PDA

View Full Version : یادگیری زبان اسمبلی

hashom
پنج شنبه 22 آذر 1386, 10:02 صبح
باسلام
از دوشتان عزیز درخواستی دارم می خواستم ببینم که علاوه بر یادگیری زبان سی
اشکالی نداره که زبان اسمبلی رو هم همراه سی یاد بگیریم چون اگر اسمبلی هم
بلد باشیم می تونیم برنامه های قدرتمندی بنویسیم.

Alireza Orumand
پنج شنبه 22 آذر 1386, 20:36 عصر
سلام

باسلام
از دوشتان عزیز درخواستی دارم می خواستم ببینم که علاوه بر یادگیری زبان سی
اشکالی نداره که زبان اسمبلی رو هم همراه سی یاد بگیریم چون اگر اسمبلی هم
بلد باشیم می تونیم برنامه های قدرتمندی بنویسیم.
اینکه شما برید یه زبان دیگه یاد بگیرید هیچ وقت بد نیست و این نکته خاصی نداره. ولی پیشنهاد من اینه که به جای اینکه زبان برنامه نویسی یاد بگیرید با تمرین سعی کنید برنامه نویسی یاد بگیرید. بلد بودن زبانهای مختلف کسی رو برنامه نویس نمیکنه. توانایی برنامه نویسی به دونستن 1، 2 یا 10 تا زبان نیست. شما باید اول بدونید که تو چه زمینه ای میخواهید برنامه نویسی کنید بعد با توجه به اون موضوع سعی کنید به یکی از زبان هایی که بیشتر به درد اون کار خاص میخورن تسلط پیدا کنید. در شرایطی که هدف خودتون رو بدونید به جای اینکه وقت روی یاد گیری سینتکس های مختلف بگذارید تلاش مثبتی در جهت نیل به هدف خودتون خواهید کرد.
ولی در پایان باز هم میگم یاد گیری هیچ چیزی بد نیست.
موفق باشید.

Delphi Coder
جمعه 23 آذر 1386, 22:46 عصر
من فکر میکنم یادگیری زبان اسمبلی به عنوان یک ابزار Optimization برای هر برنامه نویسی لازم و ضروریست نه فقط در سطح RealMode 8086 بلکه تسلط به دستورات MMX,SSE,... نیز ضروریست زیرا که به کرات در طول زمان برای هر کسی نیاز است که قسمت هایی از کدهای خود را به بهترین وضع Optimize کند مثلا در محاسباتی مانند signal processing و Image Processing و تبدیل فرمت و Resampling در صدا و تصویر این امر اجنتاب ناپذیر است. همچنین بعضی وقها ممکن است نیاز داشته باشیم از یک DLL استفاده کنیم که راجع به توابع و پارامترهای آن چیزی نمی دانیم. علاوه از آن انجام هر کاری در اسمبلی ممکن است ولی در مورد سایز زبانها نمی توان چنین ادعایی کرد.

hashom
شنبه 24 آذر 1386, 09:13 صبح
باسلام.
یه درخواستی دیگه داشتم، می خواستم اگه می شه کمکم کنی که چطوری با یادگیری
این دو زبان جلو بروم.