PDA

View Full Version : کی می تونه حلشون کنه؟

mosab_vb
سه شنبه 20 آذر 1386, 23:22 عصر
سلام.من دو تا سوال داشتم که خیلی دوست داشتم اونها رو اینجا مطرح کنم تا ببینم چه کسی واقعا می تونه اونها رو حلشون کنه؟مطمئن باشید نه پروژه ی دانشجوییه نه چیز دیگه.علاقه شخصی بنده بود که اون رو اینجا مطرح کردم.بهتره روش کار کنید و جوابش رو اینجا بدید.شاید یکی ازتون بپرسه وبتونید جواب بدید.این سوالهایی که می پرسم خیلی مفیدن وتو برنامه نویسی بهتون کمک می کنن.خوب حالا سوالها رو می پرسم:
1-شبیه سازی عمل delete بر روی پایگاه داده.(با پایگاه باشه)
2-شبیه سازی عمل insert sort در پایگاه.
در مورد سوال دوم یه توضیح میدم:
insert sort به این شکل هست که در هنگام وارد کردن مثلا نام باید تشخیص داده بشه که اون نام باید کجای جدول درج بشه که جدول همیشه مرتب باشه.
روش فکر کنین.ببینم چه کار میکنین.

حامد مصافی
چهارشنبه 21 آذر 1386, 00:35 صبح
شبیه سازی یعنی چی ؟

mosab_vb
چهارشنبه 21 آذر 1386, 01:11 صبح
شبیه سازی یعنی اینکه در مورد سوال اول:
از خاصیت delete شیئ که تو data یا ado هست استفاده نشه.بدون استفاده از اینها عمل پاک کردن رکورد رو انجام بده.
در مورد سوال دوم شاید شبیه سازی درست نباشه.چون هیچ خاصیتی در ویژوال به نام insert sort تو دیتابیس نداریم.در سوال دوم کلمه شبیه سازی رو حذف کنید.حالا فکر کنید روش.می تونین مکانیزمش رو هم بگید.که چگونه این کار رو انجام بدیم.منظورم مراحل انجام شدنش.

perfeshnal
چهارشنبه 21 آذر 1386, 07:37 صبح
سلام

نمی دونستم اینجا هم امتحان می گیرن چشم معلم عزیز روش فکر میکنیم !!! :چشمک:

bobrus
چهارشنبه 21 آذر 1386, 12:32 عصر
آقا معلم اجاز ما بگیم
اون قدیما که ما با برنامه های داس کار می کردیم از این شی میا خبری نبود یعنی همه کارارو دستی انجام می دادیم روش کارمون هم اینجوری بود
البته من با C کار می کردم
برای سوال اول
1- بانک رو به صورت باینری وا می کردیم
2- یه رکورد از نوع رکورد های موجود در بانک می ساختیم
3- براش یه حافظه به اندازه رکورد از سیستم می گرفتیم با دستور Maloc
4- رکورد های بانک رو به ترتیب می خوندیم و توی حافظه لود می کردیم
5- رکورد ها رو با یک اشارگر سیستمی به هم وصل می کردیم
6- هر کاری که دلمون می خواست می کردیم یعنی حذف اضا فه و ویرایش
7- تغییرات اطلاعات رو ثبت می کردیم
البته مرحله یک تا پنج یک بار در اول برنامه اجرا می شد

برای سوال دوم
هم خیلی ساده همون مراحل 1- 5 رو که رفته بودیم از روش Binery sort استفاده می کردیم که هم سریع بود هم راحت
سخترین کار توی این برنامه ها بدست آوردن اشارگر مورد نیاز بود
فکر می کنم هنوز چند تا برنامه ای از این کارا داشته باشم

خوب الانم الگوریتم همونه ولی تو vb بعید می دونم بشه اینجوری کار کرد

M8SPY_OK
چهارشنبه 21 آذر 1386, 15:53 عصر
آقا اجازه ؟

حالا می خوای ما رو تست کنی یا واقعاً جوابشو نمی دونی ؟

ab_ba
چهارشنبه 21 آذر 1386, 18:41 عصر
سوالاتش سرکاریه

j.farazani
چهارشنبه 21 آذر 1386, 23:01 عصر
سلام دوست عزیز mosab_vb

از اینکه قصد دارید یه نکته ظریف رو به سایر دوستان و اساتید منتقل کنید خیلی ممنونم

قطعا همه چیز را همه کس دانند و همه کس هم هنوز به دنیا نیامده

اما فکر میکنم این نحوه بیان ، شما رو از هدف اصلیتون که مطمئنا انتقال مطلب هست دور میکنه .
به عنوان یک فرد علاقه مند به برنامه نویسی و دوست شما پیشنهاد میکنم سبک بیان خودتون رو عوض کنید تا سریعتر به یک نقطه مشترک برسیم . در غیر این صورت تعدد پست ها رو پیش رو خواهیم داشت

امیدوارم روی پر لیوان رو نگاه کنید
با تشکر
فرازانی

mosab_vb
پنج شنبه 22 آذر 1386, 00:01 صبح
سلام.ازتون ممنونم که روش فکر کردید.تا حدی جوابتون صحیح بود.آیا الگوریتم خاصی تو vb داریم که بتونیم این کارها رو انجام بدیم.در مورد سوال دوم منظورم این نیست که که عمل در ج رو اول انجام بدیم و بعد آخر سر سورتش کنیم.باید هنگام درج کردن رکورد جای خودش رو بدونه که کجا باید قرار بگیره.
مثال:
ali azimi
hassan mosavi
این دو تا رکورده مثلا که دو تا فیلد داره:نام و نام خانوادگی که می خوایم بر اساس نام insert sort انجام بدیم.مثلا می خوایم برای رکورد جدید اسم asad mohammadi رو وارد کنیم.این اسم باید بین ali و hasan درج بشه.امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

senator_aka
پنج شنبه 22 آذر 1386, 00:11 صبح
اینجا چه خبره ؟

این چه عنوانی برای تاپیک ؟

چرا این تاپیک ها و این پاسخ ها بررسی نمیشن

اما در مورد جواب
باید بگم که چون پایگاه داده زیاد بلد نیستم جواب نمیدم

اما برای سوال دوم شما باید یه چیزی درست کنی مثل search live مایکروسافت که بعد از وارد کردن هر کاراکتر اونو بخونه و جایگاهشوو مشخص کنه

bobrus
شنبه 24 آذر 1386, 15:00 عصر
با عرض پوزش از دوستمون من یه اشتباه کوچول کردم اون Binary Search بود نه Binary sort و منظورم این بود که به این روش جای فیلدی که باید اونجا درج بشه رو پیدا می کنیم و بعد فیلد رو اضافه می کنیم اینجوری رکوردهامونم sort باقی می مونه و مطمئنم که روشم درسته چون من بارها این روشو توی برنامه های داس اجرا کردم
بازم می گم از vb بعید بطونه تو این سطح با فایلها کار کنه چون کلاً در این مورد ضعیفه و خیلی ساده با فایلها کار می کنه
شما برای اینکار باید سراغ VC برین مطمئنم که اونجا میشه