PDA

View Full Version : خطا در فراخوانی صفحات ساخته شده بصورت داینامیک

chaalesh
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:05 عصر
با سلام
من مثل سیستم اخبار برای هر رکوردم یک صحفه درست میکنم ولی موقع فراخوانی صحفات ایجاد شده توسط برنامه ایراد زیر

the file ..........has not been pre-compiled, and cannot be requested

رو میده ولی روی لوکال بدون مشکل اجرا میشه.

ممنونم

chaalesh
دوشنبه 26 آذر 1386, 18:37 عصر
اینو ببینید
http://www.caspianinfo.com/demand/111.aspx

chaalesh
سه شنبه 27 آذر 1386, 11:43 صبح
کسی راه حلی به ذهنش نمی رسه ؟

miladr
سه شنبه 27 آذر 1386, 13:05 عصر
I had the same problem in one of my applications, i found out one thing that while publishing the application it does not copy all of the dependent assemblies in the bin folder.So i just copied them manually to the server and now every thing is working fine.YAHOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

chaalesh
سه شنبه 27 آذر 1386, 13:24 عصر
miladr جان ممنون
ولی برنامه من بعد از دانلود به خوبی کار میکنه- هیچ جاش مشکل نداره -اون صفحاتی که خود برنامه وقتی روی اینترنت هستش میسازه وقتی فراخوانی میشن این ایراد و میگیره
من این کارو با asp.net 2003 انجام داده بودم
ولی با 2005 نمیتونم

miladr
سه شنبه 27 آذر 1386, 17:06 عصر
من متوجه نشدم شما برای هر رکوردت یک صفحه درست می کنی یعنی چی؟ یعنی صفحات خبرت static هست؟ بعد اون هارو چطور تو صفحه load می کنی.

chaalesh
سه شنبه 27 آذر 1386, 18:16 عصر
صفحات خبرت static هست؟
ترکیبی از static و dynamic هستش . هر ایتم دارای یک صحفه است متن ایتم static می باشد ولی تو صحفه ام مجبورم از قسمت های dynamic هم استفاده کنم برای همین نمیشه فقط html باشه باید aspx باشه.

بعد اون هارو چطور تو صفحه load می کنی.
تو صحفه لیست ؟ اگه منظورتان صحفه لیستشون میباشد این قسمتش هم dynamic هستش یعنی موقع تائید خبر توی دیتابیس هم یک سری از اطلاعاتش رو insert میکنم

البته فکر کنم اینکه این لیست رو هم static کنم بهتر باشه؟

chaalesh
چهارشنبه 28 آذر 1386, 11:34 صبح
چه فرقهائی مابین اجرای روی local با اجرای روی server هست ؟
شاید اگر code behind نباشند اجرا شوند؟
از یک فایل cs استفاده کنند؟
منظورم تمامی فایل های ساخته شده از یک فایل کد استفاده کنند درست میشه؟
الان اینجوری نیست

chaalesh
شنبه 01 دی 1386, 11:22 صبح
من از حالت code behind در آوردم و اولش- قبل کامپایل - هم یک فایل cs براشون - برای کلیه فابل ها - ساختم و کامپایل کردم ولی بازم ایراد میگیره

plz help me:گریه:

azmoodeh
شنبه 01 دی 1386, 19:13 عصر
فکر می کنم بهتره کل ساختارتون رو عوض کنید.
بهتره یه صفحه کلی مثلا news.aspx داشته باشید که پارامتر شماره خبر رو از QueryString بگیره مثلا :
news.asp?newsid=111
مثل همه سایتها و CMS های معتبر !

حالا توی صفحه این id رو می خونه و میره متن خبر مورد نظر رو از دیتا بیس میاره و توی صفحه نشون میده !!
حالا ببینم ،فرض کنیم این سیستمی که شما الان طراحی کردید با صفحات استاتیک جواب میداد . مثلا برای جستجو توی خبرها چیکار می کردید ؟!؟!

اگر هم دنبال لینک ثابت و به فرم بدون QueryString هستید باید بگم که وارد مباحث پیچیده تری مثل HttpHandler,HttpModule میشه که بهتره در حال حاضر سراغشون نرید.چون حداقلش اینه که وقت زیادتری میبره .

موفق باشید

chaalesh
شنبه 01 دی 1386, 19:42 عصر
مثلا برای جستجو توی خبرها چیکار می کردید ؟!؟!
برای جستجو عیبی نداره از دیتابیس استفاده نمائیم. هنگام تائید خبر یک سری از اطلاعات را هم توی دیتابیس میریزم

اگر هم دنبال لینک ثابت و به فرم بدون QueryString هستید باید بگم که وارد مباحث پیچیده تری مثل HttpHandler,HttpModule میشه که بهتره در حال حاضر سراغشون نرید.چون حداقلش اینه که وقت زیادتری میبره .
url rewitting رو میگید دیگه

من اگه نخوام از data base اخبار رو load کنم چکار باید بکنم؟

azmoodeh
شنبه 01 دی 1386, 20:00 عصر
بله منظورم UrlRewriting بود.
من واقعا فهمش برام سنگینه که این چه سیستمی هست اطلاعات رو دو جا ذخیره می کنه .برای جستجو توی دیتابیس و برای مشاهده به صورت استاتیک !!!!!!!!
حقیقتش تا حالا به موضوع ساختن صفحات به این فرم برخورد عملی نداشتم.اما اگه به جای شما بودم یک صفحه Template میساختم که همه کد های مربوط به اون InLine باشند و تقریبا سعی می کردم در کمال سادگی باشند.بعد یک تگ نشانه مثل #Here Is News# میگذاشتم و موقع ایجاد هر خبر این تگ رو با متن جایگزین می کردن.اما واقعا نمی دونم مشکلات ممکن توی این روش چیه ؟!

موفق باشید

chaalesh
شنبه 01 دی 1386, 21:17 عصر
نمایش اطلاعات به روش استاتیک چندین مزیت شناخته شده دارد و چندین مزیت شناخته نشده توسط افراد غیر علمی دارد . که اغلب بدلیل عدم ارائه روش کامل امتیازدهی در موتورهای جستجو اتفاق می افتد. یکی از مزایای شناخته شده آن عدم مراجعه به دیتا بیس در ازای مشاهده هر خبر میباشد.ولی با روش - ابدائی من که شاید علمی نباشد - هم از این مزایا استفاده میکتم و هم اینکه برای از دست ندادن full text searching میتونم یک کپی کامل نیز در دیتابیس برای انجام عمل جستجو داشته باشم . از آنجا که چستجو نسبت به مشاهده خیلی کمتر اتفاق می افتد سرعت نسبت به قیل به نظر من بهتر میشه

یک صفحه Template میساختم که همه کد های مربوط به اون InLine باشند و تقریبا سعی می کردم در کمال سادگی باشند.بعد یک تگ نشانه مثل #Here Is News# میگذاشتم و موقع ایجاد هر خبر این تگ رو با متن جایگزین می کردن.
من این روش رو در مرحله اول تست کردم ولی اون هم همین ایراد رو میگیره چون برای داشتن محتویات تبلیغی ، اطلاعات کاربر و... مجبورم از aspx استفاده کنم چه inline چه غیر inline - حتی در حالتی که از یک فایل cs کامپایل شده نیز استفاده کنم همین ایرادو میگیره

azmoodeh
شنبه 01 دی 1386, 22:32 عصر
دوست عزیز ، حقیقتش باز هم من این دلیل رو دلیل خوبی برای استفاده از صفحات استاتیک نمی دونم.شما عدم استفاده از دیتابیس رو دلیل قرار میدهید، درست ، حالا با این موضوع که با افزایش حجم سایت هزینه میزبانی و نگهداری سایت شما دقیقا 2 برابر میشه چکار می کنید.با BackUp چکار می کنیدو ... و آیا سایت هایی باسایز غول پیکر مثل مایکروسافت ، یاهو و . . . برای نشون دادن محتویات اطلاعات از مراجعه به دیتابیس استفاده نمی کنند.اصولا اگر بنا بر این باشد فلسفه وجود دیتابیس چیه؟! درسته که توی مقالات در مورد صرفه جویی در مراجعه به دیتابیس و مدیریت Connection ها بحث میشه ، اما اصلا منظورشون این نیست.این رو هم در نظر بگیرید که یکی از مهمترین و ابتدایی ترین نکاتی که در تحلیل و تجزیه هر نرم افزاری مورد بحث قرار می گیره Data redundancy هست که در بلند مدت مشکلات حادی ایجاد می کنه.در مورد شما که دقیقا Full Data Redundancy هست ! بهتر نیست حالا که این همه روی Url ثابت و بدون پارامتر اصرار دارید از همون URLrewriting استفاده کنید!!

همیشه برای هر مساله ای راه حل بهتری هم وجود دارد.
موفق باشید

chaalesh
یک شنبه 02 دی 1386, 09:56 صبح
مرسی
چون باید کار رو هم تحویل بدم تا امروز دنبال اون بودم که برای هر خبر یک صحفه بسازم ولی دیگه مهلت امتحان رو هم ندارم. از url rewritting استفاده میکنم
از راهنمائی های شما متشکرم