PDA

View Full Version : برنامه های تولز (tools Box) موبایل ...

_hosseini_
چهارشنبه 21 آذر 1386, 18:22 عصر
با سلام
خواستم بگم برنامه های تولز باکس موبایل که کارهایی از قبیل repair , write flash , ... را انجام می ده را می تونیم با سی شارپ بنویسیم . لطفا راهنمایی بفرمایید . اگه می شه ، روش های و راه حل های آنرا هم بفرمایید .
با تشکر

hdv212
چهارشنبه 21 آذر 1386, 21:37 عصر
من تا حالا همچین چیزی نشنیدم، ولی شما فقط میتونی برای دات نت برنامه بنویسی، برای موبایل فعلا نمیشه، چون دات نت روش نصب نمیشه!
ولی برای ویندوز موبایل میتونی بنویسی(با DotNet Compact Frameqork)

_hosseini_
چهارشنبه 21 آذر 1386, 22:48 عصر
ممنون از پاسختان
ببین ، تولز باکس یه برنامه است و ربطی به نوع ویندوز موبایل ندارد . کاری که این برنامه انجام میده در صورتیکه به هر دلیلی برنامه نرم افزاری موبایل خراب شد ، مثلا آنتن دهی نمی ده و بعضی از کار ها که به سیستم نرم افزرای مربوط میشه ، را می تونیم ( بسته به نوع گوشی ) ، فایل هایی را داخل گوشی بریزیم ( از طریق همین برنامه ) از جمله فایل هایی که دارای پسوند cry.* یا mss4.* . این برنامه قابلیت هایی از جمله erase کردن ، repair کردن و ... برنامه گوشی را دارد .

hdv212
چهارشنبه 21 آذر 1386, 23:47 عصر
_hosseini_ جان
سی شارپ یه زبان تحت دات نت هست، و برای اجرا نیاز به دات نت داره، هنوز قابلیت توسعه روی موبایل رو نداره.

_hosseini_
پنج شنبه 22 آذر 1386, 00:07 صبح
ولی من فایل های برنامه تولز برای سامسونگ را دیدم که البته با C++ بود ، عجیبه که میگید سی شارپ این قابلیت را نداره . حتی من شنیدم یکی از بچه با VB این کار را کرده ( نه اینکه برنامه تولز را نوشته باشه بلکه داخل آن تغییراتی داده )

silentrise
پنج شنبه 22 آذر 1386, 19:57 عصر
سی شارپ مثل java باید یه زبان میانی داشته باشه اون هایی که این کارو کردن با dotnet نبوده.
با برنامه های ساخت یافته باید این کارو کرد...

mehrzad007
جمعه 23 آذر 1386, 12:51 عصر
_hosseini_ جان
سی شارپ یه زبان تحت دات نت هست، و برای اجرا نیاز به دات نت داره، هنوز قابلیت توسعه روی موبایل رو نداره.

منظور ایشون این نیست که می خوان با دات نت برای موبایل برنامه بنویسن
منظورشون اینه که با کمک برنامه ای که با دات نت نوشته شده با موبایلشون و مخصوصا حافظه فلش دستگاه ارتباط برقرار کنن.

ولی من فایل های برنامه تولز برای سامسونگ را دیدم که البته با C++ بود ، عجیبه که میگید سی شارپ این قابلیت را نداره . حتی من شنیدم یکی از بچه با VB این کار را کرده ( نه اینکه برنامه تولز را نوشته باشه بلکه داخل آن تغییراتی داده )

این کار رو معمولا با vc++ و امثالهم انجام می دن . اما با دات نت . بستگی داره . دقیقا کاربردت رو مشخص کن . بعد روی چه گوشی می خوایی کار کنی و بببین تو sdk مربوطه اش چی نوشته شده .... دقیقا بگو چی می خوایی.

_hosseini_
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 23:07 عصر
جناب مهرزاد ، از پاسختان ممنون
ببین یک سری کد های های را که برای گوشی سامسونگ دیدم ، مال سی پلاس پلاس هست ، البته خود برنامه یک محیط winapp می باشه ، منتها سورس ها کامل نیستند ، که بشه برنامه را اجرا کرد یا جیز های مهم ازش در آورد . حالا یکی از کار هایی که این برنامه انجام می ده اینه که مثلا unlock کردن گوشی است یا تغییر IMEI یا International Mobile Equipment Identity یا به اصطلاح سریال انحصاری 15 یا 17 رقمی برای هر GSM یا Global System for Mobile communications موبایل یا برای هر گوشی UMTS یا Universal Mobile Telecommunications System است .
من می خواستم برای شروع با کار این برنامه چه مقدماتی را باید دنبال کنم . مسما ، دانستن نوع سیستم عامل گوشی ( سیمبین یا ... ) کار با پورت ها و ... لازم است . حالا سئوال من اینه :
1 - اولا با سی شارپ میشه این برنامه را نوشت ، که در اول کار بدونم راه بیراهه را انتخاب نکرده باشم ؟
2 - چون قدر مسلم می دونم برنامه با c++ نوشته شده ، می خوام بدونم c++2005 هم این امکان وجود داره ؟ هر چند باید بعضی از سئوال را در قسمت c++ مطرح می کردم ، اما چون سی شارپ کار می کنم ، خواستم راهنمایی بخوام .
از لطف تان ممنون

scorpion_man
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 00:26 صبح
سلام دوست عزیز
اگه فقط قراره ارتباط برقرار بکنید و نمیخواهید که برای خود موبایل برنامه بنویسید البته تو پستهاتونم به نظر میاد همینو میخواهید شدنش که حتما میشه ولی برا خود موبایل دوستمون فرمودند که نمیشه برنامه نوشت چون فعلا تعداد کمی هستند که .net framwork رو support میکنن

اما برا ارتباط با موبایل باید عرض شود که کار به این راحتی ها نیست چون اصلا ورودی خروجی اطلاعات یعنی اطلاعاتی که باید صادر بشه و اطلاعاتی که وارد خواهد شد معلوم نیست
علاوه بر اون اول شما باید فعلا به فکر ارتباط با پرتهای کامپیوتر باشید

ولی اگه میخواهید این کارو انجام بدید دنبال یه کامپوننت باشید یا حداقل به اون برنامه هایی که این کارو کردند مراجعه بکنید ببینید چیا دارن آیا کامپوننتی dll ی چیزی همراهشون هست که بشه ازش کمک گرفت چون به این سادگی ها نمیشه باید حتما اطلاعات به یه استانداردی در بیاد که بشه یه کارایی کرد یا هم باید به فکر زبان ماشین باشید تا بتونید اطلاعات رو بخونید و پردازش بکنید حتما از یه پروتکلی پیروی میکنن دنبال همون پرتکله باشید

موفق و پیروز باشید

_hosseini_
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 01:02 صبح
از راهنمایی تان ممنون ، دارم توی فروم ها مختلف میگردم !