
پیشنهاد میشه کلا با FormsAuthentication کار نکنی ! از Session استفاده کن . این فقط یه پیشنهاده البته !

hamedgh
شنبه 17 آذر 1386, 20:17 عصر
کد لوگینت را بگذار تا بشود کاری کرد این طور مشکل را نفهمیدیم

پیشنهاد میشه کلا با FormsAuthentication کار نکنی ! از Session استفاده کن . این فقط یه پیشنهاده البته !

البته می دونم اشکال زیاد داره که البته خیلی اش برمی گرده به کد نویسی اشتباه ما ولی باگ هم زیاد داره ولی من ازشما یه سوال دارم این تهنولوژی (تکنولوژی)
فقط کاره سیشن را برای ما می کنه یا کارهای مهم دیگری انجام می ده
در ضمن authentication از سیشن استفاده نمی کنه
اگر خواستین دستی پیشنهاد بدین به کسی بهتر است که از کوکی و دیتا بیس استفاده کنه
این طوری مطمئن تر و حافظه زیادی را نمی گیرد

Behrouz_Rad
شنبه 17 آذر 1386, 20:31 عصر
لطفا اظهار نظر غیر فنی نکنید.
در چند تاپیک دیدم که دوستان به دلیل عدم آشنایی با FormsAuthentication اون رو به شدت نفی می کنند.
هرکسی که سوالی یا ابهامی در مورد این روش تصدیق هویت داره ابهامش رو مطرح کنه تا ابهاماتش رو برطرف کنم.

متشکرم.

hamedgh
شنبه 17 آذر 1386, 22:40 عصر
در چند تاپیک دیدم که دوستان به دلیل عدم آشنایی با FormsAuthentication اون رو به شدت نفی می کنند.
هرکسی که سوالی یا ابهامی در مورد این روش تصدیق هویت داره ابهامش رو مطرح کنه تا ابهاماتش رو برطرف کنم.

متشکرم.

منم پیشنهادم به ایشان همین بود

m.hamidreza
یک شنبه 18 آذر 1386, 14:11 عصر
اگر خواستین دستی پیشنهاد بدین به کسی بهتر است که از کوکی و دیتا بیس استفاده کنه
این طوری مطمئن تر و حافظه زیادی را نمی گیرد
فرمایش متین است ولی بستگی به شرایط پروژه،تعداد user ها و ... هم داره .

ارادتمندیم مهندس بهروز ! به جان خریدیم توصیه تان را ! :لبخند:
من گفتم این فقط یه پیشنهاده . اتفاقا تو تاپیک های قبلی هم همینو گفتم !
اون موقع که کارم گیر این FormsAthentication بود کتاب هایی که در این مورد خوندم از طول مدت چهار سال دبیرستانم بیشتر بود ! :قهقهه: و آخرم گذاشتمش کنار ! فقط میخوام دوستان مثه من نشن ! :چشمک:

anahita_s
یک شنبه 18 آذر 1386, 20:52 عصر
با سلام

پس از کلی اجرا و بررسی تنها تفاوتی که من در برنامه دوم می بینم این است که، در صفحه لاگین زمانیکه در textboxهای مربوط به نام کاربری و رمز ورود کلیک می کنم در نوار وضعیت پیغام Error on page را نمایش می دهد. یک نکته دیگه اینکه زمانیکه صفحه MainPage.aspx را به root منتقل می کنم و”defaulturl =” MainPage.aspx قرار می دهم بدون مشکل به این صفحه redirect می شود.

باتشکر