PDA

View Full Version : مشکل در گزارش گیریهای جند صفحه ای

mina_148m
یک شنبه 18 آذر 1386, 00:01 صبح
با سلام خدمت دوستان
من وقتی می خوام با ابزار quickrep گزارش گیری کنم
عنوانهای که در صفحه اول انتخاب کردم همراه qrshape ها در زمان گزارش گیری چند صفحه ای
از صفحه دوم به بعد درست چاپ نمی شه
می شه کمکم کنید باید چه کار کنم:ناراحت::ناراحت::ناراحت:

mina_148m
سه شنبه 20 آذر 1386, 00:45 صبح
کسی نیست که به من کمک کنه؟
خواهش می کنم اگه کسی می دونه منو راهنمایی کنه؟

JAFO_IRAN
سه شنبه 20 آذر 1386, 10:01 صبح
سلام

لطفا بیشتر توضیح بدبد - "درست چاپ نمیشند..."؟

mina_148m
سه شنبه 20 آذر 1386, 22:27 عصر
منظورم اینکه که وقتی من برای صفحه اول Qrshape ها و qrlabel ها را درست جاگذاری کردم
زمانی که میخوام برم preview و گزارش چند صفحه ای دارم صفحه امل درسته اما زمانی که رکوردها زیاد می شن و می خوام برم صففحه بعد
نه qrshape ها سره جاش افتاده و نه qrlabel ها درست سر جاش قرار گرفته؟
ممنون می شم کمکم کنید:افسرده::افسرده::افسرده:

mina_148m
چهارشنبه 21 آذر 1386, 00:54 صبح
واقعا" یعنی کسی جواب سوا لمو نمی دونه
فکر کنم واضح نوشتم:ناراحت:

JAFO_IRAN
چهارشنبه 21 آذر 1386, 10:24 صبح
سلام

1. ممنون که بیشتر توضیح دادی
2. بین ساعت 11 شب و 2 بامداد معمولا سایت رو چک نمیکنیم - اگر تاخیر شد پوزش میخواهم

3. اگر جابجا میشن بسیار داستان عجیبی است و راستش نیاز به بررسی بیشتر داره - مثلا اینکه رخدادهای before print و مانند آنها نوشته شده یا خیر و جهت راست به چپ است یا خیر و مانند اینها - QR در این زمینه ها bug هایی دارد

4. اما اگر اصلا چاپ نمیشن یا به نظر میرسه که بین داده ها چاپ میشن ممکنه به علت درج عناوین و شکلها در یک band نادرست باشه - یک band مثل col header داره که قراره در ابتدای هر صفحه چاپ بشه...

ارادت

mina_148m
پنج شنبه 22 آذر 1386, 23:33 عصر
سلام
ممنون از توجه تان
من در رویداد beforprint ننوشتم اما جهت ازراست به چپ است فکر می کنید ای دلیلشه
من از bend اضافی استفاده نکردم
ولی به دلیل ضرورت از col..header استفاده کردم چون مجبورم
من مجبور شدم چند دفعه از اول ایجاد کنم اول اجرا اینجوری نمی شه ببهد از چند بار اجرا و باز و بسته کردن برنامه دلفی اینجوری میشه
وتازه اینکه نه تنها دیته ها را نشان نمیده بلکه qrlabel و qrshape ها را هم نشان نمیده
پس من باید چیکار کنم؟
با تشکر

dkhatibi
جمعه 23 آذر 1386, 12:29 عصر
Align عناصر یاد شده را به Botton تغییر دهید ببینید کارساز می افتد. ضمنا ارتفاع لیبل را کمتر از Ahape بگیرید

mina_148m
شنبه 24 آذر 1386, 12:28 عصر
بازم نشد
خواهش می کن کمکم کنید:افسرده:

JAFO_IRAN
شنبه 24 آذر 1386, 13:17 عصر
سلام

راستش دیگه چیز بیشتری به نظرم نمیرسه، شاید اگر متن pas و dfm رو بذاری نکته‌ای به نظر بیاد...

ارادت

Cave_Man
شنبه 24 آذر 1386, 14:34 عصر
بازم نشد
خواهش می کن کمکم کن

حداقل میتونی یه عکس از گزارش اینجا بزارید تا متوجه بشیم این عبارات کیفی که به کار میبرید یعنی چی؟

نه qrshape ها سره جاش افتاده و نه qrlabel ها درست سر جاش قرار گرفته؟

mina_148m
شنبه 24 آذر 1386, 15:10 عصر
من فقط فایل گزارشم
براتون می تونم اینجابزارم
حالا وقتی می خوام یکی دیگه درست کنم و اینو پاک می کنم در qrep جدیدم اصلن نمیتونم تو
qrlabl ، col..hearder بزارم
با تشکر

ghabil
شنبه 24 آذر 1386, 16:27 عصر
اینکه ساختی درست نیست بجای اینکه هی Shape بزاری هرکدوم از DbText ها یا باندها خودشون فریم دارند ، فریمشون رو فعال کن
یعنی :
کلا Shap هارو وردار، DBTEXT ها رو با دقت و مرتب کنار هم بچین ، حتی AutoSize شون رو هم بردار براشون یک اندازه معین تعریف کن طوری که کنار هم در بیان ، برای خطهای دورشون هم از Frameشون استفاده کن ، یا دیگه اگر هم میخوای Shape بزاری حداقل Shape رو بگن یک مستطیل دور Dbtext نه یک سری خط و نقاشی!