PDA

View Full Version : فونت فارسی در ویندوز ویستا

coder
سه شنبه 27 آذر 1386, 15:52 عصر
سلام دوستان
منVB6 رو در ویندوز ویستا نصب کردم. مشکل اینه که نمیتونم توی لیبل ها یا تکست باکس ها نوشته فارسی بنویسم و بصورت کاراکتر علامت سوال دیده میشن. همچنین برنامه های قبلی که ساخته ام نیز اینطوری دیده میشن. اینم بگم که فونت های فارسی رو هم روی سیستم نصب کردم. آیا VB6 برای ویستا قابل اجراست یا احتمالا چیز خاصی باید برای بروز رسانی اون نصب بشه. ؟ ممنون میشم کمکم کنین

SeyedMoosavi
سه شنبه 27 آذر 1386, 16:08 عصر
سلام عزیز
داخل ویندوز ویستا تا اونجایی که من خبر دارم اصلا فارسی ساپورت نمیشه می تونه به این دلیل باشه مشکل شما

saied_genius
سه شنبه 27 آذر 1386, 17:00 عصر
برای این که بتوانید در ویندوز ویستا با هر برنامه ای به صورت فارسی کار کنید ، باید مانند ویندوز xp از قسمت regional and language settings مربوط به ویستا (که دقیقا یادم نیست عین عنوانش چی بود) زبان فارسی را نصب کنید.

تفاوتی که ویستا با xp دارد در این است که در xp زبان فارسی با farsi شناخته شده است ولی در ویستا با عنوان "persian" آمده است.

با نصب زبان persian مشکل شما 100% در تمام موارد که مشکل فارسی دارید حل خواهد شد. http://www.barnamenevis.org/forum/images/icons/icon6.gifhttp://www.barnamenevis.org/forum/images/icons/icon7.gif

coder
چهارشنبه 28 آذر 1386, 07:42 صبح
ببینید دوستان› من تو ویندوزم فارسی رو دارم و توی آفیس ازش استفاده میکنم. حتی توی VB.NET هم میتونم فارسی داشته باشم. فقط این مشکل توی VB6 وجود داره

jk
چهارشنبه 28 آذر 1386, 08:36 صبح
قسمت زیر را در محیط وی وبی چک کنید

tools\options\Editor format

در قسمت فونت باید نوع فونت شما عربی انتخاب شده باشد

مثلا Courier New Arabic

coder
چهارشنبه 28 آذر 1386, 10:50 صبح
ببینید دوستان
ویندوز من فارسی داره و تو آفیس هم استفاده میکنم. حتی توی VB.NET هم فارسی مینویسم. ولی توی VB6 مشکل دارم.

Mbt925
چهارشنبه 28 آذر 1386, 12:37 عصر
نشون ندادن فارسی از دو تا مشکل ناشی میشه :

1. نداشتن زبان فارسی ، یا
داشتن زبان فارسی و ست نکردن فارسی در قسمتی که پایین میگم.

2.انتخاب نکردن فونت مناسب توی ویبی.

-===========================-
حل مشکل اول:

اگه نوشته های همه برنامه های فارسی رو بصورت ؟ می بینید ، و ویندوزتون فارسی هم داره باید کار زیر رو انجام بدین :

برید به مسیر Control Pane\Regional And Language Option
و از تب (Tab) اه Advanced فارسی یا هر اسم دیگه که داره رو از لیست بازشو انتخاب کنید ،
بعد از ریستارت مشکل حل میشه.

اگه ویندوزتون فارسی نداره ، بعد از نصب کار بالا رو انجام بدین.

حل مشکل دوم:

توی ویبی برید به مسیر Tools\Options\Editor Format و ببینید فونتون فارسی رو ساپورت می کنه یا نه ،
مثلا اگه Courier New اه ، باید حتما Courier New Arabic باشه .
یا یه فونت فارسی رو انتخاب کنین.

-===========================-

100% مشکلتون یکی از دو مورد بالاست.

coder
یک شنبه 02 دی 1386, 11:41 صبح
با تشکر از همه دوستان، راه حل کامل رو به صورت مراحل زیر اجرا کردم:
Control Panel
Regional and Language Options
تب Administrive
Change system local : Persian
و در آخر Restart

saied_genius
یک شنبه 09 دی 1386, 16:42 عصر
Control Panel
تب Administrive
و در آخر Restart

با سلام خدمت دوستان
فکر کنم کاری را که انجام دادید دقیقاً همان چیزی بود که در بالا من خدمتتان عرض کردم.!!؟؟http://www.barnamenevis.org/forum/images/icons/icon9.gif

mohammad177
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 07:24 صبح
Control Panel
تب Administrive
و در آخر Restart

من از نسخه home edition ویندوز ویستا استفاده می کنم. در Change system local اصلا ً persian وجود ندارد!
حالا تکلیف من چیه؟!؟!

reza_mn
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 13:40 عصر
زبانهای رایت تو لفت رو نصب کردین ؟

mohammad177
چهارشنبه 06 خرداد 1388, 18:28 عصر

باید چطور نصب کنم؟
من در قسمت کی بورد persian دارم و استفاده هم می کنم اما در قسمت channge system locate قسمت persian نیست!

mohammad177
جمعه 08 خرداد 1388, 15:42 عصر

ظاهرا ً این زبان ها نصب نیستند. من نسخه home edition روی لپ تاپ دارم، چطور باید یک زبان جدید را به آن اضافه کنم؟

Rezapcclick
جمعه 08 خرداد 1388, 16:23 عصر
سلام سلام سلام
اتفاقا يكي از دوستان در يكي از قسمت هاي ديگه ي فروم همين مشكل رو داشت كه من بهش گفتم چي كار كنه.
بايد به Control Panel ----Regional and language بريد
بهد در پنجره باز شده كمبو اول را Persian يا Farsi و كمبو دوم را IRAN انتخاب كنيد.
بعد به تب Advanced بريد و كمبو اول را به Farsi و يا Persian انتخاب كنيد.
در ضمن براي انجامك اين كارها بايد سي دي ويندوز در داخل سي دي رام قرار بگيرد و بعد از اتمام كار Restart

mohammad177
جمعه 08 خرداد 1388, 16:32 عصر
سلام سلام سلام
اتفاقا يكي از دوستان در يكي از قسمت هاي ديگه ي فروم همين مشكل رو داشت كه من بهش گفتم چي كار كنه.
بايد به Control Panel ----Regional and language بريد
بهد در پنجره باز شده كمبو اول را Persian يا Farsi و كمبو دوم را IRAN انتخاب كنيد.
بعد به تب Advanced بريد و كمبو اول را به Farsi و يا Persian انتخاب كنيد.
در ضمن براي انجامك اين كارها بايد سي دي ويندوز در داخل سي دي رام قرار بگيرد و بعد از اتمام كار Restart

دوست عزیزم سلام،
این برای ویندوز ایکس پی است. ضمن این که مشکل من این است که persian در آن نیست وجود ندارد! (در ویندوز ویستا)

mohammad177
شنبه 10 مرداد 1388, 19:30 عصر
روش حل مشكل: مشكل من از ويندوز ويستاي نصب شده روي laptop بود. كساني كه اين مشكل را دارند بايد يك ويندوز ويستا جديد و داراي فايل هاي فارسي نصب كنند. توصيه مي كنم به جاي ويستا از ويندوز xp سرويس پك 3 استفاده كنيد.

mmssoft
یک شنبه 11 مرداد 1388, 00:17 صبح
به صفحه زیر برو :

http://www.barnameha.com/Fix-Persian.php

mohammad177
سه شنبه 13 مرداد 1388, 23:35 عصر
به صفحه زیر برو :

http://www.barnameha.com/Fix-Persian.php

دوست عزيزم ممنون. اما اين راه حل را قبلاً هم رفته بودم. مشكل اينجا بود كه فارسي در گزينه ها نبود. البته الان ديگر از ويندوز ايكس پي سرويس پك 3 استفاده مي كنم.
:چشمک: