PDA

View Full Version : سوال در زمینه User Control

amirferdowsi
شنبه 24 آذر 1386, 15:43 عصر
سلام به تمامی دوستان
من یک کنترل تاریخ (Month View) درست کردم حالا می خوام تو برنامه ، زمانی که کاربر روی یک روز کلیک میکنه یک پنجره جدید باز بشه و اون تاریخ رو نمایش بده .
به نظر شما برای این کار باید چه مراحلی رو طی کنم ؟

پیشاپیش از زحمات و راهنمایی شما تشکر می کنم.

choobin84
شنبه 24 آذر 1386, 23:15 عصر
سلام به تمامی دوستان
من یک کنترل تاریخ (Month View) درست کردم حالا می خوام تو برنامه ، زمانی که کاربر روی یک روز کلیک میکنه یک پنجره جدید باز بشه و اون تاریخ رو نمایش بده .
به نظر شما برای این کار باید چه مراحلی رو طی کنم ؟

پیشاپیش از زحمات و راهنمایی شما تشکر می کنم.
جدا سئوالتون گنگه.
نمی دونم برای چی باید یه پنجره جدید باز شه و تاریخ(چی رو نمی دونم!) رو نشون بده .
شما می تونید از lable‌ها و یا textBox ها استفاده کنید.
اگر می خواهید در همون userControl یه پنجره جدید باز شه می تونید از گزینه add new Item در منوی File یک Form‌اضافه کنید و اونو صدا بزنید.

amirferdowsi
یک شنبه 25 آذر 1386, 00:11 صبح
سلام
شرمنده که سوالم رو گنگ پرسیدم
من یک کنترل ساختم که مانند کنترل MonthView خوده دات نت تمامی روزهای ماه رو نشون میده ، حالا من این کنترل رو به پروژه اضافه کردم و می خوام زمانی که کاربر روی یک روز از ماه به عنوان مثال 25 ماه آذر کلیک کرد توی همون پروژه یک پنجره رو صدا بزنه و تاریخ رو به صورت کامل نمایش بده .
مشکل من فقط تو قسمت ارتباط کنترل با پروژه است یعنی چه جوری میتونم تاریخ اون روز رو از کنترل استخراج و توی پنجره نمایش بدم ؟

باز هم از راهنمایی و زحمات شما تشکر می کنم

amirsajjadi
یک شنبه 25 آذر 1386, 05:35 صبح
شما میتونید با استفاده از شی Parent به فرمی که usercontrol روی اون قرار میگیره دسترسی داشته باشید

amirferdowsi
یک شنبه 25 آذر 1386, 13:57 عصر
شما میتونید با استفاده از شی Parent به فرمی که usercontrol روی اون قرار میگیره دسترسی داشته باشید

سلام
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بفرمایید

ghafoori
یک شنبه 25 آذر 1386, 15:29 عصر
سلام
شرمنده که سوالم رو گنگ پرسیدم
من یک کنترل ساختم که مانند کنترل MonthView خوده دات نت تمامی روزهای ماه رو نشون میده ، حالا من این کنترل رو به پروژه اضافه کردم و می خوام زمانی که کاربر روی یک روز از ماه به عنوان مثال 25 ماه آذر کلیک کرد توی همون پروژه یک پنجره رو صدا بزنه و تاریخ رو به صورت کامل نمایش بده .
مشکل من فقط تو قسمت ارتباط کنترل با پروژه است یعنی چه جوری میتونم تاریخ اون روز رو از کنترل استخراج و توی پنجره نمایش بدم ؟

دوست عزیز بهتر است برای اینکار یک رویداد در کنترل خود ایجاد کنید که وقتی کاربر روی یک روز ان کلیک کرد اجرا شود و سپس تابع این رویداد را در فرمی که کنترل در ان است را بنویسید و از انجا فرم را فراخوانی کنید فرخوانی یک صفحه از داخل یک پروژه از طرف کنترل فکر نکنم فکر جالبی باشد
یک راه دیگر هم این است که شما خصوصیتی از نوع فرم ایجاد کنید و سپس در پروژه ان را مقدار دهید در این صورت بعد از کلیک کاربر کنترل شما ان فرم را فرا می خواند و مقدار تاریخ را به ان پاس میدهد