PDA

View Full Version : پرینت اطلاتعات یک صفحه در VB

top7news
دوشنبه 26 آذر 1386, 10:10 صبح
سلام به همه عزیزان
من یک برنامه نوشتم که لازم دارم توی این برنامه از یک سری اطلاعات روی صفحه پرینت بگیرم
البته این اطلاعات من توی یک GroupBox هستند که به صورت چندین text box پشت سر هم هستن
ممنون میشم در مورد اینکه چه طور ای ن اطلاعات پرینت بگیرم به طوری که فقط محدوده GroupBoxپرینت گرفته بشه ، منو راهنمایی کنین
اگه کد یا دستورالعمل عملی بگین ممنون میشم

ali_habibi1384
دوشنبه 26 آذر 1386, 11:00 صبح
آسانترین روش:
کل صفحه رو سفید کن اطلاعات groupbox رو توی یه لیبل بزار و یه دکمه پایین صفحه واسه چاپ بنویس سپس توی رویداد کلیک بنویس form1.printform
یه بار امتحانش کن منظورمو می فهمی!

Hossein Bazyan
دوشنبه 26 آذر 1386, 11:33 صبح
آسانترین روش:
کل صفحه رو سفید کن اطلاعات groupbox رو توی یه لیبل بزار و یه دکمه پایین صفحه واسه چاپ بنویس سپس توی رویداد کلیک بنویس form1.printform
یه بار امتحانش کن منظورمو می فهمی!
سلام
بدترین راه چاپ اطلاعات در وی بی میباشد.( با عرض معذرت از جناب ali_habibi1384)
کل فرم چاپ میشه همراه با تیتل بار و خود فرم.
بهترین روش اینه که اطلاعات با DataReport چاپ شود. اگه میخوای برنامه ت رو بذار تا چاپ رو برات بنویسم

reza_mn
دوشنبه 26 آذر 1386, 13:41 عصر
من با ali_habibi موافقم ، برای چاپ فرم که نمیاین استایلشو هم sizable بگیرن ، بوردر استایل فرمو none قرار بده رنگش هم سفید بعد توش هر چی دل تنگت میخواد بنویس و با کد دوستمون چاپش کن. نیازی هم به این همه دنگ و فنگ Datareporter هم نداره .!

top7news
دوشنبه 26 آذر 1386, 14:02 عصر
از همه دوستای گل که اینقدر زود جواب دادن ممنون
هم آقا علی هم آقا حسین هم آقا رضا
روش علی آقا رو امتحان می کنم اگه شد کپی کد اون فرم رو هم میگیرم میفرستم داسه آقا حسین
بلاخره برنامه نویسی یه مقداریش آزمون و خطاست
ببینم کدوم روش بیشتر به کارم میاد
بازم ممنون از لطف همتون

bobrus
دوشنبه 26 آذر 1386, 16:17 عصر
ببخشید فوضولی می کنم
به نظر من یه راس برو سراغ DataReportخیلی راحته اصلاً دردسر نداره و خیلی ساده تر به جواب می رسی و انعطاف برنامت بیشتر میشه تو حالتی که علی آقا گفته نمی تونی سایز کاغذ رو نتظیم کنی به امتحانشم نمی ارزه

مبین رنجبر
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:56 عصر
آره .. دوستان درست میگن .. بهترین کار استفاده از DataReport هست .. در ضمن اگر از کریستال ریپورت هم استفاده کنی خیلی خیلی حرفه تر میشه در اورد ( ولی مثله اینکه این لینک دانلود کریستال ریپورت لعنتی توی اینترنت پیدا نمیشه )

Runtime_Error_999
پنج شنبه 29 آذر 1386, 10:15 صبح
منم با آقای علی حبیبی موافقم

Hossein Bazyan
پنج شنبه 29 آذر 1386, 10:54 صبح
روش علی آقا رو امتحان می کنم اگه شد کپی کد اون فرم رو هم میگیرم میفرستم داسه آقا حسین

سلام
این اینو میرسونه که من روش دوستان رو تائید نمیکنم اما برعکس روشی که این دوستان گفتند درسته و کار میکنه اما من با خود روش مخالفم به خاطر دردسرهاش
در ضمن میتوانی بدون اینکه دیگر اشیا رو مخفی کنی و سپس PrinfForm استفاده کنی هم از یک سری شی همنوع پرینت بگیری