PDA

View Full Version : فیلد کلیدی مخلوط از دو فیلد

Mrs.Net
سه شنبه 20 آذر 1386, 23:18 عصر
داخل جدول بانکم دوتا فیلد num و type هست که هرکدوم از اینها میتونند تکراری باشند اما مقدار این دو باهم نباید تکراری باشه.
یعنی اگه رکوردی با num برابر 2 و type برابر a داشته باشم دیگه رکورد دیگه با مقادیر num برابر 2 و type برابر a نباید بوجود بیاد.
آیا راهی هست که خود بانک جلوی اینکار بگیره (مثل یک فیلد کلیدی که ست میکنیم تکراری نمیتونه باشه)

hassan razavi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 07:04 صبح
اگه منظورتون رو متوجه شده باشم فقط کافیه که هر دو فیلد را کلید بگیرید.

beh_develop
چهارشنبه 21 آذر 1386, 08:00 صبح
می تونین از بخش Index استفاده کنین و هر دو فیلد را به Index اضافه کنین و تیک Create Unique را بزنید

babak23
چهارشنبه 21 آذر 1386, 10:51 صبح
میتونی یک فیلد ایجاد کنی که از جمع این دو فیلد تشکیل شده وفیلد مورد نظر را کلید قرار بدی. به همین سادگی:لبخندساده:

ir_programmer
چهارشنبه 21 آذر 1386, 11:15 صبح
درست ترین روش همون Unique کردن 2 فیلد هست.

Mrs.Net
چهارشنبه 21 آذر 1386, 12:57 عصر
اگه منظورتون رو متوجه شده باشم فقط کافیه که هر دو فیلد را کلید بگیرید.
فکر کنم متوجه نشدید. تو مثال بال میشه که رکورد دیگه num برابر 2 باشه اما دیگه type نباید a باشه و بالعکس.

می تونین از بخش Index استفاده کنین و هر دو فیلد را به Index اضافه کنین و تیک Create Unique را بزنید
تو اکسس چجوری اینکارو میشه کرد؟

میتونی یک فیلد ایجاد کنی که از جمع این دو فیلد تشکیل شده وفیلد مورد نظر را کلید قرار بدی. به همین سادگیاون دو فیلد به راحتی که من گفتم نیست و خیلی موارد به تنهایی بکار میروند.

درست ترین روش همون Unique کردن 2 فیلد هست.
کدوم؟

ممنون

beh_develop
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:44 عصر
من فکر کردم منظورتون SQL Server هستش. فیلدهایی که میخواین به عنوان کلید انتخاب کنید کافیه فقط با نگه داشتن Ctrl و کلیک کردن بر روی فیلدها ، دوتا فیلد را یکجا Primary Key انتخاب کنبن