PDA

View Full Version : درباره AMD Phenom

Delphi Skyline
شنبه 17 آذر 1386, 20:29 عصر
با سلام . میخواستم ببینم فنوم تکنولوژی چند نانومتره و چه اینستراکشنایی رو ساپورت میکنه ؟ FSB شو و اینا چنده ؟ قیمتش ؟ و .......... . با تشکر .

vcldeveloper
یک شنبه 18 آذر 1386, 00:05 صبح
اینا رو می تونی از توی خود سایت AMD هم در بیاری. قاعدا باید 65 نانومتر باشه. کلا تکنولوژی خاصی نیست. AMD سعی داشت یک معماری جدید برای CPU های 4 هسته ایی ارائه کنه و مثل اینتل فقط 2 تا CPU دو هسته ایی رو به هم نچسبونه، اما دید بازار داره از دستش در میره و از معماری جدید هم به این زودی ها خبری نیست، پس دست به کار شد و Phenom رو معرفی کرد که مثل طرح اینتل یک CPU چهار هسته ایی هست که از کنار هم گذاشتن دو CPU دو هسته ایی بوجود اومده. این کار صرفا برای این بود که بیشتر از این در بازار عقب نمونه. CPU های چهار هسته ایی با معماری جدید AMD هنوز عرضه نشدند.
فکر کنم حافظه DDR3 را هم پشتیبانی میکنه، مطمئن نیستم.

ICEMAN
یک شنبه 18 آذر 1386, 08:30 صبح
تکنولژی جدید یا نسبتا جدیدی که به نظر من به ابتکار جالب هست باز بودن ضریب فرکانس در CPU های جدید هست که Intel به نام Extereme و AMD با عنوان Black Edition
که شاید از نظر قسمت برتری داره به نسبت Extereme 1000 $

vcldeveloper
دوشنبه 19 آذر 1386, 02:12 صبح
تکنولژی جدید یا نسبتا جدیدی که به نظر من به ابتکار جالب هست باز بودن ضریب فرکانس در CPU های جدید هست که Intel به نام Extereme و AMD با عنوان Black Edition
این تکنولوژی جدید نیست، فقط کسایی که می خوان سیستم را Overclock کنند، می تونند با دست بازتری این کار را انجام بدند چون Multiplier قفل نشده، همین.
در ضمن، مختص Phenom هم نیست، بلکه در خانواده Athlon64 X2 هم این سری از پردازنده ها وجود دارند، مثل AMD Athlon64 X2 5000+ Black Edition.