PDA

View Full Version : Publish و Setup

SabaSabouhi
پنج شنبه 22 آذر 1386, 10:22 صبح
با سلام
جستجو کردم، مطالب تالار رو هم خوندم. اما پاسخ نگرفته‌ام.

1. آیا براى اولین بار که مى‌خواهیم پروژه رو تو IIS راه‌اندازى کنیم باید حتماً Setup کنیم و یا این که مى‌شه با پابلیش این کار رو کرد؟

2. خواستم یه پروژه‌ى تستى رو Publish کنم، اما نتونستم براش یه Virtual Directory بسازم. مى‌گفت فقط تو Root مى‌شه این کار رو کرد. در حالى که من لازم دارم روى یک Server چند تا Application داشته باشم. با VS2003 به راحتى این کار رو مى‌کردم و مشکلى نبود، حالا چرا با Publish نمى‌شه این کار رو کرد؟

3. بین این دو کار چه تفاوتى وجود داره؟ اول این که پروژه رو تو IIS کامپیوتر خودم بسازم و دوم این که FileSystem بسازم و تو IIS خودم Publish کنم؟

صبا صبوحى

asgari2005
پنج شنبه 22 آذر 1386, 12:56 عصر
دوست گرامی
لطفا بیشتر و بهتر توضیح دهید چه کار می خواهید انجام دهید.
اگر من منظور شما را فهمیده باشم بهترین حالات برای راه اندازی یک WebApplication ساخت Setup براش است که شما می تونید توی پروژه Setup هر نوعی عملی را انجام دهید این روش برای پیاده سازی در یک شبکه اینترانت استفاده می شود ولی اگر می خواهید بر روی اینترنت با Host و Domain مشخصی قرار دهید باید Webapllication را publish کنید و خروجی آنرا بر روی هاست کپی کنید

Behrouz_Rad
پنج شنبه 22 آذر 1386, 20:27 عصر
1. آیا براى اولین بار که مى‌خواهیم پروژه رو تو IIS راه‌اندازى کنیم باید حتماً Setup کنیم و یا این که مى‌شه با پابلیش این کار رو کرد؟

Publish کردن لزوما نیاز نیست. کافیه روی پوشه ی برنامه Virtual Directory ایجاد کنی و سپس هر صفحه ای رو که دوست داشتی ببینی، با راست کلیک کردن روی اون و انتخاب گزینه ی Browse به مقصودت برسی.

2. خواستم یه پروژه‌ى تستى رو Publish کنم، اما نتونستم براش یه Virtual Directory بسازم. مى‌گفت فقط تو Root مى‌شه این کار رو کرد. در حالى که من لازم دارم روى یک Server چند تا Application داشته باشم. با VS2003 به راحتى این کار رو مى‌کردم و مشکلى نبود، حالا چرا با Publish نمى‌شه این کار رو کرد؟

ما در ASP.NET به کامپایل پروژه میگیم Publish کردن. حالا منظور شما از Publish کردن چیه؟
بیشتر توضیح بده...

3. بین این دو کار چه تفاوتى وجود داره؟ اول این که پروژه رو تو IIS کامپیوتر خودم بسازم و دوم این که FileSystem بسازم و تو IIS خودم Publish کنم؟

اگر بر روی IIS بسازی، IIS پروژه رو اجرا می کنه اما اگر با FileSystem بسازی، وب سرور داخلی WebDev.WebServer.EXE) ASP.NET) اون رو اجرا می کنه.

صبا صبوحی

خوشبختم. بهروز راد هستم ;)

موفق باشید.