PDA

View Full Version : ایجاد کنترل با Drag&Drop و ...

msaleh
چهارشنبه 21 آذر 1386, 09:54 صبح
در نرم افزارهای توسعه Application مثل Visual Stduio برای ایجاد یک کنترل روی یک فرم از طریق ToolBox، میشه یکی از کنترلها رو با D&D روی فرم انداخت، یا یک بار روی کنترل مورد نظر کلیک کرده و سپس اقدام به ترسیم کنترل مربوطه کرد یا روی کنترل مربوطه در پنجره Toolbox دابل کلیک کرد تا نمونه ای از کنترل مربوطه به صورت خودکار روی فرم ساخته بشه.

آیا از دوستان برنامه نمونه ای سراغ دارن که بشه یه همچین کاری کرد؟ یعنی یه نمونه از یه کنترل رو بشه از یه پنجره (مثل همین Toolbox) درون فرمی دیگر ساخت...

یا حداقل میتونین روشی مناسب برای این کار پیشنهاد بدین؟

mr_moghimkhani
چهارشنبه 21 آذر 1386, 12:16 عصر
واسه من نامفهومه که برای چی میخوای اینکارو بکنی.
من الان Visual Studio ندام ولی خودم قبلاً اینکارو کردم. کافیه که خودت یه ToolBar که شامل Buttonهایی از کنترل هایی که میخوای ایجاد کنی باشه. که کافیه در Event مورد نظرت کارهایی که visualStudio جهت ساخت یک کنترل انجام میده مثل گرفتن شیئ،تنظیم خصوصیات مربوطه، EventHandler و . . . رو بصورت public ایجاد کنی.
اگه جوابتو نتونستی بگیری فردا یه کد برات میذارم.

hassan razavi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 12:28 عصر
منظور آقای صالح "Drag Controls at Runtime " هست. می خواهند در زمان اجرا بتونند با ماوس یک کنترل رو جابجا کنند. من با VB 6 اینکارو کرده بودم (خیلی هم ساده بود) ولی هر چی جستجو میکنم هنوز نتونستم نمونه کد رو برا #C پیدا کنم و خودم هم نیازش دارم. هر چی هست درباره Drag and Drop از محیط بیرون به فرم هست.
دوستان اگه نمونه برنامه یا راهنمایی دارند ، ممنون میشم در اختیارمون قرار بدهند.

mr_moghimkhani
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:09 عصر
http://www.codeproject.com/KB/cs/articleone.aspx

msaleh
شنبه 24 آذر 1386, 10:36 صبح
مثل اینکه دوستان متوجه منظور من نشدن!
من که نمیخوام چیزی رو Drag & Drop کنم, در ضمن تنها یکی از روشهای مورد نظرم استفاده از D&D هستش!
در واقع منظور اصلی من نحوه ایجاد یک Instance از یک کنترل در زمان اجرا هستش! کار ساده ای نیست, چون در زمان اجرا نمیشه به نام کلاس دسترسی داشت! فکر کنم باید از یه نمونه کلاسی که قبلا ساخته شده یک نمونه دیگه Clone بشه! نمیدونم تونستم منظور رو بگم؟

تازه بعدش هم مهم نحوه handle کردن این کاره که میخوام نظرات دوستان رو هم بدونم...

sinpin
شنبه 24 آذر 1386, 10:45 صبح
...چون در زمان اجرا نمیشه به نام کلاس دسترسی داشت! ...

using C# reflection (http://www.usenix.org/publications/login/2004-08/pdfs/mccluskey.pdf)