PDA

View Full Version : ارتباط جدول با فرم

amirkhan59
شنبه 24 آذر 1386, 16:10 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز سئوالی داشتم در مورد اینکه چطور می شود در جدولی که اطلاعات مختلف مثل نوشته در آن وارد می شود فرمی طراحی کرد که عناصر جدول قابل استفاده باشد.
بعنوان مثال اسامی : امیر - حسین- رضا و... در ستون جدول آمده میخواهیم در فرمی با زدن حرف "ح"و با استفاده از َAlt کلمه حسین را انتخاب کنیم . این را هم ذکر کنم که اطلاعات در حال تکمیل است و مثلا میخواهیم از اطلاعات ستون استفاده کنیم.

مهدی قربانی
یک شنبه 25 آذر 1386, 07:53 صبح
سلام
دوست عزیز فکر می کنم ساده ترین راه برای شما استفاده از کامبو باکس نوع سوم هست که می تونید با استفاده از ویزارد مربوطه در محیط فرم ایجادش کنید ، حسن این نوع کامبو باکس اینه که به محض تایپ حروف Bookmark روی اولین عبارت دارای این حرف قرار میگره .

Profesorjd
یک شنبه 25 آذر 1386, 19:44 عصر
سلام
می شود بیشتر توضیح دهید ؟

مهدی قربانی
یک شنبه 25 آذر 1386, 22:40 عصر
سلام
می شود بیشتر توضیح دهید ؟

سلام
عرض کنم خدمت شما که در Combo از نوع سوم ( منظور گزینه سوم موجود در ویزارد ساخت combo ) با استفاده از شیئ Recordset مقادیر موجود مورد جستجو قرار میگیره و معادلهای یافت شده توسط مجموعه دستورات Recordset‌ بصورت Bookmark نمایش داده میشه یعنی وقتی شما حرف م رو در Combo تایپ کنید Bookmark به اولین کلمه که با م شروع شده منتقل میشه و وقتی حرف دوم مثلاً ت رو تایپ میکنید باز Bookmark به اولین کلمه ای که با حروف م و ت شروع میشه منتقل میشه به همین ترتیب تا آخرین حرف... برای اطلاع بیشتر به رخداد After Update‌ مربوط به ComboBox ساخته شده در نمونه مراجعه کنید و کدها رو ببینید .