PDA

View Full Version : disable IRQ ایا امکان داره ؟

masoudmok
چهارشنبه 21 آذر 1386, 10:42 صبح
سلام
تو 1 برنامه می خوام mouse & keyboard رو غیز فعال کنم .
ایا امکان داره ؟
یه چیز دیگه
وقتی رو فایل های BMP کلیک میکنیم مثلا Paint باز میشه .
paint از کجا ادرس فایلی که روش کلیک کردمو میاره ؟؟؟
ممنون از کمکتون .

babak23
چهارشنبه 21 آذر 1386, 11:22 صبح
سلام
ایا امکان داره ؟
.

بله امکان داره
به این تایپیک یک نگاه بنداز
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=42388&highlight=%D8%BA%DB%8C%D8%B1+%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9 %84+%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86+%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9 %87+%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF&page=2

SabaSabouhi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 13:44 عصر
سلام
ایا امکان داره ؟
یه چیز دیگه
وقتی رو فایل های BMP کلیک میکنیم مثلا Paint باز میشه .
paint از کجا ادرس فایلی که روش کلیک کردمو میاره ؟؟؟
ممنون از کمکتون .

با سلام
1. IRQ مخفف Interrupt Request است و مربوط مى‌شه به پایه‌هاى CPU.
قبلاً که از این کارا مى‌کردم 16 تا پایه بود، تو CPUهاى جدید نمى‌دونم چندتا هستن.
وقتى یه اتفاقى براى یه سخت‌افزار رخ مى‌ده یکى از این پایه‌ها فعال مى‌شه و CPU بابت هر کدوم از این پایه‌ها یک وقفه تو کارش ایجاد مى‌کنه و Handler مربوط به اون وقفه رو که به صورت پیش‌فرض تو BIOS کامپیوتر وجود داره رو فراخوانى مى‌کنه که این وقفه‌ها توسط Windows دوباره نویسى مى‌شه. به غیر فعال کردن این وقفه‌ها Mask کردن مى‌گن ( وقفه‌هاى غیر قابل Mask شدن رو هم NonMaskable Interrupt یا NMI میگن )
این کارها یه جورایى تو محیط ویندوز غیر معمول هست و گمان نمى‌کنم که سیستم عامل به صورت قانونى اجازه‌ى همچنین کارى رو بده. باید براى رسیدن به هدفى که دارین یه راه دیگه پیدا کنید.
2. Windows Explorer این زحمت رو براتون مى‌کشه. یه چیزى داره به نام File assosiation که میاد براى پسوند مشخصى مثل "Gif" توابعى رو مثل Open یا Edit تعریف مى‌کنه که Exporer هنگام RightClick اونا رو به شما نشون مى‌ده. و هنگام Enter زدن روى نام فایل اگه وجود داشته باشه تابع Open رو اجرا مى‌کنه. ( کار جالبیه خودتون هم مى‌تونید این کار رو انجام بدین )

صبا صبوحى