PDA

View Full Version : انتقال برنامه vb روی کامپیوتر دیگرپ

mafila
جمعه 23 آذر 1386, 17:45 عصر
سلام
من برنامه ی کتابخانه را در vb با پایگاه داده ی sql 2000 نوشتم .آیا بعد از ساخت فایل exe و بردن آن روی کامپیوتر دیگر (از طریق save روی cd)روی کامپیوتر دیگر اجرا می شود یا باید از بانک هم کپی بگیرم. چگونه؟
با تشکر فراوان

اوبالیت به بو
جمعه 23 آذر 1386, 17:52 عصر
شما باید بانکت رو هم بزاری دیگه عزیزه من وگرنه می خوای EXE چی جوری اطلاعات رو ذخیره کنه؟
پس باید بانکت رو به همراه CD بزاری. به نظر من یه Package بکنی بهتره یعنی یه Instal براش بزار تا خیالت بابت همه چیز راحت بشه.

mosab_vb
جمعه 23 آذر 1386, 19:53 عصر
سلام.منظور ایشون اینه که چجوری باید از بانکی که تو sql2000 ساخته و داخلش اطلاعات ریخته چجوری باید کپی بگیره و قابل حملش کنه.یعنی اینکه این بانک sql چجوری باید روی یه سیستم دیگه اجرا بشه.

اوبالیت به بو
جمعه 23 آذر 1386, 20:09 عصر
من فکر کنم مشکل شما وصل کردن بانک به ADO یا Data باشه. درسته؟

اگه میشه لطف کنید توضیح بدید که چی جوری بانک رو به برنامه وصل کردید؟
اگه می خواید همه جا اجرا بشه باید از App.Path استفاده کنید.
در غیر اینصورت فکر نکنم مشکل دیگه ای وجود داشته باشه!!!

mafila
جمعه 23 آذر 1386, 20:19 عصر
ممنون از لطف شما دوستان
من از روش adodc به بانک وصل شدم . همانطور که دوستان هم گفتند مشکل من اینه که چجوری باید از بانکی که تو sql2000 ساختم و داخلش اطلاعات ریختم کپی بگیرم و قابل حملش کنم.یعنی اینکه این بانک sql چجوری باید روی یه سیستم دیگه اجرا بشه.
با تشکر

اوبالیت به بو
جمعه 23 آذر 1386, 23:34 عصر
راستش من تا حالا با SQL2000 کار نکردم اما روش اتصالش رو به Adodc می گم:
شما تویه Form_Load کد زیر رو بنویس:

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & \"نام بانک اطلاعاتی"
Adodc1.CommandType = adCmdadCmdText
Adodc1.RecordSource = "نام جدول"
Adodc1.Refresh

ali_habibi1384
شنبه 24 آذر 1386, 00:07 صبح
آقای obalijooon ممنون از جوابتون
وصل شدن به بانک داده SQL مثل Access نیست و احتیاج به مسیر دادن نداره فقط لازمه که نام دیتا بیس رو مشخص کرد.

اوبالیت به بو
شنبه 24 آذر 1386, 00:50 صبح
آقای obalijooon ممنون از جوابتون
وصل شدن به بانک داده SQL مثل Access نیست و احتیاج به مسیر دادن نداره فقط لازمه که نام دیتا بیس رو مشخص کرد.
از راهنماییتون ممنونم.

mafila
شنبه 24 آذر 1386, 09:13 صبح
سلام
لطفا به سوالات زیر هم پاسخ دهید
1. مشکل من اینه که چجوری باید از بانکی که تو sql2000 ساختم و داخلش اطلاعات ریختم کپی بگیرم و قابل حملش کنم.یعنی اینکه این بانک sql چجوری باید روی یه سیستم دیگه اجرا بشه.
2. چگونه میتوان این برنامه را روی یک کامپیوتر دیگر اجرا کرد؟(چون با تغییر نام سرور برنامه ایراد میگیرد)
3. اگر از روش adodb استفاده کنم چگونه میتوان این برنامه را روی یک کامپیوتر دیگر اجرا کرد؟ (منظور ip کامپیوتر دیگر را چگونه وارد کنم )
با تشکر

bobrus
شنبه 24 آذر 1386, 12:18 عصر
سلام آقای mafila
برای سوال اول :
1- از گزینه Back up database از منوی tools استفاده کن و توی اون کامپیوتری که میخوای اجرا بشه از گزینه Restore database از همون منو استفاده کن
2- روشه دیگه ای هم داره که فقط از ساختار بانکت کپی می گیره ولی الان حضور ذهن ندارم
برای سوال دوم :
باید یه فرم بسازی که توش از کاربر نام server نام بانک و نام کاربر و رمز عبور برای sql2000 رو بگیره البته این فرم فقط وقتی باید اجرا بشه که نتونه با اطلاعات قبلی که داره ارتباط برقرار کنه
و بعد اطلاعات جدید رو توی رجیستری یا یه فایل ذخیره کنه البته رمز رو هم باید جوری بنویسی که هر کسی نتونه پیداش کنه
برای سوال سوم:
نیازی به دادن Ip نیست اگه مرحله دوم برای هر کامپیوتری که برنامه رو روش نصب می کنی اجرا کنی خود sql کار ارتباط رو انجام می ده
****** توضیح اینکه من خودم از این روش استفاده می کنم و اینکه اطلاعات رو مفتی بدست نیاوردم ولی ذکات علم آموختن اونه

mafila
شنبه 24 آذر 1386, 12:27 عصر
ممنون از شما دوستان