PDA

View Full Version : اتصال dll به vb.net 2005

nima6321
یک شنبه 18 آذر 1386, 17:27 عصر
سلام دوستان
من یک برنامه تو vb.net 2005 نوشتم و در اون از چند تا dll استفاده کردم. اما وقتی برنامه رو تو یه کامپیوتر دیگه اجرا میکنم و dll ها رو تو محلی که از vb آدرس گرفته بودم ، میزارم ، جواب نمیده. میخواستم که یه راهی به من نشون بدید که dll ها رو کنار از کنار خود برنامه لود کنم و استفاده کنم و اگر پوشه ی برنامه جابجا شد ، هم dll ها کار کنند و به برنامه کانکت باشند. ممنون

amirsajjadi
یک شنبه 18 آذر 1386, 20:47 عصر
با سلام
شما وقتی DLL ای رو توی پروژتون add میکنید (Project-->Add Refrence) یک کپی از اون DLL کنار پروژتون ایجاد میشه
اگر این کار رو انجام دادید ولی جواب نداده از این روش هم میشه استفاده کرد:

Private Declare Function NameProc Lib "NAME&ADDRESSDLL" Alias "NameProcInDll" (Parameters) As REF
NameProc:نام تابع یا زیر برنامتون
NAME&ADDRESSDLL:آدرس و نام DLL (با استفاده از تابع Application.StartupPath مسیر پوشه ی پروژتون رو بدست بیارید)
NameProcInDll:نام زیر برنامه یا تابع داخل DLL
Parameters:پارامترهای و آرگومان های تابع داخل DLL
REF:خروجی تابع داخل DLL

nima6321
دوشنبه 19 آذر 1386, 03:19 صبح
دوست عزیز از دستور شما استفاده کردم ولی مرتب پیغام خطا میده. لطف میکنید یک مثال بزنید. من برای اجرای دستور shamsi از shamsi.dll در کلاس classShamsi هین جوری مینویسم:
Private Declare Function shamsi Lib "shamsi.dll" Alias "classShamsi" () As string

آیا درسته؟؟

amirsajjadi
دوشنبه 19 آذر 1386, 05:32 صبح
Alias باید نام تابع باشه نه نام کلاس

odiseh
دوشنبه 19 آذر 1386, 08:35 صبح
مگه نمی خوای exe برنامه ات رو روی یه دستگاه دیگه Run کنی؟ خوب فایل exe رو به همراه همه Dll هایی که توی پروژه ات بهشون reference دادی، توی یه پوشه قرار بده و اون پوشه رو برای کاربرانت Share کن. همین!

توسعه نویس
سه شنبه 20 آذر 1386, 00:56 صبح
DLL ها رو میتونی در دو جا بزاری :
1- کنار خود پروژه.
2- توی پوشه System32 توی پوشه ویندوز.

برنامه های دات نت این دو تا جا رو پیشفرظ در نظر می گیرند.

با گذاشتن توی System32 فکر نکنم مشکلی داشته باشی.

صالح سعیدی
یک شنبه 05 اسفند 1386, 09:27 صبح
سلام دوستان من (Project-->Add Refrence) رو انجام میدم ولی پیغام خطا میده باید چکار کنم با تشکر

صالح سعیدی
یک شنبه 05 اسفند 1386, 09:36 صبح
با سلام
میخواستم مراحل setup کردن برنامه در vb.net 2005 رو کامل بهم توضیح بدین خیلی خیلی سپاس

reza1944
یک شنبه 05 اسفند 1386, 13:04 عصر
بر وری پروژه تو برنامه کلیک راست کن بعد ادپرفرنس رو انتخاب و فایل Dll رو ایمپورت کن کارت راه میفته راحت ترین روش

صالح سعیدی
دوشنبه 06 اسفند 1386, 23:34 عصر
رضا جان من (Project-->Add Refrence) انجام میدم ولی منظورت از ایمپورت رو نفهمیدم
brows می کنم ولی error میده