PDA

View Full Version : خواندن اعداد

sahere_1990
دوشنبه 26 آذر 1386, 10:00 صبح
سلام

من می خواهم پس از گرفتن عدد از کاربر همزمان با چاپ شدن عددی روی form (به حروف)

عدد خوانده هم بشود(ترجیحا فارسی).اعداد باید بین 1 تا 1 میلیارد باشد

با سپاس:قلب:

bobrus
دوشنبه 26 آذر 1386, 12:55 عصر
این همون مشکلیه که توی تاپیک زیر هنوز دارن بررسی می کنن می تونی یه سری بهش بزنی
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=86415
البته کار با محدوده اعداد ساده تره

MMR_1344
دوشنبه 26 آذر 1386, 14:37 عصر
به نظر من خواندن اعداد کار نسبتاً ساده تری نسبت به نوشتن حروف فارسی است همون توری که میشه اعداد وارده رو به حروف تبدیل کرد میشه اونها رو هم خوند چون تعداد اعداد کم هستن تنها نه رقم
البته من این کار رو که بشه خوند بلد نیستم اما برنامه تبدیل عدد به حروف رو ضمیمه کردم تا اون دوستانی که بلد هستن بتونن برای خوندن این کار رو بکنن

mosab_vb
سه شنبه 27 آذر 1386, 00:49 صبح
برای این کار باید چند تا تابع بنویسید که تا یک میلیارد رو تشخیص بده.این به عهده خودتون.این کار رو دوستمون هم انجام دادن میتونید استفاده کنید.حالا یه شی ویندوز میدیا پلیر یا هر چیز دیگه که بتونه مدیا فایل صوتی رو بخونه رو روی فرم قرار بدید.بعد صداهایی مطابق با عددهایی که برنامه با منطقش تشخیص میده رو ضبط کنید.این عددهای تشخیص داده شده هر کدوم باید تیکه تیکه بشن و به صورت یک مسیر دربیان.که اون شی مدیا از طریق این مسیر بتونه فایل رو بخونه.راهنمایی بیشتر می خواستین در خدمتم.

mosab_vb
سه شنبه 27 آذر 1386, 00:55 صبح
مثلا اعداد 0 تا 20 رو باید حتما ضبط کنید.اسم فایلهای ضبط شده هم به شکل عدد باشه.مثلا
12.wav
که وقتی برنامه به عدد 12 رسید این مسیر رو بسازه به شکل زیر:
path=app.path+text+".wav"
که مسیر ساخته میشه که فرض کنید داخل تکست عدد 12 برای خواندن نوشته شده.
ده گان و هزار گان و .... رو هم ضبط کن.
روش کار کن.سادست.

mahdi_farhani
سه شنبه 27 آذر 1386, 01:20 صبح
اینکارو من برای اعلام نمرات کردم ، سرچ تو همین تالار بزن پیدا میکنی .(منشی تلفن )
همونطور که دوستمون گفتن باید شما 0 تا 20 و 100 و 200 و 300 و 400 و 500 و 600 و 700 و 800 و 900 . بعد از اینجا به بعد تکرا میشه و فقط احتیاج به کلمه هایی همچون هزار ، میلیون ، میلیارد دارید .و همچنین کلمه و که بین کلمه باید خوانده بشن.
با استفاده از MCI میتونی فایل صوتی پخش کنی.
اگر تونستی کدشو بنویسی که چه بهتر ( که سعی کن بنویسی ) اگر نتونستی بگو تا بزارم

majidrezaei2007
سه شنبه 18 دی 1386, 22:43 عصر
سلام . این که کاری نداره . کافی همونجا که عدد شما تبدیل می شه ، عین همون رو به فینگلیش بنویسید . مثلا وقتی کاربر عدد 12 را وارد کرد در یک متغیر حروف ((دوازده)) ، و در یک متغیر حروف ((Davazdah)) را وارد کنید و دستر speech را برای متغییر دوم اجرا کنید . از طریق refrence ای که در خود vb.net هست به نام Microsoft speech object library استفاده کنید . اگه به مشکل خوردید . پیام خصوصی بزارید .

ali_habibi1384
چهارشنبه 19 دی 1386, 10:40 صبح
اگر چیزی رو که آقای MMR_1344 گفتند فهمیده باشی منم همینو پیشنهاد می کنم فقط باید بجای نوشتن حر حروف اون حرف رو براش یه فایل صوتی بذاری و در موقع نیاز اونو تلفظ بکنی.
موفق باشی

bobrus
چهارشنبه 19 دی 1386, 16:17 عصر
اعداد 0 تا 20 رو باید حتما ضبط کنید.اسم فایلهای ضبط شده هم به شکل عدد باشه.مثلا
12.wav
که وقتی برنامه به عدد 12 رسید این مسیر رو بسازه به شکل زیر:
path=app.path+text+".wav"
که مسیر ساخته میشه که فرض کنید داخل تکست عدد 12 برای خواندن نوشته شده.
ده گان و هزار گان و .... رو هم ضبط کن.
روش کار کن.سادست.

همونطور که دوستمون گفتن باید شما 0 تا 20 و 100 و 200 و 300 و 400 و 500 و 600 و 700 و 800 و 900 . بعد از اینجا به بعد تکرا میشه و فقط احتیاج به کلمه هایی همچون هزار ، میلیون ، میلیارد دارید .و همچنین کلمه و که بین کلمه باید خوانده بشن.
با استفاده از MCI میتونی فایل صوتی پخش کنی.
اگر تونستی کدشو بنویسی که چه بهتر ( که سعی کن بنویسی ) اگر نتونستی بگو تا بزارم

منم با این روش موافقم کد نویسیشم که آسونه