PDA

View Full Version : اجرای یک فایل با برنامه خاص

اوبالیت به بو
سه شنبه 27 آذر 1386, 21:15 عصر
سلام:
چی جوری می تونم کاری کنم تا یک فایل با برنامه ای که من نوشتم باز بشه. یعنی چی ؟
فایل های PDF اول با Acrobat Reader باز میشن و اگه اون نبود با PhotoShop یا مثلا عکس های Jpeg , BMP و... با برنامه Preview باز میشن.
حالا من می خوام که از این به بعد مثلاً عکسهای کامپیوتر با برنامه ای که من نوشتم باز بشن.
امیدوارم منظورمو رسونده باشم.

Mohsen_2008
سه شنبه 27 آذر 1386, 21:31 عصر
سلام
این جوری میشه ببین به دردت می خوره
روی آیکون کلیک راست وگزینه OpenWith وبعد ...Choose Program رو بزن حالا برنامه خودتون انتخاب کن و اون تیک(.........Always use the) رو هم بزن

mosab_vb
سه شنبه 27 آذر 1386, 21:32 عصر
اول از دوست خوبمون تشکر می کنم که این سوال خیلی جالب و مهم رو مطرح کردند.برای من هم این یه مسئله بوده که چجوری باید این کار رو انجام داد.لطفا اگه کسی در مورد این سوالی که پرسیده شده اطلاعاتی داره قرار بده تا این سوال بی جواب نمونه.مرسی.

mosab_vb
سه شنبه 27 آذر 1386, 21:37 عصر
Mohsen_2008 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48431) دوست عزیز اینی که شما گفتید درست ولی این جوری نیست که هر برنامه ای که روی سیستم نصب میشه بیایم تک تک فایلهای اون برنامه رو به سیستم بشناسونیم.برنامه خودش اوتوماتیک باید این کار رو انجام بده.

اوبالیت به بو
سه شنبه 27 آذر 1386, 21:38 عصر
سلام
این جوری میشه ببین به دردت می خوره
روی آیکون کلیک راست وگزینه OpenWith وبعد ...Choose Program رو بزن حالا برنامه خودتون انتخاب کن و اون تیک(.........Always use the) رو هم بزن
یکی از اشتباه ترین کارها در اجرای فایل هستش البته در برخی موارد درست عمل می کنه ولی تو این کار ما به هیچ وجه. و پیغام صادر می کنه.

vbhamed
سه شنبه 27 آذر 1386, 22:32 عصر
سلام
اینم پاسخ شما

تو این برنامه فایلهای
jpg
به برنامه ما مرتبط میشه
البته می تونید هر پسوندی رو به هر فایلی مرتبط کنید

اوبالیت به بو
سه شنبه 27 آذر 1386, 22:40 عصر
دوست عزیز اول اینکه دستت درد نکنه برای برنامه دوم اینکه این خیلی برای من مبهم هستش چون واقعاً پیچیده هستش البته دلیلش اینه که به طور کامل و دقیق برنامه رو شرح داده و اساس و پایه این کار رو تویه برنامه گذاشته اما راه ساده تری وجود نداره که هم حجم کم باشه هم کدنویسی. مثلاً تابع Api وجود نداره برای این کار؟