PDA

View Full Version : ارتباط بین جداول-ایمپورت

sogoli321
دوشنبه 19 آذر 1386, 17:52 عصر
:من دوتاسوال دارم
ساختار 3تاجدول که درتصویر پیوست میباشد چگونه باید باشد؟(بهمراه روابط بین جداول(منظورم نوع تیبلها و نوع ارتباطات

به چه شکل میتوان یک دیتابیس را ازmssql را به mysql ایمپورت یا تبدیل کرد؟

tabib_m
دوشنبه 19 آذر 1386, 19:27 عصر
بهتر بود سوالاتت رو توی دو تا تاپیک جداگانه مطرح میکردی.

در مورد سوال اول:
ارتباط بین جداول در مای اس کیو ال این طوری نیست که به وسیله ی خود مای اس کیو ال تعیین بشه، بلکه شما باید در برنامه ای که می نویسی خودت به صورت منوال این ارتباط رو برقرار کنی.
کافیه فقط این سه تا جدول رو داشته باشی، بقیه ش دیگه کدی هست که خودت می نویسی.

البته من این حرف رو با تجربیاتی که نسبت به کار با php و mysql کسب کردم میزنم.

در مورد سوال دوم:
اگر میشه جستجو کن (توی بخش php) یکی از دوستان (فکر میکنم آقای حسینی) یک برنامه برای تبدیل دیتابیس های مختلف به همدیگه نوشته بودن.

موفق باشید.

reza_rad
سه شنبه 20 آذر 1386, 07:42 صبح
در مورد سوال اول:
ارتباط بین جداول در مای اس کیو ال این طوری نیست که به وسیله ی خود مای اس کیو ال تعیین بشه، بلکه شما باید در برنامه ای که می نویسی خودت به صورت منوال این ارتباط رو برقرار کنی.
البته خیلی بهتره که ارتباطات بصورت کلید خارجی و... مشخص بشه . این امنیت دیتابیس شما رو خیلی بیشتر می کنه. چک کردن این موارد هم میره به عهده دیتابیس البته این نکته هم فراموش نشه که باید از داخل برنامه هم error handling انجام بشه.
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/innodb-foreign-key-constraints.html
شما ممکنه از توی برنامه بتونید این ارتباطات رو کنترل کنید.اما مسلما اگه دستکاری توی دیتابیس از جایی غیر از برنامه انجام بشه، مثلا مستقیما دیتا وارد دیتابیس بشه، اشکال منطقی پیش خواهد اومد، چون هیچ ارتباطی ازداخل دیتابیس کنترل نمیشه.