PDA

View Full Version : مشکل در فرم MDI

evilboy
سه شنبه 20 آذر 1386, 19:09 عصر
سلام
من یک فرم mdi دارم که وقتی بالا میاد همزمان با اون یک فرم دیگه هم تقریبا به اندازه فرم MDI بالا میاد. حالا مشکل اینجاست که مثلا من وقتی یک فرم با اندازه کوچیکتر رو اجرا می کنم و بیرون از اون فرم کلیک می کنم این فرم زیر فرم اصلی میره و دیگه بالا نمیاد تا زمانی که برنامه رو دوباره اجرا کنیم.
توی فرم های معمولی با کد زیر فرمهای زیر فرم اجرا شده قفل می شد مثل نرم افزار ورد قسمت OPEN که تا پنجره ی open بسته نشه نمیشه با بقیه فرمهاش کار کرد

Form1.Show vbModal

mosab_vb
چهارشنبه 21 آذر 1386, 00:25 صبح
من منظورتون رو کاملا متوجه نشدم.ولی فکر کنم رو فرم مادر و بچه مشکل دارین.یعنی می خواین توی فرم مادر فرمی داشته باشی که خاصیت فرزند داشته باشه.باید بگم که نمی تونین توی فرم مادر وقتی که تمام فرم ها فرزند باشند از حالت مودال لستفاده کنید.چون فرم فرزند نمی تونه مادر فرم فرزند دیگری باشد.ولی میتونین اون فرمی که می خواین مودال باشه رو از نوع فرزند انتخاب نکنید.در این صورت درست می شه.البته می توانی فرمهای مادر و فرزند را با این دستور شبیه سازی کنی که دیگر مشکلی با این قضیه نداشته باشی.
کد زیر را امتحان کن:

formx.show,formz
در این دستور formz مادر formx خواهد شد و هیچ گاه فرم در زیر فرم دیگری قرار نخواهد گرفت.موفق باشی.