PDA

View Full Version : Trace کردن برنامه در visual studio 2005

mobtadi_mmj
دوشنبه 19 آذر 1386, 14:32 عصر
من یک برنامهMFC به زبان ++C در visual studio 2005 نوشتم. ولی مشکلی که دارم اینه که میخوام به نحوی کل Sulotion را Trace کنم تا به طور مثال وقتی برتامه اجرا شد و دکمه OK را فشردیم به رویداد ONclick دکمه برود و... با کلید f10,f11 وقتی کار می کنم برنامه که اجرا میشه و مثلا رویدادی صورت می گیره اصلا کد مربوط رو نشون نمی ده و تا هنگامی که برنامه در حال اجراست اصلا این کلیدها غیرفعال هستند.
باتشکر

Nima_NF
دوشنبه 19 آذر 1386, 18:52 عصر
برای debug شما باید بر روی خط مورد نظر در کدها ( مثلا دقیقا اولین خط کدهای کلید ok شما ) راست کلیک کرده و run to cursor را انتخاب کنید. برنامه شما اجرا می شود و هرگاه دکمه ok را کلیک کند وارد محیط debug می شوید و می توانید با استفاده از f11 و f10 شروع یه debug مرحله به مرحله کنید. (با f11 شما می توانید پرش کنید و وارد تمامی توابع و همه کدهای موجود شوید و تک تک مراحل را نیز مشاهده کنید)

mobtadi_mmj
سه شنبه 20 آذر 1386, 16:02 عصر
من از این روش استفاده کردم ولی یک مشکل دارم و اونم این موضوع هستش که می خوام کل برنامه Trace بشه نه فقط یک رویداد و تابع مربوط به اون. یک مشکل دیگه هم اینه که وقتی حتی یک تابع خاص رو Trace می کنم در حالت Debug یک سری از فایل های سیستمی که اصلا در Solution نیستند مثل wincore.h(حتی اکر دکمه Show all files را بزنی) رو اجرا می کنه و بعضی اوقات حتی کدهای اسمبلی رو نشون میده !