PDA

View Full Version : برنامه ثبت نام دانشجو

behrooz-salehi
چهارشنبه 21 آذر 1386, 19:32 عصر
سروران عزیز اگر در برنامه ثبت نام دانشجویان دقت کرده باشید برای هر درسی در یک روز خاص مثلاً دوشنبه به تعداد محدود ظرفیت تعریف میکنند که به محض اینکه کلاس پر شد دیگه اجازه ثبت نخواهد داد لطف میکنید کوئری یا کد این برنامه را برام اپلود کنید. متشکرم

behrooz-salehi
شنبه 24 آذر 1386, 17:57 عصر
کسی نیست جواب منو بده؟

مهدی قربانی
شنبه 24 آذر 1386, 19:42 عصر
سلام
دوست عزیز این نمونه ساده رو ببینید ، شما می تونید با استفاده از شیئ Recordset تعداد ثبت نام انجام شده رو بدست بیارید و اونرو با سقف ظرفیت تعیین شده برای هر واحد مطابقت داده و در صورت تکمیل از ثبت نام جدید جلوگیری کنید .

SYNDROME
شنبه 24 آذر 1386, 19:44 عصر
مشکلتان دقیقاً چی است؟
خوب یک فیلد وجود دارد که ظرفیت کلاس را مشخص می کند و شما هم با توجه به کد درس می توانید تعداد کسانی که کلاس را گرفته اند مشخص می شود و شما با یک شرط ساده می توانید این دو مقدار را با هم چک کنید.
موفق باشید

behrooz-salehi
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:26 عصر
ممنون اون مشکل حل شد. یه مشکل دیگه اینکه من میخوام یک کد که از طریق فرم که وارد میکنم سریعاً چک کنه ببینه این کد تو table هست یا نه البته ناگفته نماند که این کد توی چند فیلد تعریف شده . کد من توی سه فیلد 1-گروه اصلی(سه کاراکتری) 2-گروه فرعی (2 کاراکتری) 3-شماره سریال (3کاراکتری) تعریف شده که مجموعاً 8 کاراکتر خواهد بود.

مهدی قربانی
دوشنبه 26 آذر 1386, 21:23 عصر
ممنون اون مشکل حل شد. یه مشکل دیگه اینکه من میخوام یک کد که از طریق فرم که وارد میکنم سریعاً چک کنه ببینه این کد تو table هست یا نه البته ناگفته نماند که این کد توی چند فیلد تعریف شده . کد من توی سه فیلد 1-گروه اصلی(سه کاراکتری) 2-گروه فرعی (2 کاراکتری) 3-شماره سریال (3کاراکتری) تعریف شده که مجموعاً 8 کاراکتر خواهد بود.
شما می تونید از تابع Dlookup برای این منظور استفاده کنید و چک کنید کد موجوده یا خیر البته چون کد شما ترکیبیه و نمیشه مقدار مورد نظر رو در جدول Lookup کرد می تونید این بررسی رو بجای جدول در Query انجام بدید . اگر جستجو کنید مثالهای مرتبط توسط دوستان گذاشته شده .

SYNDROME
سه شنبه 27 آذر 1386, 07:50 صبح
هم می توانی از کلید ترکیبی استفاده کنی و هم با یک جستجو مشکل را حل کنی.
مثلا:

Select *
From Tbl_Test
Where Field1 = Value1
And Field2 = Value2
And Field3 = Value3

موفق باشید