PDA

View Full Version : دوتا Detail همزمان باهم در یک گزارش

amini699
یک شنبه 25 آذر 1386, 00:10 صبح
دوستان چطور میتونم در یک گزارش دوتا Detail داشته باشم البته بگم بروی قسمت Detail راست کلید میکنم و گزینه insert Detail رو انتخاب می کنم ولی یک جدول بیشتر نمی تونم گزارش گیری کنم

sm
یک شنبه 25 آذر 1386, 08:48 صبح
شما دقیقا بگین چیکار میخواین بکنین؟
اگه میخواین دو جدول رو به یک گزارش اضافه کنین باید حتما لینکشون رو برقرار کنی یا اینکه Command بنویسین.

موفق باشید

amini699
دوشنبه 26 آذر 1386, 23:05 عصر
دوست عزیز ممنون من میخوام کالاهای یک فاکتور رو که در این فاکتور لوازم جدا و خدمات تعمیر جدا در یک گزارش نمایش بده عکس نمونه رو نگاه کن

Amir_Safideh
سه شنبه 27 آذر 1386, 12:47 عصر
با سلام
من فکر میکنم در این مورد شما میتونید از SubReportها استفاده کنید یعنی اینکه گزارشت رو به صورت As a blank Report انتخاب کن و فرم انتخاب Table رو هم بدون انتخاب نام Table یا Stored Procedure ببند و بعد در قسمت Report Footer راست کلیک کن و به تعداد Detail هائی که لازم داری گزینه Insert Section Below رو انتخاب کن بعد از منوی Insert گزینه SubReport رو کلیک کن و مراحل ایجاد SubReport رو میتونی انجام بدی بعد از پایان ساخت SubReport و زدن کلید Ok بعد SubReport به اشاره گر موس متصل میشه فقط کافیه که این SubReport ساخته شده رو در یکی از اون Report Footerها بزاری و بعد میتونی هر کدوم از این SubReportها رو براحتی ویرایش کنی با راست کلیک کردن بر روی SubReport ساخته شده و انتخاب گزینه ویرایش( که الان حضور ذهن ندارم که عنوان درستش رو بگم) . مراحل ویرایش دقیقا مثل بقیه گزارشها خواهد بود .
---------------
موفق باشید

amini699
سه شنبه 27 آذر 1386, 23:16 عصر
دوست من منظور من این نبود که شما گفتید من میخوام در یک گزارش دوتا فاکتور همزمان نمایش بده

Amir_Safideh
چهارشنبه 28 آذر 1386, 16:08 عصر
ببین دوست عزیز چیزی که من فهمیدم اینه که شما میخواهید دوتا فاکتور رو توی یک پنجره گزارش نمایش بدید اگر شما مقادیر هر فاکتور رو چه با Stored procedureها و چه با Tableها به کریستال ریپورت میرسونید در هر حال اون چیزی که من گفتم کار شما رو راه میندازه . مگر اینکه باز من منظور شما رو درست نفهمیده باشم . شما با ایجاد هر Report Footer و قرار دادن SubReport (که در اینجا هر SubReport میتونه یه فاکتور باشه)در Report Footer به اون صورت که من خدمتتون عرض کردم میتونید گزارشتون را کامل کنید و عنوان ستونها رو هم میتونید برای هر فاکتور به صورت مجزا تعریف کنید و بقیه تنظیمات که به سلیقه شما در طراحی فاکتورهاتون بستگی داره .
-------------------
چون خامه سبک مغز از بی حضوری دل
شد بیش رو سیاهی در هر سجود ما را

amini699
چهارشنبه 28 آذر 1386, 22:57 عصر
دوست عزیز اگه دقت کرده باشی در قسمت Detail کریستال اگه از جدول بانک اطلاعاتی انتخاب بشه تمامی اطلاعات رو نمایش میده ولی در قسمت Report Footer فقط یک مقدار رو نشون میده واین قسمت معمولا برای نمایش در آخر ستون فاکتور استفاده میشه من میخوام در یک گزارش دوتا Detail درست کنم ولی نمیشه

Amir_Safideh
پنج شنبه 29 آذر 1386, 12:06 عصر
اگر ما فقط یک مقدار رو در قسمت Report Footer قرار بدیم در اونصورت حرف شما درسته یعنی این که این مقدار فقط یکبار نمایش داده میشه ولی اگر طبق اون چیزی که من خدمتتون عرض کردن یک SubReport را در قسمت Report Footer قرار بدی دیگه نه تنها اون Report Footer مثل یک Detail عمل میکنه بلکه دقیقا خواص یک گزارش واحد را خواهد داشت یعنی اینکه اون Report Footer داری تمام اجزای یک گزارش جداگانه اعم از Report header , Page header , Detail,Report Footer,Page Footer و خلاصه کنم حرف رو هر کدوم از این Report Footer ها در حکم یک گزارش واحد خواهند بود با این تفاوت که شما میتونید چند تا از این گزارشهای به ظاهر مجزا رو توی یک گزارش نمایش بدید . اگر هنوز درکش برای شما مشکله میتونید یک آدرس ایمیل بدید تا یه نمونه گزارش براتون بفرستم تا ببینید که مشکل نیست . درضمن نمیدونم که اون روشی رو که من خدمتتون عرض کردم تست کردید یا نه . اگر امتحان کنید جواب رو خواهید دید .
----------------------------
لقمه افتد ز دهان گر نبود قسمت کس
روزی اره نگر کز بن دندان ریزد .

sm
چهارشنبه 05 دی 1386, 13:46 عصر
راه حلش استفاده از SubReport هست.
یا اینکه همونی که خودتون میگین... یه Detail Section دیگه به گزارشتون اضافه کنین.
ضمن اینکه میتونین توی بانک اطلاعاتی هم همه گزارش رو بسازین و بعد به گزارش رد کنین که نیازی به دو Detail هم نباشه.

موفق باشید