PDA

View Full Version : طراحی یک برنامه

salam20
یک شنبه 25 آذر 1386, 10:24 صبح
سلام دوستان من یک سیستم اندیکاتور نوشتم و در 3 موردمشکل دارم یعنی این سه مورد را خواهشن حل کنید
1- اسکن عکس(نامه ها)و ثبت در بانک اطلاعاتی
2-زیپ کردن و در اوردن دیتا اززیپ
3- جستجوی عکس (به این صورت که کاربر شماره اندیکاتور نامه را وارد کند و دریک صفحه جداگانه نامه نمایش داده شود و قابل چاپ با شماره اندیکاتور باشد)
توضیح اینکه من این برنامه را تحت شبکه نوشتم و سرچ را هم انجام میدم اما عکس را نمیدان چگونه انجام دهم ضمنا" برنامه من با بانک Access کار میکند خیلی هم گشتم اما جواب سوالاتم را نگرفتم
اگر از دوستان کسی کمک کند برنامه تمام شود ان را در اینجا آپلود میکنم مرسی

ali_habibi1384
یک شنبه 25 آذر 1386, 13:01 عصر
یهو بگین همش رو مشکل دارین! چی شو نوشتین؟ اگر چیزی نوشتین اینجا قرار بده تکمیلش کنیم چون توضیحاتش طولانی و وقت گیره و از راه دور نمیشه.

bobrus
یک شنبه 25 آذر 1386, 18:32 عصر
سلام
علی آقا راس می گه بابا اینهمه مشکل ؟!!
ولی جواب سوالاتت تو سایت هست خوب نگشتی هم برنامه اسکنر هم برنامه فشرده کردن فایلها
برای مشکل آخرت هم یه کمی از hlep بانک access رو بخون پیداش می کنی گذاشتن عکس تو بانک access خیلی سادس معلومه اصلاً نگشتی
به هر حال اگه پیدا نکردی بگو یه کاری واست می کنم

Mbt925
یک شنبه 25 آذر 1386, 22:20 عصر
سلام دوستان من یک سیستم اندیکاتور نوشتم و در 3 موردمشکل دارم یعنی این سه مورد را خواهشن حل کنید
1- اسکن عکس(نامه ها)و ثبت در بانک اطلاعاتی
2-زیپ کردن و در اوردن دیتا اززیپ
3- جستجوی عکس (به این صورت که کاربر شماره اندیکاتور نامه را وارد کند و دریک صفحه جداگانه نامه نمایش داده شود و قابل چاپ با شماره اندیکاتور باشد)
توضیح اینکه من این برنامه را تحت شبکه نوشتم و سرچ را هم انجام میدم اما عکس را نمیدان چگونه انجام دهم ضمنا" برنامه من با بانک Access کار میکند خیلی هم گشتم اما جواب سوالاتم را نگرفتم
اگر از دوستان کسی کمک کند برنامه تمام شود ان را در اینجا آپلود میکنم مرسی

برای اسکن کردن می تونین از ابزار زیر استفاده کنین:

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=395710&postcount=60

برای ذخیره تصویر در دیتابیس :

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=420500&postcount=100
البته پیشنهاد می کنم تصویر رو مستقیما توی دیتابیس ذخیره نکنی.

با ابزار زیر می تونین فایل های .Zip رو فشرده و از حالت فشرده خارج کنین.

دانلود (http://soda.parsaspace.ir/MBT925/Learn-Sample/x-zip.zip)

مبین رنجبر
دوشنبه 26 آذر 1386, 09:32 صبح
دوست عزیز Salam20 جواب جناب mbt925 کاملا کار شما رو راه میندازه

البته منم پیشنهاد میکنم هیچ وقت عکس هاتون توی دیتا بیس ذخیره نکنید چون حجم بانک رو به شدت بالا میبره و کار جستجو در این جور بانک ها رو سخت میکنه .... شما میتونی عکس هاتون توی یه فولدر کنار برناه تون ذخیره کنید و از اونا استفاده کنید

ali_habibi1384
دوشنبه 26 آذر 1386, 10:17 صبح
منهم با این راه حل موافقم بهترین راه حل همینه . برای ذخیره مسیر عکس در دیتا بیس یک فیلد text در نظر بگیر و مسیر عکس رو اونجا ذخیره کن و سپس در برنامه با استفاده از تابع LoadPicture و ارسال پارامتر مسیر عکس اونو توی فرم بارگذاری کن

bobrus
دوشنبه 26 آذر 1386, 16:37 عصر
سلام دوباره
خوب منم با راه حل بچه ها موافقم بهتر رو هارد ذخیره بشه ولی چون خودش خواسته بود که تو بانک ذخیره کنه منم گفتم بره Help بخونه
خودمم یه برنامه عکاسخانه دارم که از همین روش استفاده کردم

himehdi
سه شنبه 27 آذر 1386, 00:41 صبح
سلام
اگر اطلاعات روی database ذخیره نشه باید از طریق شبکه روی کا مپیوتر دیگر ذخیره شود و اجازه read & write وجود دارد. پس چگونه میتوان مشکل امنیت را حل کرد.