PDA

View Full Version : درخواست یک پیشنهاد ؟

member2020
شنبه 17 آذر 1386, 18:57 عصر
با سلام خدمت استادید برنامه نویسی .

حقیقتش من این تاپیک رو زدم که از تجربیات شما دوستان استفاده کنم .

من تا یه حدودی VB و VB.net و یه مقدار هم # C کار کردم و همش از این شاخه به اون شاخه پریدم و نتونستم یک زبان رو تا آخرش جلو برم . از شما دوستان میخوام که در مورد vb و vb.net , و در کل محیط دات نت و اینکه بهترین گزینه در حال حاضر برای اینکه از ابتدا و به طور ریشه دنبال کنم کدامست . vb یا vb.net ???

بیشترین کاربردی هم که من از برنامه نویسی میخوام کار با دیتا بیس و نوشتن برنامه هایی که با اضافه کردن اطلاعات یا سرچ و یا حذف و یا گزارش گیری و مطالبی از این قبیل سرو کار دارد.

اگر شما بخواهید به من پیشنهاد بدهید که برای اینکه برنامه نویسی پیشرفت داشته باشم و به طور ریشه ایی و بروز کار کنم کار با vb.06 را توصیه میکنید یا vb.net .

خواهشا در صورت هر گونه پیشنهاد کاملا تجربیات گرانبهای خود و دلیل پیشنهاد خود را هم ذکر کنید . تا بنده بالاخره برم سراغ یکیشون . و از اول تا انتهای به صورت حرفه ای کار کنم ...

شرمنده که مطلبم زیاد شد . بازم ممنون از راهنمایی شما دوستان برنامه نویس.

j.farazani
شنبه 17 آذر 1386, 19:14 عصر
سلام دوست عزیزم

من نمیدون با کدوم یکی از اونها بیشتر آشنا هستید و لی فکر میکنم vb.net خیلی بهتره چون نیاز بازار اکثرا به سمت پروژهه های net رفته و در عین حال خوب ورژن جدیدتری و طبعا امکانات بهتری هم داره

موفق باشید

member2020
شنبه 17 آذر 1386, 19:21 عصر
منتظر نظرات دوستان دیگر هم هستم ...

member2020
شنبه 17 آذر 1386, 19:27 عصر
سلام دوست عزیزم

من نمیدون با کدوم یکی از اونها بیشتر آشنا هستید و لی فکر میکنم vb.net خیلی بهتره چون نیاز بازار اکثرا به سمت پروژهه های net رفته و در عین حال خوب ورژن جدیدتری و طبعا امکانات بهتری هم داره

موفق باشید

دوست عزیز صرف نظر از نیاز بازار به مطلبه دیگه هم می تونید اشاره کنید که خودتون توی کار با

vb.net تجربه کرده باشید ...

مبین رنجبر
شنبه 17 آذر 1386, 20:08 عصر
من با نظر جناب j.farazani کاملا مخالفم .. چوم امکاناتی که میخوایم روی برنامهمون پیاده کنیم هیچ ربطی به زبان نداره ... دوست من اگر نظر من رو بخواید پیشنهاد می کنم که هر کدوم از زبان ها که کاملا مسلط هستید رو دنبال کنید .. هر زبانی باشه مهم نیست .. مهم استفاده هست که از این زبان میکنید .. همه چی با شما بستگی داره که چطور یه برنامه رو پیاده سازی کنید ..

M8SPY_OK
شنبه 17 آذر 1386, 21:47 عصر
آره آقا مبین درست می گن .

مثل مقایسه دو تا دستور Msgbox در VB و MessageBox در دلفی میمونه !
چه فرقی می کنن ؟ فقط نحوه نوشتنشون فرق می کنه ولی در عمل یه کار رو انجام میدن .

کلاً 80% اختلاف در زبان های برنامه نویسی مربوط میشه به همین تفاوت نوشتاری در دستورات .

البته مسائل دیگه ای هم هست . ولی این چیزی نبود جز نظر شخصی من .

ali_habibi1384
یک شنبه 18 آذر 1386, 00:34 صبح
با تشکر از کلیه دوستان و کسب اجازه منم نظر خودم رو بیان می کنم
قطعا شروع کردن vb.net بهتر از vb هستش چون کلیه قابلیتهای vb6 رو پشتیبانی میکنه و علاوه بر اون قابلیتهای دیگری رو هم داره که vb6 نداره و نیز می تونی از ویزاردهای تحت شبکه برای طراحی سایت استفاده کنی.
کلا در vb6 یکسری نقطه ضعفهای ریز وجود داره که vb.net اونها رو برطرف کرده بعنوان مثال ما در vb6 نمی تونیم رنگ نوشته دکمه رو عوض کنیم و یا عکس رو سمت چپ یا راست نوشته قرار بدیم ویا در استفاده از منوها نمیشه عکسی رو برای منوی خاصی در نظر گرفت و یا شما برای مثلا یه textbox فقط می تونی خصوصیت text اونو به پایگاه داده وصل کنی ونه خصوصیات دیگر اونو.
موفق باشی دوست عزیز

مبین رنجبر
یک شنبه 18 آذر 1386, 09:06 صبح
جناب Ali_Habibi1384 نبودن این امکاناتی که شما نام بردی که در vb نیست هیچ مشکلی در برنامه نویسی ایجاد نمیکنه .. چون بیشتر این چیزا امکانات گرافیکی هستند و میشه با یه OCX حل کرد .... گفتم همه چیز به برنامه نویس بستگی داره نه به زبان برنامه نویسی

member2020
یک شنبه 18 آذر 1386, 10:54 صبح
ممنون از دوستانی که راهنمایی میکنند ولی اگه بیشتر توضیح بدید بهتره ...

در کنار این بحث یه سوال دیگه ای هم که برام پیش اومده اینه که کدام پایگاه اطلاعاتی بهترین ارتباط رو میتونه با این دو مورد داشته باشه . که هم گیر کمتری توی کار پیش بیادو هم بشه مانور راحت تری رو دیتا بیس و ارتباط دهی اون زبان برنامه نویسی داد . اگه فقط اکسس کار کنم خوبه یا اسکیول سرور و یا ..... ؟؟؟ ( قطعا دوستانی که پروژه ای زیادی رو انجام دادن به این نتیجه رسیدن که کدام بهتره و بهتر میتونند در این زمینه هم بنده رو راهنمایی کنند.)

منتظر راهنمایی دوستان دیگه هم هستم .

بازم ممنون .

مبین رنجبر
یک شنبه 18 آذر 1386, 12:32 عصر
به نظر من Access خیلی بهتره .. چون هم ارتباط دادن اون بدون دردسره و مانور راحت تری میشه روی برنامه دیتابیس داد ... البته هیچ کس نمیتونه منکر قدرت SQL Server بشه .. ولی Access راحت تر میشه باهاش کار کرد و هچ جا کم نمیاره ....البته برای کاربر مهم نیست که از کدوم استفاده کنی .. کاربر فقط میخواد کارش راحت تر باشه ... اینجا هم همه چیز به برنامه نویس بستگی داره و طراحی خوب ... مثلا من توی بیشتر برنامه های حسابداری که ساختم بانکشون Access بود ولی هر کسی که میرسید برنامه رو میدید میگفت با SQL Server نوشتی ؟ ... طراحی خوب و امکانات خیلی مهمه

member2020
یک شنبه 18 آذر 1386, 13:36 عصر
Lsass.CRC32 جان ممنون از راهنماییت . پس این که میگن توی کارهای یه مقدار وسیعتر اکسس

جواب نمیده تا چه حدی صحت داره ؟ و یا اینکه در دیتابیس های بزرگ مخصوصا وب اپیلیکیشن

امکان هنگ کردن و ارورهای مختلف در زمان اضافه کردن اطلاعات از طرف کاربران مختلف وجود داره ؟؟؟ ( بیشتر در زمان

اینکه ترافیک پیش بیاد ) ؟؟؟ البته در ویندوز اپیلیکیشن هم آیا بعد از وارد کردن داده هی زیاد و بوجود آمدن دیتابیسی با حجم زیاد آیا در اکسسس امکان به وجود آمدن اشتباه است یا خیر ؟؟؟

ممنون میشم بیشتر اطلاعاتون رو در اختیار این بنده حقیر بزارید ...

منتظر دوستان دیگر هم هستیم ...

مبین رنجبر
یک شنبه 18 آذر 1386, 13:54 عصر
اینی که میگن Access توی برنامه های وسیع تر جواب نمی ده صحت نداره .. اما استفاده از Access برای برنامه های Web اصلا توصیه نمیشه ... چون Web دیاگرام Client/Server داره بیشترشون از SQL Server استفاده می کنن

با بیشتر شدن اطلاعات دیتابیس و بالا رفتن حجم هیچ مشکلی برای دیتابیس پیش نمیاد اما در نوشتن برنامه باید دقت کرد .. چون اگر مثلا در جستجوی دیتابیس از روند حلقه ای استفاده بشه سرعت برنامه به شدت پایین میاد و برای حا این مشکلات باید از SQL CoMMAND ها در Access استفاده کرد که هم سرعتشون بیشتره و هم پیچیدگی کمتری دارند

البته بزرگترین مشکلی که در استفاده از دیتابیس های Access پیش میاد Collision یا پدیده افزونگی هست ... افزونگی یعنی اطلاعات تکراری را در بانک به راحتی میشه اضافه کرد و بدون هیچ محدودیتی ... که این مشکل هم به راحتی قابل حل شدنه .... ( البته من هم مبتکر یه طرح ANTI COLLISION یا ضد افزونگی هستم که مانع از اتفاق افتادن همچین مشکلی میشه )

member2020
یک شنبه 18 آذر 1386, 13:58 عصر
ممنونم . اطلاعاتی خوبی رو به بنده میدید .

میشه یه مقدار در مورد همین مسئله افزونگی بیشتر توضیح بدید و اینکه در کل شما اکسس رو انتخاب خودتون قرار مدید یا sql ???

مبین رنجبر
یک شنبه 18 آذر 1386, 14:09 عصر
افزونگی به بیان راحت تر یعنی : تکرار در ذخیره سازی .... یعنی وقتی شما اطلاعات یک رکورد رو پر میکنید و ثبت میکنید توی بانک ، دوباره میشه خوده همین اطلاعاتی که قبلا وارد کردینو دوباره ثبت کنید ...

مثال :

MoBiN RaNJBAR 18
MoBiN Ranjbar 18
MoBiN Ranjbar 18

در مثال بالا اطلاعات رکورد یه نفر هست ( البته اطلاعات خودمه ) .. شما بار اول اولین خط رو توی بانک ثبت میکنید .. اگر بخواهید خط دوم رو هم ثبت کنید ( اطلاعات تکراری ) این اجازه رو به شما میدهد که این غلطه ...

امید وارم افزونگی رو متوجه شده باشی ..

من توی همه پروژه هام از Access استفاده می کنم و برای از دستورات SQL برای ارتباط استفاده می کنم

member2020
یک شنبه 18 آذر 1386, 14:28 عصر
ممنون خیلی خیلی تشکر به خاطر راهنمایی خوبتون .

مبین رنجبر
یک شنبه 18 آذر 1386, 14:37 عصر
خواهش میکنم .. قابلی نداشت

ali_habibi1384
یک شنبه 18 آذر 1386, 21:13 عصر
جناب Ali_Habibi1384 نبودن این امکاناتی که شما نام بردی که در vb نیست هیچ مشکلی در برنامه نویسی ایجاد نمیکنه .. چون بیشتر این چیزا امکانات گرافیکی هستند و میشه با یه OCX حل کرد .... گفتم همه چیز به برنامه نویس بستگی داره نه به زبان برنامه نویسی
شاید این به نظر شما یه نقطه ضعف نباشه اما برای کسی که می خواد تازه شروع بکنه و این سوالات ممکنه واسش پیش بیاد چی؟ از اون گذشته در مورد برنامه نویسی برای طراحی سایت که نمیشه با vb6 کار کرد .
نمی خوام از vb.net دفاع کنم و بگم vb6 به درد نمی خوره ؛ من خودم هم vb6 کار میکنم و هنوز هم سراغ vb.net اونجوری که با vb6 کار می کنم نرفتم اما برای یه مبتدی بهتره چیزی رو یاد بگیره که سالهای بعد از قلم نیفته شما می تونین ببینید که vb6 سال 2000 ساخته شده و مال 7-8 سال پیشه و الآن داره به سمت .net حرکت میکنه حالا اگه یه مبتدی این زبونو یاد بگیره تا بخواد حرفه ای بشه میشه 3-4 سال دیگه که تا اون موقع بازار کاری واسش نمونده.

ali_habibi1384
یک شنبه 18 آذر 1386, 21:38 عصر
افزونگی به بیان راحت تر یعنی : تکرار در ذخیره سازی .... یعنی وقتی شما اطلاعات یک رکورد رو پر میکنید و ثبت میکنید توی بانک ، دوباره میشه خوده همین اطلاعاتی که قبلا وارد کردینو دوباره ثبت کنید ...

مثال :

MoBiN RaNJBAR 18
MoBiN Ranjbar 18
MoBiN Ranjbar 18

در مثال بالا اطلاعات رکورد یه نفر هست ( البته اطلاعات خودمه ) .. شما بار اول اولین خط رو توی بانک ثبت میکنید .. اگر بخواهید خط دوم رو هم ثبت کنید ( اطلاعات تکراری ) این اجازه رو به شما میدهد که این غلطه ...

امید وارم افزونگی رو متوجه شده باشی ..

من توی همه پروژه هام از Access استفاده می کنم و برای از دستورات SQL برای ارتباط استفاده می کنم
با اجازه اساتید محترم و دوست عزیزمون lsass.crc32
مطلبی رو که شما در رابطه با افزونگی گفتید غلط بود! چیزی که شما گفتید اطلاعات تکراری بود .
افزونگی یعنی شما اطلاعات تکراری داشته باشی اما نه مثل مثال بالا بعنوان مثال شما دوتا جدول داری در یکی اطلاعات تولید کننده قطعه هست(tg) و یکی نام قطعات (nt)
قطعات حالا در جدول tg این اطلاعات رو داری کد کمپانی-نام کمپانی-آدرس - تلفن
و در nt این اطلاعات : نام قطعه-کد قطعه-قیمت-کد کمپانی های تولید کننده.
این جدولها افزونگی ندارند و شما می تونی به راحتی با یه عمل join تولید کننده های قطعات خاص رو پیدا کنی و نیز اطلاعات فقط یکبار وارد میشه اما شما می تونستی همه رو توی یه جدول وارد کنی به این صورت :
مثلا جدول tgnبا این فیلدها : نام کمپانی-آدرس-تلفن-نام قطعه-قیمت .
در این جدول نیز میشه اطلاعات تولید کنندگان قطعات مختلف رو پیدا کرد اما افزونگی داده داره مثلا اگه یه شرکت ده تا قطعه تولید کنه ما باید 10 بار اطلاعات نام کمپانی-آدرس-تلفن رو وارد می کردیم و 10 بار هم مشخصات قطعه رو اما در خالت قبل 1 بار نام شرکت رو تعریف می کنیم و 10 بار هم قطعات مختلف رو .
امیدوارم توضیحات من کافی بوده باشه و بدردت بخوره.

member2020
یک شنبه 18 آذر 1386, 22:46 عصر
علی جان از راهنمایی شما هم ممنون و سپاس .

در مورد مطبلی هم که در موردافزونگی گفتید کاملا درست هست .

توی دانشگاه هم به ما همینو گفتن . و یه مقدار بیشتر . ( ali_habibi1384 - Lsass.CRC32 )

ولی در کل از هر دو شما دوستان عزیز به خاطر راهنمایی خوبتون ممنون .